02.01.24, 17:48

Grupa IAI inwestuje w AtomStore

Od lewej: Łukasz Plutecki i Michał Szmigielski, fot.: materiały prasowe

Grupa IAI, która prowadzi platformę IdoSell, przejęła pakiet większościowy firmy AtomStore specjalizującej się w rozwiązaniach dla profesjonalnych sprzedawców w e-commerce.

Grupa IAI podpisała umowę na zakup pakietu większościowego AtomStore – platformy e-commerce dla dużych i średnich sklepów. Umowa nabycia zakłada również opcję zakupu pozostałych udziałów w ciągu kilku lat.

„Wzmacniamy pozycję grupy na konkurencyjnym rynku włączając do niej AtomStore. To świetny i dobrze zarządzany zespół, który osiąga imponujące sukcesy szczególnie w obszarze obsługi dużych klientów. Atom Store stanowi idealnie pasujący kawałek układanki do naszej strategii i wartości” – mówi Michał Paschalis-Jakubowicz, CEO Grupy IAI.

Grupa koncentruje się na ofercie dla sklepów poszukujących rozwiązań i chcących dynamicznie rosnąć na wymagającym rynku e-commerce. „Profil działania AtomStore znakomicie uzupełnia naszą ofertę w segmencie najbardziej wymagających klientów. Planujemy w ramach współpracy rozszerzenie oferty obu organizacji i dostarczanie innowacyjnych rozwiązań przy zachowaniu modelu biznesowego, orientacji na klienta i elastyczności AtomStore” – dodaje Paschalis-Jakubowicz.

AtomStore będzie działać w ramach Grupy IAI jako samodzielny podmiot. Oznacza to, że zachowa unikalny charakter i ofertę oraz własną markę. Założyciele zarządzający obecnie spółką będą kontynuowali swoją misję po transakcji korzystając ze wsparcia i możliwości wynikających ze współpracy Grupą IAI.

Dołączenie do Grupy IAI to potwierdzenie najwyższych aspiracji zespołu AtomStore. Chcemy być platformą pierwszego wyboru dla średnich i dużych sklepów internetowych. W najbliższych latach planujemy dalszy rozwój oferty w zakresie e-commerce enterprise, mobile commerce oraz B2B” – mówi Łukasz Plutecki, współzałożyciel i CEO AtomStore. „Jednocześnie będziemy mogli zaoferować naszym klientom bardzo ważne rozwiązania stworzone przez IAI jak płatności, usługi brokerskie Smile czy wygodny „checkout”. Dołączenie do grupy IAI to także potwierdzenie dla wszystkich obecnych i przyszłych klientów, iż AtomStore jest partnerem godnym zaufania” – dodaje Plutecki.

„Strategiczna inwestycja w AtomStore to kolejny dowód na zaangażowanie Grupy IAI w długoterminowy rozwój oraz mocny krok w kierunku wzrostu wartości całej Grupy” – mówi Filip Berkowski, który z ramienia MCI Capital nadzoruje inwestycję funduszu (MCI Capital posiada 51 proc. akcji IAI). Transakcja zaowocuje zwiększeniem GMV Grupy o 2 mld zł, co poskutkuje wzmocnieniem jej wiodącej pozycji na rynku.

IAI

Firma oferuje produkty: IdoSell oraz IdoBooking. W sierpniu 2021 r. spółka przejęła 51 proc. udziałów węgierskiego lidera e-commerce Shoprenter. Do IAI należy również spółka-córka IdoPayments , która istnieje od 2020 r., a w listopadzie ubiegłego roku otrzymała od Komisji Nadzoru Finansowego zgodę na świadczenie usług o charakterze Krajowej Instytucji Płatniczej.

AtomStore

Platforma e-commerce w modelu SaaS tworząca sklepy internetowe dla średnich i dużych sklepów rozwijana od 2010 r. Firma współpracuje z takimi markami, jak Cocolita, DeeZee, HalfPrice czy iSpot. Oferuje kompleksową usługę w zakresie analizy, projektowania, wdrażania i utrzymania sklepów internetowych.

Komentarze

Powiązane

16.07.24, 16:00
| internet » informacje
Interia partnerem 49. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych
Interia została partnerem 49. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Plebiscyt „Diamentowe Lwiątka” wyłoni najlepszy polski film dla młodego widza. 
16.07.24, 08:30
| internet » informacje
Będą ostrzegać przed burzami. Gazeta.pl i Polscy Łowcy Burz przygotują specjalne alerty pogodowe
Gazeta.pl rozpoczyna w trakcie wakacji współpracę ze specjalistami ze Stowarzyszenia Skywarn Polska znanymi jako Polscy Łowcy Burz. Eksperci od ekstremalnych zjawisk pogodowych przygotują alerty pogodowe, związane m.in. z frontami burzowymi.
13.07.24, 16:00
| internet » informacje
Podcast „WojewódzkiKędzierski” w wakacyjnej odsłonie
Wakacyjne wydanie podcastu „WojewódzkiKędzierski” rusza w poniedziałek, 15 lipca br. Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski będą rozmawiać z artystami muzycznymi.
09.07.24, 23:41
| internet » informacje
Karoliną Walczowska gospodynią formatu Onet Wakacje
Od lipca br. na stronie głównej Onetu pojawia się nowy program „Onet Wakacje” z Karoliną Walczowską w roli prowadzącej. Program jest emitowany w każdy piątek o godz. 12.00 na Onet.pl i jest częścią cyklu redakcyjnego „Onet Wakacje”, który przez całe wakacje pojawia się na stronie głównej Onetu.
09.07.24, 16:30
| prasa » informacje | internet » informacje
Złap urlop od codzienności czyli Wyborcza na wakacje
Wyborcza.pl i Wysokieobcasy.pl rozpoczęły kampanię pod hasłem “Złap urlop od codzienności”. Specjalnej ofercie prenumeraty na wakacje towarzyszą działania redakcyjne: cykle artykułów, podcasty, a dla podróżujących z przygodami czekać będzie Biuro Interwencji Turystycznej.
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
06.07.24, 23:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem. II sezon formatu w Onecie
W niedzielę, 30 czerwca br. o godz. 10:00 na stronie głównej Onet.pl i na kanale YouTube Onet On Tour pojawił się premierowy odcinek II sezonu programu „Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem”. Dziennikarz pokaże internautom Dalmację.
03.07.24, 19:00
| internet » informacje
Żyjemy tenisem! Interia relacjonuje Wimbledon
Interia na bieżąco będzie relacjonować Wimbledonem. Artur Gac, wysłannik portalu, przekazywać będzie informacje prosto z Londynu. Ofensywę medialną Interii ma wzmocnić kolejna odsłona kampanii „Żyjemy sportem”.
03.07.24, 07:30
| radio » informacje | internet » informacje
IV edycja Konkursu Podcast Roku imienia redaktora Janusza Majki. Zgłoszono ponad 320 podcastów
Podcast Roku to pierwszy ogólnopolski Konkurs, którego celem jest promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych w mediach cyfrowych. Konkurs ma upamiętniać redaktora Janusza Majkę, związanego przez niemal 40 lat z Polskim Radiem w Rzeszowie – zmarłego w lutym 2021 r. Najlepsze podcasty wyłoni 45-osobowe jury.
02.07.24, 09:55
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Łukasz Bielak redaktorem naczelnym wszystkich serwisów Grupy INFOR
Na początku lipca br. Łukasz Bielak stanął na czele wszystkich serwisów internetowych należących do Grupy INFOR.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 23.08.24

Do zdobycia komplet książek - "Agent. Zakładniczka" oraz "Agent. Okup".

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.