30.11.23, 15:00

Matematyka jest wszędzie. IX edycja Festiwalu Matematyki od Wyborczej

IX Festiwal Matematyki, fot.: materiały prasowe

W sobotę, 2 grudnia br. w siedzibie Agory i „Wyborczej” w Warszawie (przy ulicy Czerskiej 8/10) matematyki odbędzie się dziewiąta edycja “Festiwalu Matematyki” skierowanego do dzieci, rodziców i nauczycieli. W tym roku impreza odbywać się będzie pod hasłem “Matematyka jest wszędzie”.

Festiwal jest skierowany do dzieci w wieku szkolnym, ich rodziców i opiekunów oraz nauczycieli przedmiotów ścisłych. Na uczestników będą czekać stoiska tematyczne, warsztaty (nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców i nauczycieli), łamigłówki, zagadki, gry i eksperymenty, a także konkursy z nagrodami. Festiwal potrwa od godz. 10.00 do godz. 15.00.

“Festiwal Matematyki” ma pokazać w praktyce, że matematyka stoi za wieloma zjawiskami, takimi jak nowe technologie, ale jest też obecna nawet przy tak pozornie niezwiązanych z nią czynnościach jak pieczenie ciasta czy gra planszowa. Różnorodność i kreatywność wydarzenia mają zainspirować rodziców i nauczycieli do zabawy z dziećmi, która kształci zdolności matematyczne. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli poznać najnowsze trendy w dydaktyce, nowoczesne sposoby myślenia o roli matematyki w dowolnych dziedzinach życia, a także metody, jak pomóc dziecku w nauce matematyki.

Podczas Festiwalu wystawionych będzie 17 stanowisk tematycznych. Wystawcami w tej edycji są: mFundacja (praktyczny wymiar geometrii – geoplany, tangramy, ozoboty); Akademia Logicznego Myślenia (stwórz własną łamigłówkę); ERBUD; EZO - Eksperymentuj, Zrozum, Oblicz (atrakcyjne pomoce edukacyjne); Fundacja Uniwersytet Dzieci (przeprowadzanie eksperymentów); Genius (tu m.in. dzieci poznają japońskie liczydło soroban); Giganci Programowania (tajniki kodowania – Minecraft i Roblox); Karty Grabowskiego (nauka poprzez zabawę); Mały Inżynier (roboty z klocków Lego); MatFizChem, Marta Rogalska (autorskie matematyczne gry i quizy); Matplaneta (łamigłówki jako trening wyobraźni); Mathriders (autorska metoda nauczania, vouchery na zajęcia); Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania MPO (nauka segregacji odpadów komunalnych); MyśliMy Matematycznie (działania matematyczne na klockach LEGO Education MoreToMath); Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „Supernauczyciel” (matematyczne gry planszowe i online); Vinci – Szkoła Twórczej Nauki (żonglując, dzieci zwiększają koncentrację).

Dodatkową atrakcję stanowić będzie Fotobudka FotoBoxik, gdzie dzieci będą mogły bezpłatnie zrobić sobie zdjęcia. Oprócz stoisk, wydarzenie wzbogacą różnorodne warsztaty, poprowadzone, m.in. przez dr Anetę Czerską, autorkę metody “Cudowne Dziecko” oraz duet muzyka Mikołaja Tabako i matematyka Łukasza Badowskiego z Instytutu Rozwoju Wyobraźni.

Wstęp na “Festiwal Matematyki” jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy na wydarzenie prowadzone są w sieci.

Komentarze

Powiązane

29.02.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 29 lutego (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 29 lutego?
28.02.24, 15:30
| prasa » informacje
Twój Styl, PANI oraz Show patronami medialnymi Festiwalu Mastercard OFF CAMERA. Recenzje filmowe na twojstyl.pl
Mastercard OFF CAMERA rozszerza współpracę z Wydawnictwem Bauer. W ramach współpracy, magazyny „Twój Styl”, „PANI” oraz dołączający od tegorocznej edycji magazyn „Show”, będą patronami medialnymi wydarzenia.
28.02.24, 10:30
| prasa » informacje
Silna jak dziewczynka. Akcja społeczna Wysokich Obcasów
Startuje akcja społeczna “Wysokich Obcasów” pod hasłem “Silna jak dziewczynka”, która ma na celu wzmocnienie wiary i pewności siebie dziewczynek zarówno w codziennym życiu, jak i w dążeniach do osiągania swoich celów i marzeń. 
28.02.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 28 lutego (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 28 lutego?
27.02.24, 16:45
| prasa » informacje
Pani domu poradnik tym razem na Wielkanoc
28 lutego br. ukaże się „Pani domu poradnik” - „Wielkanoc” (Wydawnictwo Bauer).
27.02.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 27 lutego (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 27 lutego?
26.02.24, 14:35
| prasa » informacje
Spotkania z Zabytkami w odświeżonej formie sprzedaży notuje wzrost sprzedaży
Po przejęciu wydawania magazynu „Spotkania z Zabytkami” przez Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków, pismo notuje zwiększoną sprzedaż oraz większe zainteresowanie prenumeratą.
26.02.24, 09:51
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 26 lutego (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 26 lutego?
25.02.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 25 lutego (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 25 lutego?
24.02.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 24 lutego (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 24 lutego?