01.11.23, 18:32

Boski podcast. O śmierci. Nowy podcast TOK FM autorstwa Karoliny Oponowicz

Zapowiedź "Boskiego podcastu", fot.: materiały prasowe

W środę, 1 listopada br. zadebiutuje podcast TOK FM - "Boski podcast. O śmierci" autorstwa Karoliny Oponowicz.

Co się dzieje z człowiekiem w chwili śmierci? Czy koniec jest nieprzyjemny? Skąd wiadomo, że dusza jest nieśmiertelna? A jeśli jest, to dokąd trafia, gdy ciało gaśnie? Czy do piekła idzie się na zawsze czy tylko na chwilę? Dlaczego w jednych religiach kremacja jest zakazana, a w innych nakazana? Czy zmarłym robi to jakąś różnicę? A Bogu robi? Wreszcie, co czeka po śmierci tych, którzy w niego nie wierzą? Na te i inne pytania odpowiedzi poszukuje Karolina Oponowicz wraz ze swoimi rozmówcami w "Boskim podcaście. O śmierci". Są wśród nich wyznawcy: buddyzmu, hinduizmu, islamu, judaizmu, katolicyzmu, protestantyzmu i religii Chin. Prowadząca zaś, jak sama przyznaje, jest osobą niewierzącą, nie ma więc dla niej tematów tabu.

Cykl składa się z siedmiu odcinków, a każdy dotyczy innego wyznania i punktu widzenia. Wszystkie pojawią się jednocześnie w dniu premiery, którą zaplanowano na dzień Wszystkich Świętych.

Pierwszy odcinek podcastu zostanie udostępniony wszystkim użytkownikom na tokfm.pl, w aplikacji mobilnej TOK FM oraz na kanale TOK FM Select na platformie Spotify. Kolejnych będą mogły odsłuchać wyłącznie osoby posiadające subskrypcję TOK FM Premium (na tokfm.pl oraz w aplikacji mobilnej TOK FM) oraz na Apple Podcasts.

Kim jest Karolina Oponowicz?

Karolina Oponowicz to socjolożka, dziennikarka, redaktorka książek w Wydawnictwie Agora, autorka książek, m.in. "Bozie. Czyli jak wygląda Bóg" i (z Pawłem Goźlińskim) "Bralczyk o sobie". Autorka i prowadząca podcast "Co z Ciebie wyrośnie", dostępny w TOK FM Premium.

Komentarze

Powiązane

11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
05.07.24, 17:30
| radio » informacje
Ruszyła XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów Melchiory
Polskie Radio rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń do XIX Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów „Melchiory”.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.