04.06.23, 09:00

Znamy zwycięzców 3. edycji Nagród BEST AUDIO Empik Go

Gal BEST AUDIO Empik Go, fot.: materiały prasowe

Słuchowisko Szczepana Twardocha z Bartłomiejem Topą, podcast Nowaka i Obirka o zbrodniach w kościele oraz poruszający tytuł Marka Sekielskiego i Małgorzaty Serafin to trzy produkcje, które zgarnęły złoto w plebiscycie BEST AUDIO Empik Go dla tych, którzy lubią słuchać. A to nie wszyscy nagrodzeni w tym roku… 

Trzecia edycja Nagród BEST AUDIO Empik Go za nami. Fani produkcji audio przez ponad trzy tygodnie oddawali głosy na swoich ulubionych twórców słuchowisk, audiobooków i podcastów. Spośród 90 nominowanych tytułów użytkownicy wybrali osiem audioprodukcji oraz jedno najbardziej elektryzujące nazwisko sezonu, które zostały nagrodzone złotymi statuetkami BEST AUDIO Empik Go.

Kategoria Produkcja oryginalna po raz kolejny przyciągnęła tysiące fanów. Walka o zwycięstwo trwała do samego końca, lecz finalnie, główna nagroda powędrowała do twórców słuchowiska „Chołod”: autora Szczepana Twardocha, lektora Bartłomieja Topy oraz agencji Make-it by OSORNO, która wspólnie z Empik Go wyprodukowała ten tytuł. „Chołod” Twardocha tylko kilkoma głosami zwyciężył z serialem audio braci Miłoszewskich „Mierzeja”, który w lutym 2023 r. zdobył Bestsellera Empiku.

Nowa kategoria BUZZ Roku zwraca uwagę na twórców, którzy w minionym roku najbardziej elektryzowali opinię publiczną. O nich najbardziej intensywnie mówili abonenci aplikacji Empik Go, a na ich premiery czekała cała Polska. BUZZem Roku 2022 została Weronika Anna Marczak, autorka serii książek „Rodzina Monet”

W tym roku organizatorzy konkursu zdecydowali się na wyróżnienie aż trzech kategorii podcastowych: Historie ważne dla świata, Historie o pełni życia oraz Mroczne sprawy. Triumfowali w nich: Artur Nowak i Stanisław Obirek („Kryminalna Historia Kościoła 2”), Gabriela Workowska („Chociażby”) oraz Jolanta Gwardys i Krzysztof Balcer („Negocjator”).

Paulina Świst oraz Katarzyna Berenika Miszczuk trzeci rok z rzędu otrzymały złote statuetki i stały się niekwestionowanymi liderkami wśród laureatów BEST AUDIO Empik Go. „Sztauwajery” Świst w interpretacji Diany Giurow oraz Mateusza Drozdy zdobyły miano najlepszego audiobooka w kategorii Kryminalne Historie, natomiast „Tajemnica Dąbrówki” Miszczuk, przez które przeprowadziła słuchaczy Jagoda Małyszek triumfowały w Dziecięcych Historiach.

W kategoriach gatunkowych nagrody powędrowały do Marka Sekielskiego i Małgorzaty Serafin, która wraz z Pauliną Holtz i Adamem Baumanem zinterpretowała „Jest OK. To dlaczego nie chcę żyć?”

W gronie laureatów nie mogło zabraknąć także produkcji z namiętnym tłem. Wygrał tytuł „Mój szef. Mój AS 2 i pół” oraz jego autorka Melissa Darwood i lektorka Magda Karel.

Galę poprowadziła Agnieszka Szydłowska.

Nagrody BEST AUDIO Empik Go to odpowiedź na dynamiczny rozwój rynku audio, który staje się pełnoprawną gałęzią już nie tylko branży wydawniczej, ale również szerszego świata kultury i rozrywki.

Pełna lista zwycięzców:

  • Produkcja oryginalna: Chołod, Szczepan Twardoch, w rolach głównych: Bartłomiej Topa, Szczepan Twardoch
  • BUZZ Roku: Weronika Anna Marczak (seria Rodzina Monet)
  • Audiobook: Kryminalne historie Sztauwajery, Paulina Świst, czytają: Diana Giurow, Mateusz Drozda
  • Audiobook: Prawdziwe historie Jest OK. To dlaczego nie chcę żyć? Marek Sekielski, Małgorzata Serafin, czytają: Paulina Holtz, Adam Bauman, Małgorzata Serafin 
  • Audiobook: Namiętne historie Mój szef. Mój AS 2 i pół, Melissa Darwood, czyta: Magda Karel
  •  Audiobook: Dziecięce historie Tajemnica Dąbrówki, Katarzyna Berenika Miszczuk, czyta: Jagoda Małyszek
  • Podcast: Historie ważne dla świata Kryminalna historia kościoła, Artur Nowak, Stanisław Obirek
  • Podcast: Historie o pełni życia Chociażby, Gabriela Workowska 
  • Podcast: Mroczne sprawy Negocjator, Jolanta Gwardys, Krzysztof Balcer

Komentarze

Powiązane

01.12.23, 15:51
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Michał Piasecki zastępcą redaktora naczelnego dziennika Fakt
Michał Piasecki w roli zastępcy redaktora naczelnego Faktu dołączył do redakcji 1 grudnia br. Nowy wicenaczelny ma odpowiadać za kwestie online oraz za dalszy rozwój serwisu Fakt.pl.
30.11.23, 12:33
| internet » ludzie
WP wzmacnia rolę technologii. Jędrzej Matla awansuje, a Paulina Zyśk-Lisica i Paweł Karaszewski odchodzą z firmy
Od 1 grudnia 2023 r. na stanowisko p.o. dyrektora technologii i produktu reklamowego Wirtualnej Polski Media awansuje Jędrzej Matla. Zmiana ta jak tłumaczy firma jest częścią procesu mocniej integrującego produkty reklamowe i wydawnicze z obszarem IT.
28.11.23, 08:30
| internet » e-commerce
Allegro dalej rośnie. W Czechach trzy główne marki wygrywają
Allegro na polskim rynku zanotowało wzrost sprzedaży o 10,5 proc. Z kolei w Czechach nowa platforma zyskała aż 800 tys. aktywnych klientów.
27.11.23, 10:30
| internet » informacje
Demagog.org.pl partnerem TikToka
TikTok, w ramach stałych działań na rzecz zwalczania dezinformacji, rozpoczął współpracę z Demagog.org.pl, pierwszą i najdłużej działającą w Polsce organizacją fact-checkingową.
24.11.23, 09:30
| internet » ludzie
Olga Korolec dyrektorką zarządzającą Onetu od 2024 r.
Z początkiem stycznia 2024 r. Olga Korolec zostanie nową dyrektorką zarządzającą Onetu (Ringier Axel Springer) przejmując funkcję i dotychczasowe obowiązki Marty Badurek-Pietniczki, która udaje się na urlop macierzyński.
23.11.23, 17:45
| internet » informacje
Ruszyła III edycja Plebiscytu As Sportu Interii. W zeszłorocznej akcji oddano ponad 600 tys. głosów
20 listopada br. ruszyła trzecia edycja Plebiscytu Interii, w którym internauci wybierają najlepszego sportowca roku.
22.11.23, 06:30
| internet » informacje
WP Holding rośnie dynamicznie w III kwartale 2023 r. dzięki turystyce
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Wirtualnej Polski Holding S.A. w III kwartale 2023 r. wyniosły ponad 405 mln zł. To oznacza wzrost o niemal 50 proc. w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. Największy wpływ na wyniki miał przede wszystkimniemal trzykrotny wzrost zysków w obszarze turystyki.
21.11.23, 16:00
| internet » e-commerce
Supermocje.pl. Nowy Serwis Gazeta.pl ma informować o wyprzedażach i promocjach
Gazeta.pl przed Black Week uruchomiła serwis Supermocje.pl, który ma informować o wyprzedażach, promocjach i zniżkach.
21.11.23, 09:47
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Finałowy turniej Davis Cup 2023 na platformie Pilot WP
21 listopada br. rozpocznie się kolejna edycja finałowego turnieju Davis Cup 2023. Wszystkie mecze będą rozgrywane w hiszpańskiej Maladze od 21 do 26 listopada br.
20.11.23, 08:30
| internet » informacje
WP inwestuje w Legimi. Spółka kupiła 12,5 proc. akcj
Spółka Wirtualna Polska Media nabyła mniejszościowy pakiet akcji spółki Legimi S.A. Działającej na rynku ebooków w Polsce. Za pakiet 12,5 proc. akcji spółki zapłaciła 5,3 mln zł.