01.12.23, 06:45

Ruszają licytacje charytatywne w Radiu 357. Tradycyjnie poprowadzi je Kuba Strzyczkowski

Zapowiedź licytacji, fot.: materiały prasowe

Rusza coroczna akcja charytatywna społeczności Radia 357. Cztery aukcje antenowe poprowadzi Kuba Strzyczkowski. W spocie antenowym promującym akcję wziął udział Wiktor Zborowski. Przedmioty na licytacje podarowały osobistości świata muzyki, kultury, sportu. W tym roku cała zebrana kwota zostanie przekazana Fundacji Świętego Mikołaja na zapewnienie pomocy psychologicznej dla dzieci z Polski i Ukrainy. 1 grudnia, podczas pierwszej licytacji - premiera świątecznego utworu “Przyjaciół Pewnej Ryby”, do którego słowa napisał Artur Andrus.

Zespół Radia 357 organizuje wspólnie z Fundacją Świętego Mikołaja akcję charytatywną. W tym roku pomoc przeznaczona będzie na wsparcie psychologiczne dla dzieci z Polski i Ukrainy.

Aktualne dane dotyczące zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży są alarmujące. W Polsce 9 proc. osób poniżej 18 roku życia, czyli ok. 630 tys. wymaga pomocy systemu lecznictwa psychiatrycznego i psychologicznego. W ciągu ostatnich pięciu lat liczba prób samobójczych w tej grupie wzrosła aż o 51 proc. W 2022 roku padł tu tragiczny rekord - życie próbowało sobie odebrać aż 2037 młodych osób. A są to dane niepełne, bo nie wszystkie takie zdarzenia są zgłaszane do organów ścigania. Z drugiej strony dostęp do pomocy psychologicznej wciąż jest dużym problemem, a koszty leczenia prywatnego przekraczają możliwości finansowe wielu rodziców i opiekunów” - mówi Joanna Paciorek z Fundacji Świętego Mikołaja. „Zebrane środki przeznaczymy na kontynuację indywidualnego programu Pomocy Psychologicznej dla dzieci w Polsce, dotacje dla 300 szkół z małych miejscowości na profilaktykę psychologiczną, organizację grupy wsparcia dla psychologów i pedagogów szkolnych oraz działalność Świetlicy Świętego Mikołaja w Iwano-Frankiwsku, prowadzącej warsztaty, konsultacje i wsparcie dla dzieci pokrzywdzone przez wojnę w Ukrainie” – dodaje Paciorek.

W ramach akcji prowadzone będą licytacje antenowe, aukcje charytatywne na Allegro oraz zbiórka z wykorzystaniem wiadomości SMS i wpłat na konto fundacji. Po raz pierwszy uruchomiona została też opcja “Pomagaj podwójnie” - Radio 357 przekaże fundacji pierwsze wpłaty od nowych Patronów wykonane poprzez stronę pomagamy.Radio357.pl. Wszyscy wpłacający mogą pobrać imienny certyfikat z podziękowaniem za włączenie się w akcję.

Cztery licytacje na antenie prowadzi tradycyjnie Kuba Strzyczkowski. Odbędą się 1, 8, 15 i 22 grudnia między 16:00 a 19:00.
Co roku Słuchacze zaskakują nas swoją hojnością i zaangażowaniem. To jeden z wielu niezwykłych dowodów, że Radio 357 jest nie tylko internetową rozgłośnią, ale skupia wokół siebie niesamowitą społeczność, która chce razem robić coś dobrego. Bez antenowych licytacji Pan Kuby ten przedświąteczny czas byłby dużo uboższy - także u nas, na Słowackiego, gdzie w piątkowe popołudnia wszystko nieco staje na głowie” - mówi Olga Mickiewicz z zarządu Radia 357.

Słuchacze będą telefonicznie licytowali przedmioty ofiarowane przez znane osobistości świata muzyki, sztuki i sportu. Co tydzień na licytację będą trafiały zestawy 4-5 propozycji, m.in. od Taco Hemingwaya, braci Kacperczyk, Zbigniewa Preisnera, Grzegorza Turnaua czy Marka Niedźwieckiego.

„I będą to nie tylko przedmioty materialne, ale też wspólne doświadczenia - skok z Tomaszem Kozłowskim, rekordzistą w skokach spadochronowych, kawa z pisarzem Markiem Krajewskim czy rejs z naszym aukcjonerem - Kubą Strzyczkowskim. Zdradzamy tylko kilka nazwisk i propozycji, reszta niech będzie niespodzianką, ale lista robi wrażenie” - mówi Ewa Koch, koordynująca pulę do licytacji antenowych.

Kto pobije rekord Niedźwiedzia?

W serwisie Allegro Charytatywni swoje propozycje do wylicytowanie przedstawią dziennikarze Radia 357. Historyczny rekord należy tutaj do Marka Niedźwieckiego - kawę z Niedźwiedziem wylicytowano w 2021 r. za prawie 50 tys. zł. „W tym roku też mamy bardzo atrakcyjne pomysły, które polecamy wszystkim Allegrowiczom. Nasi dziennikarze muzyczni zabiorą zwycięzcę licytacji na koncert, a redakcyjni spece od motoryzacji podwiozą do pracy autem, które zrobi wrażenie. Można wylicytować zwiedzanie Śląska z “Głosem Google Maps”, czyli dziennikarzem Radia 357 Jarosławem Juszkiewiczem. Piotr Stelmach zadeklarował, że z domu słuchacza zrealizuje swoją audycję, a Patrycjusz Wyżga osobiście oprowadzi po Centrum Nauki Kopernik. Kto tylko może w redakcji włącza się w akcję ze swoim pomysłem - zebrał się imponujący zestaw często zwariowanych inicjatyw, które wystawimy na Allegro przez te trzy grudniowe tygodnie” - tłumaczy Olga Mickiewicz z zarządu Radia 357.

Akcję promują specjalny spot antenowy oraz świąteczna piosenka “Przyjaciół Pewnej Ryby”.„W spocie w roli św. Mikołaja wystąpił Wiktor Zborowski, który zgodził się w tym roku zastąpić nieodżałowanego aktora, pana Franciszka Pieczkę - przez wiele lat wspierającego swym głosem akcję świąteczną. W tym roku otrzymaliśmy od rodziny pana Franciszka jego ulubione szachy, które będzie można wylicytować” - mówi Ewa Koch.

W trakcie pierwszej aukcji, 1 grudnia swoją premierę będzie miał towarzyszący akcji utwór, wykonany przez “Przyjaciół Pewnej Ryby”. „Pod tym artystycznym kryptonimem kryją się tradycyjnie dziennikarze Radia 357 oraz Patroni, którzy wylicytowali udział w nagraniu rok temu. W tym roku też oczywiście będzie taka możliwość. Wykonawcy dali z siebie wszystko, Patroni tradycyjnie dostaną ściągawki z tekstem i mamy nadzieję, że będą nucić podczas świątecznych przygotowań” - mówi Agnieszka Szwajgier, koordynująca projekt “Przyjaciół Pewnej Ryby”.

Piosenka nosi w tym roku tytuł “Karp umiarkowanie sentymentalny”. Słowa napisał Artur Andrus. Współautorami utworu są Kuba Strzyczkowski i Wojciech Kaleta. Muzykę skomponował Łukasz Pietsch. Nagrania nadzorował Filip Jaślar. Piosence towarzyszy klip video autorstwa Marka Dakowskiego.

Komentarze

Powiązane

04.03.24, 06:30
| radio » ludzie
Grzegorz Osiecki poprowadzi rozmowy w Sygnały Dniach
Od czwartku, 7 marca br. do zespołu „Sygnałów dnia” Programu 1 Polskiego Radia dołączy dziennikarz Grzegorz Osiecki, który będzie jednym z prowadzących poranne rozmowy z politykami na antenie stacji.
03.03.24, 23:18
| radio » informacje
Beata Michniewicz zwolniona z Trójki
Jak nieoficjalnie dowiedziała się „Gazeta Wyborcza”, Beata Michniewicz została zwolniona z Programu Trzeciego Polskiego Radia.
03.03.24, 22:15
| radio » ludzie
Paweł Pawłowski poprowadzi Rozmowę w Polskim Radiu 24 oraz Debatę dnia
4 marca br., Paweł Pawłowski rozpocznie współpracę z Polskim Radiem 24.  Dziennikarz będzie jednym z prowadzących „Rozmowę w Polskim Radiu 24” o godz. 16.35 i 17.35 oraz „Debatę dnia” o godz. 18.00.
03.03.24, 16:52
| radio » ludzie
Małgorzata Żochowska w Polskim Radiu 24
Do zespołu Polskiego Radia 24 dołącza Małgorzata Żochowska, która będzie jedną z prowadzących pasma programowe w Polskim Radiu 24.
01.03.24, 18:45
| radio » ludzie
Jakub Rybski warszawskim reporterem RMF FM
Do zespołu dziennikarzy RMF FM dołączył Jakub Rybski, który będzie pracować jako reporter w warszawskim oddziale radia.
01.03.24, 16:32
| radio » ludzie
Bartosz Panek szefem Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia
Bartosz Panek objął stanowisko redaktora naczelnego Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Dziennikarz wraca do Polskiego Radia po trzech latach przerwy.
01.03.24, 08:00
| radio » informacje
Między książkami. Rozmowy o książkach z prof. Ryszardem Koziołkiem w Radiu Nowy Świat
Od piątku, 1 marca br. Radio Nowy Świat rozpoczyna emisję nowego cyklu „Między książkami” w audycji „Poranna Manna”. Wojciech Mann co tydzień będzie rozmawiać o książkach z profesorem Ryszardem Koziołkiem. 
01.03.24, 06:30
| radio » informacje
Magdalena Jurkowska naczelną Radia Ostrowiec. Jurkowska: Radio musi mieć stały rytm, ale powinno też zaskakiwać
Magdalena Jurkowska została nową redaktorka naczelną Radia Ostrowiec (woj. świętokrzyskie). Jurkowska na stanowisku zastąpiła Joannę Gergont, która z kolei została redaktor naczelną Radia Kielce.
29.02.24, 19:30
| radio » informacje
Czwórka ponownie na SnowFest Festival
Od 1 do 2 marca br. Czwórka zawita do Szczyrku na „SnowFest Festival” - największy festiwal muzyki i sportów zimowych w Polsce. Dziennikarze zaproszą na relacje i specjalną audycję plenerową „Czwórka na SnowFest”. Na miejscu będzie można także odwiedzić Czwórkową InstaStrefę w Miasteczku Festiwalowym. Program jest patronem medialnym wydarzenia.
29.02.24, 10:55
| radio » informacje
Informator ekonomiczny w nowej odsłonie. Wracają rozmowy z komentatorami
Program 3 Polskiego przygotował nową osłonę „Informatora ekonomicznego”. Od 4 marca br. w ramach programu wracają rozmowy z zaproszonymi komentatorkami i komentatorami. Audycja emitowana będzie od poniedziałku do czwartku o godz. 9.30 na antenie Trójki.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 02.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.