15.01.24, 12:10

Psalmy Pokoju i Pojednania. Polskie Radio i Fundacja im. Rodziny Ulmów SOAR organizują wyjątkowy koncert

Zapowiedź koncertu, fot.: materiały prasowe

Polskie Radio oraz Fundacja im. Rodziny Ulmów SOAR organizują koncert ,,Psalmy Pokoju i Pojednania’’, który odbędzie się 17 stycznia br. o godz. 20.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Na scenie będzie można usłyszeć, m.in. światowej sławy kantorów żydowskich – Shulema i Yaakova Lemmerów przy akompaniamencie pianisty Menacha Bristowskiego.

Fundacja im. Rodziny Ulmów SOAR, kultywując pamięć o heroicznej postawie bestialsko zamordowanej za pomoc Żydom rodziny Ulmów, w swoich działaniach upomina się o szacunek dla drugiego człowieka, pojednanie i pokój. By móc szerzej rozpropagować te uniwersalne wartości Fundacja zainicjowała koncert „Psalmy Pokoju i Pojednania”, organizowany wspólnie z Polskim Radiem, którego celem jest uhonorowanie sprawiedliwych i ocalonych.

Data koncertu wynika z faktu, że 17 stycznia obchodzony będzie w Polsce XXVII Dzień Judaizmu, który zdaniem organizatorów stwarza wyjątkową okazję do podkreślenia, jak ważną kwestią jest budowanie relacji polsko-żydowskich w nawiązaniu do wspólnej historii obu narodów.

Program wydarzenia będzie się składał z części polskiej i żydowskiej. Poza światowej sławy kantorami żydowskimi podczas koncertu usłyszeć będzie można utwory Michała Zabłockiego, Zbigniewa Książka i Jerzego Łysińskiego, którzy napisali teksty inspirowane psalmami biblijnymi. Muzykę skomponowali: Bartek Gliniak, Piotr Rubik, Golec uOrkiestra oraz Michał Jurkiewicz.

„Psalmy Pokoju i Pojednania’’ wykonają: Golec uOrkiestra, Izabela Szafrańska, Małgorzata Markiewicz, Halina Mlynkova, Ricky Lion, Grzegorz Wilk, Marcin Sójka z towarzyszeniem Orkiestry i Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej, pod kierownictwem Janusza Wierzgacza i Michała Jurkiewicza. Koncert poprowadzą: Magdalena Wolińska-Riedi i Symcha Keller.

Komentarze

Powiązane

11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.