24.10.23, 08:30

Radio ZET wybudowało studio dla dzieci w miniciti w Warszawie

Studio Radia Zet w minicity, fot.: materiały prasowe

W miasteczku edukacyjnym miniciti w Warszawie powstało studio Radia ZET dla dzieci. Od 3 listopada br. uczniowie będą mogli poznać realia pracy radiowców i wcielić się w ich role. To pierwsze takie miejsce dla dzieci w Polsce zainicjowane przez Fundację Miasto Dzieci.

Jak wygląda studio radiowe? Na czym polega praca dziennikarzy radiowych? Kiedy powstało radio? Co to jest jingiel? Jak brzmi głos w radiu? Tego wszystkiego będą mogły dowiedzieć się dzieci w wieku 6-15 lat, odwiedzając studio Radia ZET wybudowane w miasteczku edukacyjnym miniciti w Centrum Praskim Koneser w Warszawie.

Radio to teatr wyobraźni, a praca w nim jest inspirująca, ciekawa i wciągająca. Już niebawem będą o tym mogły przekonać się dzieciaki które odwiedzą miasteczko miniciti. Stworzone tam studio Radia ZET stylizowane jest na nasze prawdziwe studio emisyjne. Jestem pewien, że dla każdego naszego małego gościa będzie to niesamowita, edukacyjna przygoda z mikrofonem i dźwiękiem. Gorąco zapraszam do naszego studia i zachęcam do wspólnej zabawy!” – mówi Mariusz Smolarek, redaktor naczelny Radia ZET

Dzieciaki do świata radia będzie wprowadzać Robert Karpowicz z Radia ZET, który użyczył swego głosu do nagrań. Na odwiedzających będą czekać praktyczne zadania jak: przygotowanie i nagranie krótkiej informacji z różnych dziedzin życia, przeczytanie mijającej godziny, ułożenie muzyki, czy wybór podkładu dźwiękowego. Nad wszystkim będą czuwać przeszkoleni studenci i studentki, którzy odbyli szkolenie w prawdziwych studiach Radia ZET.

„Żyjemy w świecie, w którym obraz stał się głównym środkiem przekazu – utrudniliśmy sobie znacząco możliwość pobudzania dziecięcej wyobraźni. A dzieci bardzo lubią słuchać, wystarczy zapewnić im te doznania w naturalnym środowisku – tutaj naprzeciw wychodzi nasza stacja – studio Radia ZET w miniciti stworzone zostało dla najmłodszych po to, by poczuły magię radia. Kto wie, może kiedyś spotkamy się wspólnie po drugiej stronie mikrofonu już w prawdziwym życiu” – dodaje Anna Justka, koordynatorka projektu w Grupie Eurozet

Miasteczko edukacyjne miniciti zostanie udostępnione odwiedzającym 3 listopada br. Dzieci i młodzież szkolna będzie mogła tam zdobywać wiedzę i kwalifikacje z różnych innych dziedzin, takich jak bankowość, ekonomia, inżynieria, medycyna, motoryzacja, nowe technologie, profilaktyka zdrowia, projektowanie, przedsiębiorczość, bezpieczeństwo, sztuka, sport oraz odpowiedzialność społeczna biznesu. Nauczą się zarządzania swoimi finansami, podejmowania decyzji, pracy w zespole i oszczędzania.

Radio ZET jest jednym z partnerów strategicznych projektu. Za instalację studia stacji w miasteczku miniciti odpowiadała firma EBERT STUDIO.

Komentarze

Powiązane

01.03.24, 08:00
| radio » informacje
Między książkami. Rozmowy o książkach z prof. Ryszardem Koziołkiem w Radiu Nowy Świat
Od piątku, 1 marca br. Radio Nowy Świat rozpoczyna emisję nowego cyklu „Między książkami” w audycji „Poranna Manna”. Wojciech Mann co tydzień będzie rozmawiać o książkach z profesorem Ryszardem Koziołkiem. 
01.03.24, 06:30
| radio » informacje
Magdalena Jurkowska naczelną Radia Ostrowiec. Jurkowska: Radio musi mieć stały rytm, ale powinno też zaskakiwać
Magdalena Jurkowska została nową redaktorka naczelną Radia Ostrowiec (woj. świętokrzyskie). Jurkowska na stanowisku zastąpiła Joannę Gergont, która z kolei została redaktor naczelną Radia Kielce.
29.02.24, 19:30
| radio » informacje
Czwórka ponownie na SnowFest Festival
Od 1 do 2 marca br. Czwórka zawita do Szczyrku na „SnowFest Festival” - największy festiwal muzyki i sportów zimowych w Polsce. Dziennikarze zaproszą na relacje i specjalną audycję plenerową „Czwórka na SnowFest”. Na miejscu będzie można także odwiedzić Czwórkową InstaStrefę w Miasteczku Festiwalowym. Program jest patronem medialnym wydarzenia.
29.02.24, 10:55
| radio » informacje
Informator ekonomiczny w nowej odsłonie. Wracają rozmowy z komentatorami
Program 3 Polskiego przygotował nową osłonę „Informatora ekonomicznego”. Od 4 marca br. w ramach programu wracają rozmowy z zaproszonymi komentatorkami i komentatorami. Audycja emitowana będzie od poniedziałku do czwartku o godz. 9.30 na antenie Trójki.
29.02.24, 09:57
| radio » informacje
Dwójka świętuje 87. urodziny
Recital Erica Guo z Żelazowej Woli, koncert Lilianny Stawarz i Marcina Zdunika w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana, koncert jazzowy Marcin Wasilewski Trio ze Studia S-3, premierowe słuchowisko to tylko kilka z propozycji, które Program 2 Polskiego Radia przygotował z okazji 87. urodzin rozgłosni.
26.02.24, 10:52
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Ponad 80 stacji radiowych w ofercie platformy IPTV AVIOS
Wzrasta liczba stacji radiowych dostępnych na platformie IPTV AVIOS. Pod koniec stycznia br. było ich 30, obecnie jest już przeszło 80. Wszystkie stacje dostępne są bezpłatnie dla abonentów usługi.
26.02.24, 07:30
| radio » informacje
KBR będzie dalej współpracować z Adres:Media
Komitet Badań Radiowych kontynuuje współpracę z firmą Adres:Media, skupiającą grono doradców z obszaru badań, marketingu, reklamy i mediów. 
24.02.24, 09:00
| radio » informacje
Radio Nowy Świat razem z Ukrainą
W drugą rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę Radio Nowy Świat będzie wspominać i rozmawiać o sytuacji naszych wschodnich sąsiadów. Stacja uruchomiła również specjalną zbiórkę.
24.02.24, 05:00
| radio » informacje
Give Peace A Chance. Polskie stacje radiowe przeciwko wojnie. Polskie Radio przyłączyło się do akcji
Polskie rozgłośnie radiowe solidarnie w drugą rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie. 24 lutego br., punktualnie o 9:45 (GMT + 1), na antenach polskich stacji radiowych zabrzmi utwór „Give Peace A Chance” Johna Lennona. To symboiczny gest solidarności z narodem ukraińskim, a także wyraz sprzeciwu wobec wojny i okrucieństwa wojsk rosyjskich.
23.02.24, 07:30
| radio » informacje
Progresywni wirtuozi oraz Blok wschodni w Radiu Nowy Świat
„Progresywni wirtuozi” oraz „Blok wschodni” to niedzielne audycje, które pojawią się w ramówce Radia Nowy Świat. Ich premiera została zaplanowana na 25 lutego br. Adrianna Calińska-Czaniecka oraz Tomasz Ławnicki zaproponują dwie godziny zupełnie różnej muzyki. Audycje będą nadawane raz w miesiącu.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 02.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

27.02.2024 r., godz. 15.00, online.