10.12.23, 16:00

Domowe historie. Olga Kalicka i Maciej Musiał w kampanii Electrolux zachęcającej do oszczędności zasobów planety

Kadr ze spotu z udziałem Macieja Musiała, fot.: materiały prasowe

Electrolux ruszył z kampanią „Domowe historie”. To kolejna odsłona działań marki zachęcających konsumentów do mądrego korzystania z zasobów planety i proekologicznych wyborów w życiu codziennym. Osią kampanii jest cykl osiem filmów z udziałem Olgi Kalickiej i Macieja Musiała, w której serialowe małżeństwo, na przykładzie sprzętów Electrolux z linii EcoLine prezentuje rozwiązania pozwalające oszczędzać nie tylko zasoby planety. Kampanię wspierają działania w digitalu i w mediach.

Electrolux od kilku lat prowadzi szereg inicjatyw mających na celu promowanie działań ograniczających nasz wpływ na środowisko, ale też inspiruje i daje rozwiązania. Są to m.in.: cykl podcastów „Klimatyczne rozmowy”, uruchomiony dla tych, którzy chcą chronić planetę, ale nie wiedzą, od czego zacząć, ogólnopolski konkurs dla przedszkoli „Ogródki ze smakiem”, edukujący dzieci w zakresie ekologii, zdrowego odżywiania i niemarnowania jedzenia oraz cykl video „Niezmarnowane poniedziałki”, w którym znani i lubiani kucharze nie tylko mówią, że nie należy marnować jedzenia, ale też pokazują, jak to zrobić.

Electrolux rusza z nową kampanią pod nazwą „Domowe historie” edukującą ekologicznie i mówiącą o tym, jak świadome wybierać i korzystać z urządzeń AGD, by oszczędzać zasoby naszej planety. „Wzrost kosztów energii ma istotny wpływ na domowy budżet. Jednocześnie opublikowane niedawno przez Grupę Electrolux badania pokazują, że konsumenci pragną nie tylko urządzeń, które pomogą im obniżyć koszty energii, ale też marek bardziej przyjaznych środowisku. Poprzez naszą kampanię chcemy pokazać konsumentom, w jaki sposób można oszczędzać korzystając z funkcji w urządzeniach Electrolux. Często nawet nie mamy świadomości, że np. wystarczy zmienić program prania, by oszczędzić energię czy skorzystać z funkcji regeneracja w piekarniku parowym, by nie wyrzucać jedzenia i delektować się świeżym pieczywem. Nasza najnowsza kampania jest właśnie odpowiedzią na aktualną sytuację i potrzeby wielu Polaków” – mówi Ewelina Mizak, Senior Digital Specialist, Electrolux Poland.

Główną osią projektu jest miniserial z udziałem Olgi Kalickiej i Macieja Musiała. „Do projektu postanowiliśmy zaprosić znane serialowe małżeństwo. Dla Olgi i Maćka, tak jak dla osób z ich pokolenia, świadome postawy proekologiczne są ważne. W naszym filmowym cyklu chcemy pokazać i pomóc osobom, które stoją przed zakupem urządzeń do nowo zakupionych mieszkań, w świadomym wyborze, który będzie z korzyścią dla ich portfela, ale też przede wszystkim środowiska” – dodaje Olga Głębicka, Senior Marketing Specialist, Electrolux Poland.

Osiem zabawnych odcinków 

Serial składa się z ośmiu odcinków. Filmy w przystępny i zabawny sposób mają przekazywać treści dotyczące produktów i oszczędzania zasobów naszej planety. Każdy z nich skupia się na innym urządzeniu lub funkcji sprzętu AGD z linii Electrolux EcoLine. Jako uzupełnienie dla filmów, marka uruchomiła także stronę internetową, na której oprócz wszystkich odcinków serialu, znalazły się materiały edukacyjne poświęcone oszczędzaniu dla planety, opracowane przez ekspertów. Pierwsze artykuły dotyczące niemarnowania jedzenia zostały przygotowane przez Bank Żywności SOS w Warszawie.

Pomysłodawcą serialu jest agencja Great Minds (Garden of Words Group), która odpowiada również za koncept kreatywny, przygotowanie scenariuszów i nadzór nad produkcją wszystkich odcinków oraz współpracę z influencerami. Za strategię i działania PR oraz branded content odpowiada agencja Cut the Mustard. Zakupem mediów zajął się dom mediowy Zenith.

Komentarze

Powiązane

28.05.24, 17:00
| reklama & PR » informacje
Konkurs lodów Hortex Mystery Ice. 40 osób weźmie udział w wyzwaniach przygotowanych przez CZVJNIKA
Hortex Mystery Ice, we współpracy z CZVJNIKIEM i jego ekipą: Julką, Justkiem i Ostrym, ogłasza konkurs z główną nagrodą dla 40 osób, które będą miały szansą wziąć udział w wyzwaniach wymyślonych przez CZVJNIKA i wystąpić w filmie na jego kanale w serwisie YouTube.
28.05.24, 13:55
| reklama & PR » informacje
OMD Group zwycięża w przetargu IPF Digital
Firma IPF Digital rozstrzygnęła przetarg na koordynację swoich działań mediowych w krajach bałtyckich.
28.05.24, 07:30
| reklama & PR » informacje
Kaufland na kolejne trzy lata wybiera The Media Insight
W ramach wygranego przetargu, agencja The Media Insight ponownie będzie odpowiadać za obsługę mediową Kaufland Polska. Współpraca trwa nieprzerwanie od czterech lat i została przedłużona o trzy kolejne lata.
27.05.24, 18:45
| reklama & PR » informacje
Weź to na gorąco! Żabka promuje przekąski Prosto z Pieca
Żabka ruszyła z kampanią „Weź to na gorąco!”, której jednym z kluczowych założeń jest zaprezentowanie oferty przekąsek na gorąco PROSTO z PIECA, potocznie nazywanej street foodem. Kampania obejmuje czołowe stacje telewizyjne i radiowe, kina, nośniki w przestrzeni publicznej – OOH oraz DOOH, a także internet.
27.05.24, 16:15
| reklama & PR » informacje
CeraVe z reklamowym love-story w SkyShowtime i Tinderze
Kampania kremu od CeraVe, utrzymana w konwencji love-story, pojawiła się premierowo na SkyShowtime. Komunikacja obejmuje również Tinder, YouTube, TVN Player oraz kino i social media. Za strategię i oprawę mediową akcji odpowiada Wavemaker.
27.05.24, 15:00
| reklama & PR » informacje
Space Cat Industries w przetargu zdobywa dwa projekty dla marki Philips (Versuni)
Agencja Space Cat Industries wygrała dwa projekty związane z platformą TikTok dla marki Versuni (Philips Domestic Appliances). 
27.05.24, 11:20
| reklama & PR » ludzie
Monika Młynarczyk dyrektorem marketingu w firmie WIŚNIOWSKI
1 kwietnia br. stanowisko dyrektora marketingu w firmie WIŚNIOWSKI objęła Monika Młynarczyk, awansując w ramach zmian w wewnętrznej strukturze.
27.05.24, 10:32
| reklama & PR » informacje
Pyszne.pl w wyniku przetargu trafia pod opiekę Walk PR
W wyniku wygranego przetargu, do grona klientów agencji Walk PR dołączyło Pyszne.pl –serwis do zamawiania jedzenia online.
27.05.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
M&M’s w wersji mini. Kampania w mediach społecznościowych
W maju br., portfolio czekoladowych produktów Mars Wrigley w Polsce poszerzyło się o M&M’s Minis draże czekoladowe w wersji mini.
27.05.24, 07:30
| reklama & PR » ludzie
Krzysztof Kosz na pokładzie Papaya Roster
Reżyser Krzysztof Kosz dołączył do ekipy agencji Papaya Roster.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 29.06.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.