24.09.23, 16:11

adidas Originals z nowym hasłem przewodnim

Plakat adidas Originals, fot.: materiały prasowe

Odkąd został po raz pierwszy zaprezentowany światu ponad 50 lat temu, trefoil przeżył tysiące wcieleń, trafiając na stopy wszystkich, od sportowców po pionierów kultury. Zaznaczając nadejście nowej ery dla marki, w tegorocznej kampanii adidas Originals chce docenić każdego, kto przez lata wybierał produkty z kultową koniczyną. Robi to poprzez hasło, które stanie się motywem przewodnim adidas Originals na 2023 rok: „We Gave the World an Original. You Gave Us a Thousand Back".

Wraz z nowym hasłem przewodnim, marka wprowadza nowy kierunek wizualny, który ma oddawać hołd liczbie trzy, obecnej w historii marki od zawsze. adidas stosuje nowy font w swojej identyfikacji wizualnej i odświeża sam trefoil – stosowany wcześniej napis "adidas" został usunięty spod znaku.

W pierwszym filmie z serii, reżyser i założyciel studia produkcyjnego LoveSong, Daniel Wolfe, stworzył kreatywną opowieść o modelu Superstar. Reżyser został też mentorem dla pozostałych wschodzących twórców odpowiedzialnych za filmowe produkcje z serii. Film Wolfe'a przedstawia podróż Superstar od ikony boiska do symbolu kultury, począwszy od przyjęcia modelu Superstar przez profesjonalnych koszykarzy na boisku, poprzez słynną grupę hip-hopową RUN DMC, która wstrząsnęła światem nosząc buty z charakterystycznym czubkiem w kształcie muszli.

W kolejnym filmie filmowiec-samouk, Will Dohrn, opowiada historię sylwetki Gazelle przez pryzmat młodej bohaterki, która porusza się przez epoki - ubrana w archiwalną odzież adidas, zgodnie z osią czasu - spotykając po drodze duet łyżwiarzy Mike'a Arnolda i Milesa Silvasa. Wprowadzone jako but treningowy, a następnie noszone na bieżni: film Dohrna to bieg w czasie i przestrzeni, pokazujący, w jaki sposób Gazelle zostały zaadaptowane.

Dopełnieniem filmowego trio jest produkcja artystki wizualnej Justyny Obasi, który celebruje historię modelu Samba. Choć pierwotnie model zadebiutował pod inną nazwą, media pieszczotliwie nadały mu przydomek "Samba", porównując fantazyjne ruchy nóg piłkarzy do tancerzy samby. Uchwycając tę mityczną opowieść i ożywiając podróże Samby przez przestrzenie, miejsca i epoki, Obasi opowiada historę zaczynając od pokazania modelu na stopach młodych piłkarzy i kończąc na kulturowych scenach, których Samba była częścią.

Nowa kampania marki została opracowana w ramach pogłębionego procesu badawczego, który miał na celu dokładne przedstawienie historii wszystkich trzech sylwetek, uwzględniając archiwale informacje śledzące historię każdego buta na przestrzeni lat: od ich powstania, aż po subkultury, które je przyjęły. Archiwalne ubrania zostały wypożyczone z osobistego archiwum Nic Galway'a, wiceprezesa ds. kreatywnych adidas w Herzogenaurach w Niemczech. Niektóre z nich pozyskano również w Los Angeles i Wielkiej Brytanii.

Najnowsza kampania marki adidas Originals to zbiór ponadczasowych historii, opowiedzianych na nowo z myślą o przyszłości.

Komentarze

Powiązane

07.12.23, 07:30
| reklama & PR » informacje
Zawsze kiedy chcesz coś przeżyć. Fortuna z nową kampanią
Fortuna Zakłady Bukmacherskie rozpoczęły kampanię wizerunkowo-promocyjną. W ramach akcji „Zawsze kiedy chcesz coś przeżyć” przygotowane zostały spoty video z udziałem brand hero marki – Bogini Fortuny.
06.12.23, 16:30
| reklama & PR » ludzie
Zmiany w strukturze Biura Reklamy RAS Polska. Firma stawia na pozytywne doświadczenia klientów
Pod przewodnim hasłem „Customer Experience” wprowadzono nową strategię Biura Reklamy Ringier Axel Springer Polska, która weszła w życie 4 grudnia br.
06.12.23, 15:15
| reklama & PR » ludzie
Grzech Luft na czele kreacji w Cape Morris
Grzech Luft stanął na czele kreacji w agencji Cape Morris. Wcześniej dotychczasowy Head of Creation, Jarek Kacperczyk, awansował na stanowisko Chief Design Officer i zajmie się koordynacją działań nowo utworzonego zespołu designu w ramach struktury agencji.
06.12.23, 14:15
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Kanały Grupy Canal+ Polska ofercie przechodzą do portfolio Polsat Media
1 stycznia 2024 r. biuro reklamy Polsat Media rozpocznie sprzedaż czasu reklamowego w 13 kanałach TV należących do Grupy Canal+ Polska. Do końca br. za sprzedaż reklam w tych kanałach odpowiada TVN Media.
06.12.23, 11:21
| reklama & PR » informacje
dentsu X rozszerza współpracę eventową z Bacardi-Martini o kolejną markę
Agencja dentsu X (dentsu Polska) rozszerza współpracę eventową z Bacardi-Martini i odpowiada za obsługę kolejnej marki z portfolio firmy – whisky Aberfeldy.
06.12.23, 09:49
| reklama & PR » informacje
Ferrero przedłuża współpracę z MullenLowe Warsaw
Firma Ferrero w Polsce przedłużyła współpracę z agencją MullenLowe Warsaw o kolejny rok. Po wygranym zeszłorocznym przetargu, zakres pracy agencji nadal obejmować będzie kompleksową obsługę kanałów marki KINDER mediach mediach społecznościowych.
06.12.23, 08:30
| reklama & PR » informacje
Tchibo prowadzi świąteczną kampanię na Tik Toku
Należące do OMD Group agencje OMD oraz Resolution, prowadzą świąteczną kampanię Tchibo na platformie Tik Tok.
05.12.23, 16:45
| reklama & PR » ludzie
Agnieszka Czarnecka przechodzi do KERRIS
Agnieszka Czarnecka dołączyła do zespołu KERRIS i objęła stanowisko Senior Account Manager.
05.12.23, 12:45
| reklama & PR » informacje
JUVIT – Dbaj o siebie, jak o dziecko. Kampania marki Juvit od Hasco-Lek
Marka JUVIT, obecna na polskim rynku od blisko 25 lat, jesienią br. przeprowadziła szereg zmian wizerunkowych i strategicznych, otwierających dotychczasowe postrzeganie i pozycjonowanie brandu na szerszą grupę docelową: z uwzględnieniem także pacjentów dorosłych.
05.12.23, 08:30
| reklama & PR » ludzie
STRÖER rozbudowuje zespół zarządzający firmą
Firma STRÖER Polska rozbudowuje zespół zarządzający spółką.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 06.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 05.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 03.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.