16.08.23, 10:10

ORLEN paliwową marką numer 1 w Czechach

Logo ORLEN, fot.: materiały prasowe

Do końca roku blisko 90 proc. stacji, działających dotychczas w Czechach pod marką Benzina, rozpocznie funkcjonowanie pod marką ORLEN. 

Jest to finalny etap trwającego kilka lat procesu wdrażania marki ORLEN na tym rynku. Grupa ORLEN posiada największą sieć 436 stacji paliw w Czechach.

“Budowa koncernu multienergetycznego daje nam siłę do dynamicznej ekspansji międzynarodowej i prowadzenia transformacji energetycznej w całym regionie. Już dzisiaj dysponujemy największą w Europie Środkowej siecią stacji paliw, która staje się wizytówką Grupy ORLEN. Konsekwentnie ujednolicamy markę na międzynarodowych rynkach, tak by ORLEN kojarzony był z szeroką ofertą najwyższej jakości usług energetycznych. To nie tylko uwalnianie synergii marketingowych i operacyjnych, ale także przygotowanie do potencjalnej ekspansji w nowych obszarach. Czechy, gdzie jesteśmy również liderem w zakresie rozwoju paliw alternatywnych, są doskonałym przykładem tego w jaki sposób chcemy pozycjonować markę ORLEN” – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu ORLEN.

Rebranding czeskich stacji paliw Grupy ORLEN rozpoczął się w 2019 r. i w ciągu najbliższych miesięcy wejdzie w finalną fazę. W drugiej połowie tego roku koncern planuje zmienić logotypy na ok. 300 stacjach. Tym samym do końca roku 370 z 436 czeskich stacji paliw będzie działało pod wspólną marką ORLEN. Na czeskich stacjach paliw koncern oferuje nie tylko paliwa tradycyjne, ale także szeroką gamę paliw alternatywnych, w tym ładowarek do aut elektrycznych i wodorowych. Pierwsze dwie stacje wodorowe są już dostępne w Pradze-Barrandov i Litvínovie, natomiast ładowarki elektryczne dostępne są na 61 stacjach. W tym roku rozpocznie się również montaż szybkich ładowarek o mocy 150kW na głównych trasach tranzytowych w Czechach.

Ujednolicanie marki na rynkach zagranicznych obejmuje również sprzedaż pozapaliwową. Od 2019 r. do sieci włączono blisko 100 nowych punktów ORLEN Stop.Cafe, które obecnie obejmują ponad 80 proc.całej czeskiej sieci. Jak podkreśla firma, stanowią one ważne uzupełnienie formatu pozapaliwowego, który funkcjonuje również w Polsce, na Litwie i Słowacji.

Rebranding na wielu rynkach

Proces rebrandingu odbywa się zgodnie z rynkowymi uwarunkowaniami krajów, w których znajdują się stacje. Pod znakiem ORLEN działają wszystkie stacje na Litwie i Węgrzech oraz niemal wszystkie na Słowacji. Wszędzie tam, gdzie prowadzone są modernizacje i powstają nowe punkty, stosowana jest już marka ORLEN – tak dzieje się w Niemczech. Zgodnie z przyjętymi założeniami do 2030 roku wszystkie stacje ORLEN będą już działały pod wspólnym logo.

Polska, Czechy, Niemcy, Węgry, Litwa i Słowacja to kraje, w których Grupa ORLEN prowadzi swoje stacje paliw. Wkrótce ORLEN pojawi się na siódmym rynku: w Austrii, gdzie do końca roku sfinalizuje zakup 266 stacji paliw.

Komentarze

Powiązane

14.10.23, 10:04
| biznes i technologie » informacje
Animal Crossing. Grupa LEGO zapowiedziała zestawy Lego inspirowane serią gier wideo od Nintendo
Grupa LEGO zapowiedziała nowe zestawy LEGO Animal Crossing inspirowane serią gier wideo od Nintendo.
04.10.23, 18:45
| biznes i technologie » informacje
Maciej Ćwikliński prezesem Intermarché w Polsce
Nowy Prezes Zarządu Grupy Muszkieterów, Sławomir Czarnecki wprowadził we wrześniu br. pierwszą strategiczną zmianę w strukturach firmy. Na stanowisko Prezesa Intermarché w Polsce powołał Macieja Ćwiklińskiego, przedsiębiorcę, który jest jednocześnie właścicielem dwóch supermarketów sieci. 
03.10.23, 15:15
| biznes i technologie » informacje
Sławomir Czarnecki prezesem nowego zespołu grupy muszkieterów w Polsce
Wraz z początkiem września br. Sławomir Czarnecki objął stery Grupy Muszkieterów jako Prezes Zarządu ITM Polska, zastępując tym samym Davida de Bosschère’a. Będzie odpowiadał za dalszy rozwój sieci Intermarché i Bricomarché w Polsce po transformacji przeprowadzonej za kadencji swojego poprzednika.
11.09.23, 21:00
| biznes i technologie » informacje
Marka Stop.Cafe wchodzi na kolejny europejski rynek
Grupa ORLEN wprowadziła swoją markę gastronomiczną Stop.Cafe na węgierski rynek. To już szósty kraj, gdzie można znaleźć te punkty. Obecnie otwarto 11 punktów na najbardziej ruchliwych trasach, a do końca roku planowane jest kolejne sześć lokalizacji. 
11.09.23, 20:07
| biznes i technologie » informacje
Ponad 20 mln pasażerów. W wakacje PKP Intercity pobiło rekord
Nigdy wcześniej w historii PKP Intercity aż tylu pasażerów nie zdecydowało się na wakacyjne podróżowanie pociągami: od 1 czerwca do końca sierpnia br. z oferty przewoźnika skorzystało ponad 20 mln osób. Rekordowe wyniki to efekt, m.in. szeregu inwestycji w nowoczesny tabor oraz rozwoju kolejnych kanałów sprzedaży i atrakcyjnych cenowo biletów.
11.09.23, 10:00
| biznes i technologie » informacje
Nowa Rada Nadzorcza IAA Polska pod przewodnictwem Jacka Olechowskiego
Członkowie Rady Nadzorczej IAA Polska podczas pierwszego posiedzenia wyłonili ze swego składu nowego przewodniczącego. Jednogłośnie wybrany został Jacek Olechowski, Prezes Zarządu Mediacap. Pracami Sądu Dyscyplinarnego pokieruje Jerzy Straszewski, Prezes Zarządu PIKE. 
07.09.23, 21:11
| biznes i technologie » informacje
Wewnętrzna sieć kampusowa 5G na Politechnice Śląskiej. Będzie wspierać tworzeniu rozwiązań dla przemysłu 4.0
Ruszyła wewnętrzna sieć kampusowa 5G na Politechnice Śląskiej, która ma posłużyć tworzeniu i testowaniu najnowocześniejszych rozwiązań dla przemysłu 4.0.
28.08.23, 06:30
| biznes i technologie » informacje
Boomersi, Pokolenie X, Millenialsi i „Zetki” mówią jednym głosem: najlepsze produkty pochodzą z najbliższej okolicy
Lokalne produkty zyskują na popularności: chętnie kupujemy wędliny, warzywa, przetwory i nabiał pochodzące od producentów, których niejednokrotnie znamy osobiście.
27.08.23, 09:00
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
Oferteo ze wzrostem przychodów o 43 proc. w roku obrotowym 2022/2023
Platforma Oferteo, internetowy marketplace dla szerokiego spektrum usług działający w modelu na żądanie, w roku obrotowym 2022/2023 (kwiecień 2022 r. – marzec 2023 r.) wypracowała przychody netto na poziomie 42 mln zł. Oznacza to wzrost o 43 proc. w porównaniu z rokiem 2021/2022. 
19.08.23, 20:00
| biznes i technologie » informacje
Circle K Polska kontynuuje ekspansję na polskim rynku. Otwarcie 400. stacji paliw
Sieć Circle K rozwija się na polskim rynku. Miniony rok kalendarzowy spółka zamknęła z liczbą 393 stacji paliw, a z końcem lipca br. otworzyła swój 400. punkt w Woźnikach przy autostradzie A1. 
Subskrybuj RSS działu biznes i technologie: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 06.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 05.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 03.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.