29.09.23, 11:00

Wybory kobiet. Podcast Aleksandry Pawlickiej i Arlety Zalewskiej w Onecie

„Wybory kobiet” to nowy podcast, który poprowadzą Aleksandra Pawlicka z „Newsweeka” oraz Arleta Zalewska z „Faktów TVN”. Od lat dziennikarki śledzą polską scenę polityczną, a teraz wezmą na warsztat kampanię wyborczą i jej wynik oceniany z perspektywy kobiet.

„Wybory kobiet” to podcast o polityce przedstawiany oczami kobiet. Współprowadzące – Aleksandra Pawlicka i Arleta Zalewska będą analizować bieżące wydarzenia polityczne i zastanawiać się nad ich wpływem na życie Polek i Polaków, a także odpowiedzą na pytanie, jakie konsekwencje dla codziennego życia obywatelek i obywateli niosą decyzje i działania zarówno władzy, jak i opozycji.

Dziennikarki nie tylko analizują i komentują wydarzenia polityczne, ale prowadzą też wywiady z kobietami zaangażowanymi w politykę. Dzięki temu słuchaczki i słuchacze będą mogli dowiedzieć się, jakie wyzwania, ale i sukcesy są udziałem kobiet w polityce i jakie zmiany w naszym społeczeństwie zachodzą dzięki obecności kobiet w życiu publicznym.

Kobiety w polityce były dotychczas paprotkami i drugim planem. Niektórzy politycy i liderzy partyjni wciąż tak widzą ich miejsce, ale ten czas się kończy. Głosu kobiet nie można już lekceważyć czy uciszyć. O tym jest nasz nowy podcast - "Wybory kobiet". Chcemy w nim pokazywać kobiecy punkt widzenia na polską politykę i ważne dla nas wszystkich sprawy” - mówi Aleksandra Pawlicka z tygodnika Newsweek, współprowadząca podcast. „Niezależnie, czy politycy tego chcą czy nie, to właśnie kobiety mogą zadecydować o wyniku najbliższych wyborów i kto będzie rządził po 15 października. Warunek jest jeden. To my, kobiety musimy iść zagłosować. W tych i każdych kolejnych wyborach” - dodaje Arleta Zalewska, reporterka Faktów TVN, współprowadząca podcast.

W podcaście pojawiać będą się polityczki i aktywistki, a rozmowy z nimi mają dotyczyć najbardziej gorących tematów oraz tego, co wymaga zmiany i w jaki sposób wprowadzić ją w życie. W pierwszym odcinku gościnią będzie wiceszefowa Lewicy Anita Kucharska-Dziedzic.

Premiera podcastu odbyła się 28 września o godz. 19:00 na Newsweek.pl, na stronie głównej Onetu, w Onet Audio, na portalu tvn24.pl i w TVN24 GO.

Komentarze

Powiązane

13.07.24, 16:00
| internet » informacje
Podcast „WojewódzkiKędzierski” w wakacyjnej odsłonie
Wakacyjne wydanie podcastu „WojewódzkiKędzierski” rusza w poniedziałek, 15 lipca br. Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski będą rozmawiać z artystami muzycznymi.
09.07.24, 23:41
| internet » informacje
Karoliną Walczowska gospodynią formatu Onet Wakacje
Od lipca br. na stronie głównej Onetu pojawia się nowy program „Onet Wakacje” z Karoliną Walczowską w roli prowadzącej. Program jest emitowany w każdy piątek o godz. 12.00 na Onet.pl i jest częścią cyklu redakcyjnego „Onet Wakacje”, który przez całe wakacje pojawia się na stronie głównej Onetu.
09.07.24, 16:30
| prasa » informacje | internet » informacje
Złap urlop od codzienności czyli Wyborcza na wakacje
Wyborcza.pl i Wysokieobcasy.pl rozpoczęły kampanię pod hasłem “Złap urlop od codzienności”. Specjalnej ofercie prenumeraty na wakacje towarzyszą działania redakcyjne: cykle artykułów, podcasty, a dla podróżujących z przygodami czekać będzie Biuro Interwencji Turystycznej.
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
06.07.24, 23:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem. II sezon formatu w Onecie
W niedzielę, 30 czerwca br. o godz. 10:00 na stronie głównej Onet.pl i na kanale YouTube Onet On Tour pojawił się premierowy odcinek II sezonu programu „Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem”. Dziennikarz pokaże internautom Dalmację.
03.07.24, 19:00
| internet » informacje
Żyjemy tenisem! Interia relacjonuje Wimbledon
Interia na bieżąco będzie relacjonować Wimbledonem. Artur Gac, wysłannik portalu, przekazywać będzie informacje prosto z Londynu. Ofensywę medialną Interii ma wzmocnić kolejna odsłona kampanii „Żyjemy sportem”.
03.07.24, 07:30
| radio » informacje | internet » informacje
IV edycja Konkursu Podcast Roku imienia redaktora Janusza Majki. Zgłoszono ponad 320 podcastów
Podcast Roku to pierwszy ogólnopolski Konkurs, którego celem jest promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych w mediach cyfrowych. Konkurs ma upamiętniać redaktora Janusza Majkę, związanego przez niemal 40 lat z Polskim Radiem w Rzeszowie – zmarłego w lutym 2021 r. Najlepsze podcasty wyłoni 45-osobowe jury.
02.07.24, 09:55
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Łukasz Bielak redaktorem naczelnym wszystkich serwisów Grupy INFOR
Na początku lipca br. Łukasz Bielak stanął na czele wszystkich serwisów internetowych należących do Grupy INFOR.
01.07.24, 16:30
| internet » ludzie
Dariusz Dziduch redaktorem naczelnym BiznesInfo
Dariusz Dziduch objął funkcję naczelnego serwisu BiznesInfo (Iberion) w połowie czerwca br.
27.06.24, 14:15
| radio » informacje | internet » informacje
Mamy, tak jak jest. Anna Dereszowska gospodynią podcastu w Onet Audio i na Ofeminin.pl
W każdy piątek o godz. 20:00 w Onet Audio, na Ofeminin.pl oraz na popularnych platformach podcastowych można słuchać nowego podcastu Anny Dereszowskiej „Mamy, tak jak jest”. Podcast porusza tematy macierzyństwa i rodzicielstwa.