18.01.24, 19:50

Specjalne propozycje programowe Polskiego Radia na okres ferii

Zapowiedź akcji Polskiego Radia, fot.: materiały prasowe

Polskie Radio na okres ferii przygotowało na audycje specjalne, spotkania, konkursy z nagrodami. W ferie zimowe Polskie Radio odwiedzi osiem miejscowości górskich, skąd nadawać będzie audycje ze stoków narciarskich w ramach akcji „Z głową w górach”.

Poza tym w Polskim Radiu Dzieciom od 15 stycznia do 25 lutego w „Poranku w Polskim Radiu Dzieciom” w poniedziałki zapowiedź tego, co w danym tygodniu się wydarzy, we wtorki „Odjazdowy ekspres zimowy”, czyli przegląd najciekawszych wydarzeń, w środy „Ferie w teatrze” – spotkania z aktorami i twórcami programów artystycznych stworzonych specjalnie na ferie, w czwartki - „Gwiazdy dziecięce”, w piątki - „Ferie z książką”. W Polskim Radiu Dzieciom startuje także cykl „Ferie z muzeum” oraz serwis specjalny feriedzieci.polskieradio.pl.

Na antenie Czwórki w czasie ferii w „Pierwsze słyszę” (od poniedziałku do piątku o godz. 7.00-10.00) o tym, od czego zacząć jazdę na snowboardzie i łyżwach czy biegówkach, zabawne dźwiękowe historie z Archiwum Polskiego Radia na temat ferii dawniej, a w cyklu „Ojczysty, dodaj do ulubionych” powstałym we współpracy z NCK hasła związane z zimą. Z kolei w „Stacji kultura” (od poniedziałku do piątku o godz. 10.00 – 12.00) słuchacze dowiedzą się, m. in. co dzieje się w ciekawych miejscach i jak można spędzić ten czas ferii zimowych bez dalekich podróży. W „Muzycznym Lunchu” (od poniedziałku do piątku o godz. 13.00-14.00) muzyczni dziennikarze Czwórki będą prezentować swoje propozycje do #Snowtracku2024, z którego powstanie playlista udostępniona w serwisach streamingowych. Dziennikarze Czwórki przygotowali także codzienną zabawę „Zgadnij co to?” (w „Resecie” od poniedziałku do piątku 17.00-19.00), a 3 lutego będzie można ich spotkać w Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej na Oscyp Snowboard Contest, którego radiowa Czwórka jest patronem medialnym.

Polskie Radio Chopin podczas ferii zimowych od poniedziałku do piątku o godz. 11.00 będzie emitować kolejne odcinki audycji „Chop-in-pop”, w której Mariusz Gradowski przedstawi znane z popkultury tematy muzyczne inspirowane twórczością Fryderyka Chopina.

Polskie Radio Kierowców rozpoczęło akcję we współpracy z ITD i Policją, obserwując kontrole autokarów przed wyjazdami z dziećmi w trasy. Antena będzie informować o sytuacji pogodowej na trasach dojazdowych do głównych miejsc wypoczynku: Krynica-Zdrój, Szczyrk, Karpacz, Zakopane itp. Słuchacze mogą także liczyć na komunikaty o sytuacji na drogach z polskich i europejskich tras i porady, jak przygotować auto na długie trasy w zimowych warunkach.

Podczas ferii zimowych w ramach akcji „Z głową w górach” dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia, Trójki i Polskiego Radia Dzieciom obecni będą w ośmiu miejscowościach górskich: Wisła - 12-13 stycznia, Szczyrk - 16-17 stycznia, Zakopane - 19-20 stycznia, Zieleniec - 26-27 stycznia, Ustrzyki Dolne - 2-03 lutego, Sienna - 9-10 lutego, Krynica-Zdrój - 16-17 lutego oraz Jurgów - 23-24 lutego. W każdym z tych miejsc na słuchaczy czekać będą konkursy z nagrodami, muzyka dj-ska, spotkania z dziennikarzami oraz szereg atrakcji.

Komentarze

Powiązane

18.04.24, 06:30
| radio » informacje
Jedynka obchodzi 98. urodziny
W czwartek, 18 kwietnia br. Program 1 Polskiego Radia będzie świętował swoje 98. urodziny. Z tej okazji na antenie stacji pojawią się audycje specjalne związane z jubileuszem, a w nich wspomnienia, rozmowy z gośćmi i niespodzianki dla słuchaczy.
16.04.24, 08:30
| radio » informacje
Pytam o zdrowie. Nowy pdocast w ofercie Radia Nowy Świat
W niedzielę, 14 kwietnia br. w ofercie Radia Nowy Świat zadebiutował nowy podcast extra Kseni Maćczak „Pytam o zdrowie”, który będzie się ukazywał raz w miesiącu.
16.04.24, 07:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa Eurozet podnosi ceny reklam
Grupa Eurozet wprowadza nowe cenniki reklam pakietów, sieci i wybranych stacji radiowych. Decyzja biznesowa została podjęta m.in. w związku z dobrą koniunkturą na rynku reklamy radiowej oraz rosnącymi wynikami słuchalności stacji wchodzących w skład grupy.
16.04.24, 06:30
| radio » informacje | prasa » informacje | reklama & PR » informacje
MT Biznes rozpoczyna współpracę z Michałem Proszowskim i Damianem Kwiekiem
Wydawnictwo MT Biznes rozpoczyna współpracę w obszarze cyklu podcastów o książkach oraz budowania społeczności czytelników z Damianem Kwiekiem, dawnym dziennikarzem Trójki oraz Michałem Proszowskim, byłym dyrektorem komunikacji i marketingu PGE Narodowego. 
15.04.24, 10:57
| radio » informacje
Czwarty Dzień Patronów w Radiu Nowy Świat. Specjalna ramówka i koncert
16 kwietnia br., w Dniu Patronów, ramówka radia zostanie zmieniona. Oprócz stałych, wtorkowych pozycji pojawią się inne, lubiane przez patronów audycje. Na wieczór zaplanowano koncert Waglewski Fisz Emade z udziałem patronów. 
15.04.24, 08:30
| radio » informacje
Fajne radio RMF. Doda, zespół The Kolors i dziennikarze RMF FM w kampanii wizerunkowej
Ruszyła kampania wizerunkowa radia RMF FM pod hasłem „Fajne radio RMF”. Jej twarzami została Doda, członkowie zespołu The Kolors oraz prezenterzy stacji. Częścią akcji jest konkurs antenowy oraz event, w ramach którego RMF FM odwiedzi polskie miasta i miasteczka.
15.04.24, 07:30
| radio » badania rynku
Badanie Total Audio: dlaczego wybieramy treści audio? Informacje, muzyka i ulubieni prowadzący
Szybki dostęp do newsów, dostarczanie wiedzy, oferta muzyczna, kontakt z lubianymi osobowościami, możliwość dopasowania do nastroju czy towarzyszenie podczas różnych form aktywności – m.in. takie powody wskazali uczestnicy badania Total Audio, dla których Polacy sięgają po treści audio. Każdego dnia 79 proc. Polaków. „czegoś” słucha.
11.04.24, 12:51
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Nadawcy radiowi będą promować radio jako efektywne medium reklamowe
11 kwietnia br., z okazji Dnia Radia, ruszyła ogólnopolska akcja pod hasłem „I love radio”, której celem jest popularyzacja radia w Polsce, jako efektywnego medium reklamowego. Organizują ją wspólnie najwięksi, na co dzień konkurujący ze sobą, nadawcy radiowi: Polskie Radio, Grupa Eurozet, Grupa RMF oraz Grupa ZPR Media.
11.04.24, 10:00
| radio » ludzie
Bilguun Ariunbaatar jako Szalony Reporter w Radiu ZET
11 kwietnia br. do ekipy porannego programu Radia ZET „Dzień dobry bardzo” dołączył Bilguun Ariunbaatar.
10.04.24, 16:00
| radio » badania rynku
Słuchalność sieci radiowych w I kwartale 2024 r.: Eska liderem, rosnie Audytorium 17 i Meloradio
Radio Eska pozostaje najchętniej słuchaną siecią radiowa w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 marca 2024 r. (sieci radiowe).
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy