05.10.23, 08:30

Wybory Nowego Świata w Onecie. Radio Nowy Świat i Onet ze wspólnym programem

Nowy projekt Radia Nowy Świat i Onetu, fot.: materiały prasowe

Od 9 do 13 października br. na antenie Radia Nowy Świat i w Onet.pl (od 12:05 do 12.25) Klaudiusz Slezak i Marcin Zawada będą komentować zbliżające się wybory, przedstawiać najświeższe sondaże przedwyborcze i opowiadać o atmosferze na tydzień przed wyborami.

W tym programie chcemy naszym Słuchaczom i Widzom prezentować bieżącą sytuację i klimat, jaki panuje w Polsce na kilka dni przed wyborami. Nie będziemy zapraszać polityków, ale nie unikniemy komentowania tego, co dzieje się w sztabach wyborczych poszczególnych partii i jakim programem chcą przekonać do siebie wyborców” – mówi Klaudiusz Slezak, dziennikarz Radia Nowy Świat.

Program „Wybory Nowego Świata w Onecie” będzie równocześnie emitowany na antenie Radia Nowy Świat i w Onet.pl od 9 do 13 października, codziennie o tej samej porze: 12:05-12:25. Wspólna audycja Radia Nowy Świat i Onetu zostanie zapowiedziana także w Onet Rano 9 października o g. 8:45. Prowadzący Tomasz Sekielski porozmawia z Klaudiuszem Slezakiem o formule programu. To kolejny element współpracy pomiędzy Radiem Nowy Świat i Onetem. Z końcem września aplikacja Onet Audio wzbogaciła się o podcasty przygotowywane przez zespół Radia Nowy Świat.

To nie jedyna propozycja Radia Nowy Świat związana ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. W dzień wyborów 15 października od 21.00 do godz. 23:00 zostanie wyemitowany „Wieczór Wyborczy”, który poprowadzi Ksenia Maćczak. Redaktorka wspólnie z gośćmi: prof. Renatą Mieńkowską-Norkiene, prof. Maciejem Kisilowskim, Magdaleną Rigamonti, Bartoszem Wielińskim oraz Olgą Bobienko, Klaudią Kowalczyk i Klaudiuszem Slezakiem dziennikarzami stacji obecnymi w sztabach wyborczych, komentować będą pierwsze sondażowe wyniki wyborów. W radiowym studiu nie będzie polityków, ale eksperci, z którymi Ksenia Maćczak będzie śledzić to, co dzieje się w sztabach wyborczych i w kraju. W tym dniu także serwisy informacyjne przygotowywane przez Tomasza Ławnickiego zostaną wydłużone do godziny 24:00.

Natomiast w poniedziałek powyborczy, 16 października, w audycji „Nowy Świt” (6:00-10:00), którą jak zwykle poprowadzi Mateusz Andruszkiewicz, Beata Grabarczyk i Klaudiusz Slezak rozmawiać będą z gośćmi o tym, co wydarzyło się w niedzielę. Ponadto Patryk Rabiega opowie jak wyglądały wybory Polaków za granicą, a Jan Janczy przedstawi przegląd prasy zagranicznej na temat wyborów w naszym kraju. W porannej audycji pojawi się także więcej wydań serwisów informacyjnych, które prezentować będą Katarzyna Oklińska i Piotr Topoliński.

Komentarze

Powiązane

11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.