10.06.23, 13:00

Envision Racing i Cartoon Network EMEA ze współpracą na rzecz ochrony planety

Envision Racing x Cartoon Network EMEA, fot.: materiały prasowe

Envision Racing, zespół wyścigowy Formuły E i Cartoon Network EMEA, będący częścią Warner Bros. Discovery, ogłosiły nowe partnerstwo w celu zaangażowania dzieci i młodzieży w Wyścig Przeciw Zmianom Klimatu.

Cartoon Network EMEA będzie współpracować z Envision Racing w celu zwiększenia świadomości na temat globalnego problemu odpadów elektrycznych poprzez wspólne kampanie marketingowe, promocje i grywalizację. Do 2030 r. roczna produkcja odpadów elektronicznych osiągnie poziom 75 mln ton i obejmie takie przedmioty jak telefony komórkowe, laptopy, odtwarzacze MP3, wtyczki i baterie.

Możliwości uczestnictwa obejmują konkurs Recover-E-Waste, w którym dzieci mogą nauczyć się, jak zaprojektować i zbudować samochód wyścigowy mini-Formula E przy użyciu e-odpadów, a zwycięzcy nagród zostaną zaprezentowani podczas London Formula E-Prix w dniu 29 lipca br.

„Envision Racing powstał, aby angażować fanów i społeczeństwo w pilną kwestię kryzysu klimatycznego, a także w Wyścig Przeciw Zmianom Klimatu. Oprócz testowania nowej technologii akumulatorów do samochodów, naszą misją jest walka z e-odpadami i pomoc w budowaniu gospodarki o obiegu zamkniętym dla pojazdów elektrycznych” – mówi Sylvain Filippi, Managing Director i CTO w Envision Racing

Inicjatywa Mistrzowie Klimatu Cartoon Network ma inspirować dzieci do działania i pomagania środowisku. Dzieci w wieku 6-12 lat mogą zostać Mistrzami Klimatu, podejmując codzienne wyzwania i wspólnie zmieniając świat. Z pomocą ulubionych postaci z hitowych produkcji, takich jak „Niesamowity świat Gumballa” i „Craig znad Potoku”, dzieci mogą wykonywać zadania i wprowadzać realne, namacalne zmiany w swoim życiu, jednocześnie przyczyniając się do zrównoważonego rozwoju społeczności na całym świecie.

Od momentu rozpoczęcia Mistrzów Klimatu Cartoon Network w czerwcu 2021 r. na całym świecie zrealizowano ponad 1,5 mln wyzwań, a liczba ta rośnie każdego dnia.

Komentarze

Powiązane

28.09.23, 17:00
| telewizja / VOD » informacje
II edycja Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych na antenach TVP Kultura i TVP Kultura 2
Od 5 do 15 października 2023 r. odbędzie się II edycja Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych, organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Na antenie TVP Kultura i platformie streamingowej TVP Kultura 2 widzowie będą mogli śledzić zmagania uczestników trzeciego etapu konkursu.
28.09.23, 07:00
| telewizja / VOD » informacje
Kanał FAST Patronite Podróże debiutuje na platformie Pilot WP
Na platformie Pilot WP pojawił się nowy kanał „Patronite Podróże”. To kanał typu FAST (Free Ad-Supported Television), czyli telewizji wspieranej reklamami, który oferuje oryginalne treści podróżnicze w zupełnie nowej formie.
27.09.23, 21:00
| telewizja / VOD » seriale
Nowy serial Rafi w Polsat Box Go
Nowy metafizyczno-obyczajowy serial „Rafi” w reżyserii Bartosza Prokopowicza 6 października br. będzie miał premierę w Polsat Box Go. Serial będzie można oglądać wyłącznie w pakiecie Polsat Box Go Premium w serwisie Polsat Box Go. Produkcja powstała na zlecenie Telewizji Polsat.
25.09.23, 17:00
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Razem najlepiej. Castorama uruchamia autorski podcast
“Razem najlepiej” to nowy projekt Castoramy, który ma promować kluczowe dla marki wartości. Będą to rozmowy o sile relacji z drugim człowiekiem, naszych wyborach i codziennym życiu. W roli prowadzącej wystąpi Katarzyna Jaroszyńska.
25.09.23, 15:00
| telewizja / VOD » seriale
Kreskówki w ofercie telewizji Metro
od 2 października br., naziemna telewizja Metro wprowadza nowe pasmo rozrywki dla najmłodszych widzów. W ofercie kanału znajdą się najpopularniejsze kreskówki, m.in. „New Looney Tunes”, „Batwheels” oraz „Tom i Jerry Show”. Animacje emitowane będą od poniedziałku do piątku, o godz. 06:00.
25.09.23, 07:00
| telewizja / VOD » informacje
MIXTAPE TV zmienia ramówkę i wprowadza nowe formaty
Od połowy września br. MIXTAPE TV wprowadza nowości programowe. Dodatkowo, 17 września br. uruchomiono nową stronę internetową. Stacja od niedawna stcja korzysta także z uproszczonej wersji logotypu.
21.09.23, 15:15
| telewizja / VOD » informacje
TVP Nauka zaprasza do Fromborka z okazji 550. roczniy urodzin Mikołaja Kopernika
W sobotę, 23 września i w niedzielę, 24 września br. TVP Nauka zaprasza do Fromborka, gdzie podsumuje rok Mikołaja Kopernika obchodzony w związku z 550. rocznicą jego urodzin. 
21.09.23, 14:02
| telewizja / VOD » informacje
Porażka nowości Polsatu. The Real Housewives. Żony Warszawy oraz Temptation Island Polska z późniejszą porą emisji
Od środy, 27 września br. w Polsacie pojawi się nowe pasmo filmowe. Tym samym dwa programy z jesiennej ramówki Polsatu - „The Real Housewives. Żony Warszawy” i „Temptation Island Polska” od przyszłego tygodnia będą miały nowe godziny emisji.
21.09.23, 08:30
| telewizja / VOD » seriale
Powrót serialu Szadź. Premiera wiosną 2024 r.
Premiera finałowego sezonu „Szadzi” planowana jest na wiosnę przyszłego roku. W rolach głównych widzowie ponownie zobaczą Macieja Stuhra, Aleksandrę Popławską, Jowitę Budnik, Annę Cieślak, Karolinę Gorczycę, Bartosza Gelnera oraz Piotra Trojana.
21.09.23, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | kultura » książki
Netfliksowy Pan Samochodzik nie pomógł książkom Nienackiego
Wbrew pozorom, film z Panem Samochodzikiem, który zadebiutował niedawno na platformie Netflix nie spowodował „Samodzikomanii”. Książki Zbigniewa Nienackiego pozostają wciąż klasykami i są chętnie kupowane.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 26.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.