14.12.23, 14:35

Piotr Jończyk laureatem II edycji reporterskiego konkursu Polska Stories

Piotr Jończyk laureatem konkursu Polska Stories, fot.: materiały prasowe

„Polska Stories” to projekt magazynu Weekend.Gazeta.pl, który ma być kuźnią przyszłych reportażystek i reportażystów. Przez ostatnie miesiące redakcja serwisu poszukiwała, a następnie kształciła finalistów konkursu. Zwycięzcą II edycji projektu został Piotr Jończyk, autor tekstu na temat szkoły przyjaznej społeczności LGBT+ w podkarpackiej Boguchwale.

„Polska Stories” to kilkumiesięczny program szkoleniowy dla młodych reportażystek i reportażystów, którzy rozpoczynają pracę w zawodzie. Ubiegłoroczny zwycięzca, Jan Rybicki, został stałym współpracownikiem magazynu Weekend.Gazeta.pl i regularnie publikuje na jego łamach. W serwisie ukazały się jak dotąd teksty trojga innych uczestników przygotowane w ramach profesjonalnej współpracy: Katarzyny Siekańskiej, Aleksandry Jesionki i Eweliny Wołosik.

Redakcja Weekend.Gazeta.pl zdecydowała się przygotować nową odsłonę projektu. Do prowadzenia drugiej edycji magazyn ponownie zaprosił wielokrotnie nagradzaną reportażystkę – Olgę Gitkiewicz. W warsztatach z uczestnikami tej edycji udział wziął również gość specjalny – związany z „Dużym Formatem” Paweł P. Reszka, a także dziennikarki serwisu Weekend.Gazeta.pl – Paulina Dudek i Paulina Mudant-Siwicka.

W kilkuetapowej rekrutacji wyłoniono dziesięcioro autorów z różnych obszarów Polski: Joannę Koślicką, Christiana Cieślaka, Alicję Serafin, Kamila Różyckiego, Kingę Kurysię, Klaudię Kuciej, Marię Nowak, Paulinę Gabrusionek, Piotra Jończyka i Zuzannę Cichocką. Finaliści “Polska Stories” przez kilka miesięcy pisali pod okiem mentorki projektu reportaże, które następnie zostały opublikowane na stronie głównej portalu Gazeta.pl. Spośród dziesięciu tekstów komisja konkursowa wybrała zwycięski materiał: „Męczy mnie, że cały czas wałkuje się ten sam temat. Taki jestem i co mam z tym zrobić?” autorstwa Piotra Jończyka. W jury konkursu zasiedli: Anna Budyńska, redaktorka naczelna Weekend.Gazeta.pl, Olga Gitkiewicz, reportażystka i mentorka programu „Polska Stories”, Rafał Madajczak, redaktor naczelny Gazeta.pl, Paulina Mudant-Siwicka, zastępczyni redaktorki naczelnej Weekend.Gazeta.pl, oraz Jan Rybicki, laureat pierwszej edycji konkursu.

„W wyróżnionych w konkursie tekstach możemy się przejrzeć niezależnie od tego, czy mieszkamy w mieście górniczym, na kujawsko-pomorskiej wsi albo w stolicy. Z pewnością nie są to lukrowane historie, ale w reportażach nie brakuje też czułości i zrozumienia dla bohaterów i bohaterek” – mówi Anna Budyńska, redaktorka naczelna Weekend.Gazeta.pl.

„Polska Stories” to ważny projekt i istotny wkład Weekend.Gazeta.pl w rozwój następnej generacji reporterek i reporterów, którzy będą decydować o stanie jakościowego dziennikarstwa w Polsce. Ale to też zwyczajne historie, które otwierają oczy. Dziękuję przy okazji każdemu z uczestników i uczestniczek „Polska Stories”. Dzięki wam wiemy, że dobrych historii nigdy nie zabraknie” – podkreśla Rafał Madajczak, redaktor naczelny Gazeta.pl.

Komentarze

Powiązane

20.06.24, 10:30
| prasa » informacje
Gazeta Uchodźców po raz trzeci. Gazeta Wyborcza ochodzi Światowy Dzień Uchodźców
W czwartek, 20 czerwca br. po raz trzeci ukazała się „Gazeta Uchodźców”. W ten sposób dziennik chce obchodzić przypadający tego dnia Światowy Dzień Uchodźców. Specjalne wydanie gazety zostanie przygotowane przez dziennikarzy i ich partnerów: osoby z doświadczeniem uchodźczym oraz imigrantów żyjących w naszym kraju.
20.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 20 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
19.06.24, 07:30
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje
Raport Reuters Institute: RMF FM siódmy raz wygrywa ranking mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków
Radio RMF FM już po raz siódmy rzędu zajęło pierwsze miejsce w rankingu mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków, w badaniu prowadzonym przez Reuters Institute for the Study of Journalism. Co istotne, RMF FM jest liderem tego zestawienia od początku jego istnienia.
19.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 19 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 19 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
18.06.24, 16:00
| prasa » informacje
Za króla Sasa, czyli Niemcy na polskim tronie. Nowy Pomocnik Historyczny Polityki
19 czerwca br. trafi do sprzedaży Pomocnik Historyczny POLITYKI z serii Biografie: „Za króla Sasa, czyli Niemcy na polskim tronie”.
18.06.24, 13:54
| prasa » informacje
Nie żyje Łukasz Lipiński
Redakcja "Polityki" poinformowała, że w wieku 51. lat zmarł dziennikarz Łukasz Lipiński.
18.06.24, 13:35
| prasa » informacje | internet » informacje
Specjalne wydanie serwisu GOL24 i Niezbędnik kica od Polska Press Grupa na EURO 2024
Z okazji Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, Polska Press Grupa przygotowała m.in. specjalne wydanie serwisu GOL24, sekcję „Euro 2024”, która dostępna jest na portalu i.pl oraz w serwisach regionalnych, a także „Niezbędnik kibica”.
18.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 18 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 18 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
17.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 17 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 17 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
16.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 16 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 16 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.