06.12.23, 12:39

III edycja NEM Zagreb w Chorwacji. TVP partnerem wydarzenia

Logo NEM Zagre, fot.: materiały prasowe

Od 6 do 8 grudnia br. w Chorwacji odbywa się III edycja jednego z najważniejszych regionalnych spotkań europejskiej branży telewizyjnej - NEM Zagreb. Partnerami tegorocznej edycji NEM Zagreb są Telewizja Polska oraz Międzynarodowe Forum Telewizyjne Heart of Europe.

NEM Zagreb jest spotkaniem twórców produkcji TV z całej Europy, ze szczególnym uwzględnieniem przedstawicieli branży audiowizualnej z Europy Środkowo-Wschodniej. W programie trzydniowego wydarzenia w stolicy Chorwacji zaplanowano panele dyskusyjne, warsztaty, pitchingi projektów nowych filmów, seriali, dokumentów i formatów, a także konkurs na najlepszy serial zrealizowany w minionym roku w naszej części Europy. W ramach specjalnych sesji NEM Zagreb 2023 zaprezentowane zostaną zwycięskie projekty z Międzynarodowego Forum Telewizyjnego Heart of Europe w Warszawie oraz Conecta Fiction & Entertaiment w Toledo.

Tematyka paneli zorganizowanych w ramach wydarzenia dotyczyć będzie oryginalnych produkcji z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, roli sztucznej inteligencji w procesie twórczym, adaptacji książek na język telewizji oraz telewizyjnych koprodukcji. Jak w każdej z dotychczasowych edycji NEM Zagreb, tak i w tym roku koprodukcje będą tematem nadrzędnym. Spotkanie w Zagrzebiu jest przede wszystkim okazją do kontaktów między twórcami reprezentującymi różne części Europy.

Partnerem panelu na temat oryginalnych produkcji nadawców telewizyjnych z regionu Europy Środkowo-Wschodniej będzie TVP. Spotkanie moderować będzie Sascha Fahrbach z TVP World, udział w nim weźmie dyrektor ds. współpracy międzynarodowej TVP, Marek Solon-Lipiński, a także przedstawiciele publicznych i komercyjnych nadawców z Czech, Chorwacji, Słowenii i Węgier.

Podczas wydarzenia w stolicy Chorwacji zaprezentowane zostaną również wyselekcjonowane przez organizatorów projekty nowych produkcji telewizyjnych: filmów fabularnych, seriali, dokumentów i formatów rozrywkowych, zgłoszone przez twórców z Europy Środkowo-Wschodniej. Wśród jurorów oceniających pitchingi znaleźli się przedstawiciele TVP: Marek Solon-Lipiński oraz Klara Piwoni-Cieślińska z Agencji Kreacji Filmu i Serialu.

Prezentacja projektów seriali

W specjalnej sesji zaprezentowane zostaną także projekty seriali, które zostały wyróżnione we wrześniu podczas Międzynarodowego Forum Telewizyjnego Heart of Europe. Będą to czesko-słowacki projekt „Frontwards”, ukraiński „The Vespiary” oraz mołdawski „Winemaker’s Daughter”.

W ramach NEM Zagreb przyznawane są również NEM Awards – nagrody dla najlepszego serialu telewizyjnego z Europy Środkowo–Wschodniej wyemitowanego w ostatnim roku. O tytuł najlepszej produkcji powalczy Telewizja Polska z serialem historycznym „Polowanie na ćmy”. Najlepsze trzy seriale telewizyjne zostaną ogłoszone 6 grudnia, a 7 grudnia podczas ceremonii wręczenia nagród NEM Awards zostaną ogłoszeni zwycięzcy konkursu.

Komentarze

Powiązane

20.02.24, 19:54
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Electrolux głównym partnerem MasterChef Nastolatki. Uczestnicy będą korzystać ze sprzętu marki
Electrolux, producent sprzętu gospodarstwa domowego, jest głównym sponsorem programu „MasterChef Nastolatki” (TVN) – nowej wersji kulinarnego talent-show.
20.02.24, 10:50
| telewizja / VOD » informacje
Osiem nowych formatów trafi do europejskich kanałów z portfolio Warner Bros. Discovery. W Polsce nowe programy pojawią się m.in. w TTV i TVN Turbo
Warner Bros. Discovery rozszerza swoją europejską ofertę. Firma pozyskała osiem serii programów, które będą dostępne na kanałach darmowych i płatnych. Wśród programów, które trafią do oferty sieci linearnych WBD w Polsce i we Włoszech znalazły się takie tytuły, jak „The Grand Tour” czy „Clarkson’s Farm”.
20.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Niecały milion widzów obejrzało mecz Legii Warszawa z Molde FK
W czwartek, 15 lutego br. blisko milion widzów obejrzało na antenach Telewizji Polskiej mecz Legii Warszawa z norweskim Molde FK w ramach Ligi Konferencji Europy.
18.02.24, 16:10
| telewizja / VOD » informacje
Dom w cenie mieszkania. II sezon od marca w Zoom TV
Na antenie Zoom TV pojawi się drugi sezon polskiej produkcji „Dom w cenie mieszkania”. Gospodarzem formatu będzie Kuba Midel.
18.02.24, 08:00
| telewizja / VOD » ludzie
Bartosz Cebeńko gospodarzem Teleexpressu
Dziennikarz, reporter oraz prezenter telewizyjny, Bartosz Cebeńko, będzie trzecim, obok Macieja Orłosia i Aleksandry Kostrzewskiej gospodarzem „Telexpressu”. W nowej roli dziennikarz zadebiutował w sobotę, 17 lutego br.
17.02.24, 20:00
| telewizja / VOD » seriale
Nielegalni. Serial CANAL+ na antenie Kino TV
„Nielegalni”, polski serial produkcji CANAL+ pojawił się w ofercie Kino TV.
16.02.24, 23:55
| telewizja / VOD » seriale
Reżim z Kate Winslet. Serial HBO zadebiutuje w marcu
HBO zapowiada serial „Reżim” ze zdobywczynią Oscara Kate Winslet w roli głównej. Autorem scenariusza jest Will Tracy, reżyseruje Stephen Frears i Jessica Hobbs. Sześcioodcinkowa produkcja będzie miała swoją premierę 4 marca br. w HBO i HBO Max.
16.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Co to będzie. Polityczny wideopodcast od Gazeta.pl
Portal Gazeta.pl rusza z nowym formatem politycznym, prowadzonym przez Martę Nowak oraz Miłosza Wiatrowskiego-Bujacza. Wideopodcast będzie publikowany  w każdy czwartek. Pierwszy odcinek został wyemitowany 15 lutego br.
15.02.24, 16:22
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Biznesowa w ofercie serwisu MEGOGO
Telewizja Biznesowa dołączyła do oferty platformy streamingowej MEGOGO.
15.02.24, 06:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Spotkanie Ruchu Chorzów z Legią Warszawa z dużym zainteresowaniem na antenach CANAL+
Piłkarska PKO Bank Polski Ekstraklasa wróciła do gry po blisko dwumiesięcznej przerwie zimowej. Spotkanie pomiędzy Ruchem Chorzów a Legią Warszawa zanotowało duże zainteresowanie.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Zakopiańskie Centrum Kultury | inne

Przejdź do oferty

specjalista ds.promocji i PR

Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Galeria Sztuki w Legnicy | Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 21.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 15.03.24

Do zdobycia jeden zestaw.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

16 marca 2024 r., Dom Towarowy Braci Jabłkowskich w Warszawie.