22.11.23, 15:19

Koledzy. Maleńczuk i Waglewski poprowadzą wspólnie nową audycję w Radiu Nowy Świat

Zapowiedź nowego programu Radia Nowy Świat "Koledzy", fot.: materiały prasowe

W ramówce Radia Nowy Świat debiutuje nowy program „Koledzy”, który będzie emitowany rotacyjnie od 23 listopada br. o godz. 14.00. Gospodarzami formatu będą Maciej Maleńczuk i Wojciech Waglewski.

Dwóch artystów, którzy lubią ze sobą rozmawiać, kochają muzykę zgodziło się podzielić ze słuchaczami swoim zamiłowaniem do muzyki i nie tylko. W audycji „Koledzy” (14:00-15:00) będą rozmawiać o swoich fascynacjach różnymi gatunkami muzycznymi, przeplatając je osobistymi opiniami na różne tematy, nie zawsze związanymi z muzyką.

Dla Macieja Maleńczuka występ w roli prowadzącego audycję to zupełnie nowe doświadczenie. „Z zainteresowaniem przyjąłem propozycję Radia Nowy Świat na współprowadzenie audycji z tak wybitnym muzykiem, a prywatnie dobrym kolegą Wojtkiem Waglewskim. Jestem bardzo ciekawy, jak zostanie odebrany przez Słuchaczy ten pomysł i oczywiście, jak ja sprawdzę się w takim radiowym formacie. Jedno mogę Państwu obiecać - nie będzie nudy” – mówi Maciej Maleńczuk.

Dla Wojciecha Waglewskiego to także pewnego rodzaju nowość. Audycję „Wagle” (wtorek, g. 19:00-21:00) prowadzi razem ze swoim synem – Fiszem, a teraz jego współprowadzącym będzie kolega – Maciej Maleńczuk. „Tytuł audycji był w zasadzie przesądzony od samego początku. Spotkanie dwóch kolegów nabiera tutaj nowego znaczenia, choć nadal zależy nam, aby charakter tego programu przypominał rozmowę dobrych znajomych. Mam nadzieję, że tak samo często będziemy się zgadzać, jak i różnić” - mówi Wojciech Waglewski.

Audycja „Koledzy” będzie nadawana rotacyjnie w czwartki o godz. 14.00 i będzie trwać godzinę. terminy pierwsze dwa wydania programu zostaną wyemitowane 23 listopada i 14 grudnia br. W czwartek, 23 listopada patroni i słuchacze będą mogli posłuchać, a także zobaczyć prowadzących, ponieważ audycja będzie transmitowana w formie video na stronie internetowej stacji.

Komentarze

Powiązane

01.03.24, 08:00
| radio » informacje
Między książkami. Rozmowy o książkach z prof. Ryszardem Koziołkiem w Radiu Nowy Świat
Od piątku, 1 marca br. Radio Nowy Świat rozpoczyna emisję nowego cyklu „Między książkami” w audycji „Poranna Manna”. Wojciech Mann co tydzień będzie rozmawiać o książkach z profesorem Ryszardem Koziołkiem. 
01.03.24, 06:30
| radio » informacje
Magdalena Jurkowska naczelną Radia Ostrowiec. Jurkowska: Radio musi mieć stały rytm, ale powinno też zaskakiwać
Magdalena Jurkowska została nową redaktorka naczelną Radia Ostrowiec (woj. świętokrzyskie). Jurkowska na stanowisku zastąpiła Joannę Gergont, która z kolei została redaktor naczelną Radia Kielce.
29.02.24, 19:30
| radio » informacje
Czwórka ponownie na SnowFest Festival
Od 1 do 2 marca br. Czwórka zawita do Szczyrku na „SnowFest Festival” - największy festiwal muzyki i sportów zimowych w Polsce. Dziennikarze zaproszą na relacje i specjalną audycję plenerową „Czwórka na SnowFest”. Na miejscu będzie można także odwiedzić Czwórkową InstaStrefę w Miasteczku Festiwalowym. Program jest patronem medialnym wydarzenia.
29.02.24, 10:55
| radio » informacje
Informator ekonomiczny w nowej odsłonie. Wracają rozmowy z komentatorami
Program 3 Polskiego przygotował nową osłonę „Informatora ekonomicznego”. Od 4 marca br. w ramach programu wracają rozmowy z zaproszonymi komentatorkami i komentatorami. Audycja emitowana będzie od poniedziałku do czwartku o godz. 9.30 na antenie Trójki.
29.02.24, 09:57
| radio » informacje
Dwójka świętuje 87. urodziny
Recital Erica Guo z Żelazowej Woli, koncert Lilianny Stawarz i Marcina Zdunika w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana, koncert jazzowy Marcin Wasilewski Trio ze Studia S-3, premierowe słuchowisko to tylko kilka z propozycji, które Program 2 Polskiego Radia przygotował z okazji 87. urodzin rozgłosni.
26.02.24, 10:52
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Ponad 80 stacji radiowych w ofercie platformy IPTV AVIOS
Wzrasta liczba stacji radiowych dostępnych na platformie IPTV AVIOS. Pod koniec stycznia br. było ich 30, obecnie jest już przeszło 80. Wszystkie stacje dostępne są bezpłatnie dla abonentów usługi.
26.02.24, 07:30
| radio » informacje
KBR będzie dalej współpracować z Adres:Media
Komitet Badań Radiowych kontynuuje współpracę z firmą Adres:Media, skupiającą grono doradców z obszaru badań, marketingu, reklamy i mediów. 
24.02.24, 09:00
| radio » informacje
Radio Nowy Świat razem z Ukrainą
W drugą rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę Radio Nowy Świat będzie wspominać i rozmawiać o sytuacji naszych wschodnich sąsiadów. Stacja uruchomiła również specjalną zbiórkę.
24.02.24, 05:00
| radio » informacje
Give Peace A Chance. Polskie stacje radiowe przeciwko wojnie. Polskie Radio przyłączyło się do akcji
Polskie rozgłośnie radiowe solidarnie w drugą rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie. 24 lutego br., punktualnie o 9:45 (GMT + 1), na antenach polskich stacji radiowych zabrzmi utwór „Give Peace A Chance” Johna Lennona. To symboiczny gest solidarności z narodem ukraińskim, a także wyraz sprzeciwu wobec wojny i okrucieństwa wojsk rosyjskich.
23.02.24, 07:30
| radio » informacje
Progresywni wirtuozi oraz Blok wschodni w Radiu Nowy Świat
„Progresywni wirtuozi” oraz „Blok wschodni” to niedzielne audycje, które pojawią się w ramówce Radia Nowy Świat. Ich premiera została zaplanowana na 25 lutego br. Adrianna Calińska-Czaniecka oraz Tomasz Ławnicki zaproponują dwie godziny zupełnie różnej muzyki. Audycje będą nadawane raz w miesiącu.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 02.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

27.02.2024 r., godz. 15.00, online.