31.01.24, 06:30

Podsumowanie 2023 roku: Mateusz Górecki (WE!RE Fantasy)

Mateusz Górecki, fot.: materiały prasowe

Mateusz Górecki, Managing Director, WE!RE Fantasy, podsumowuje dla portalmedialny.pl najważniejsze wydarzenia 2023 roku w branży.

Rok 2023 r. w WE!RE Fantasy

Podsumowanie wydarzeń w naszej firmie za rok 2023 przynosi bardzo pozytywne wnioski i odzwierciedla dynamiczny rozwój i strategiczne zmiany, mimo licznych perturbacji na rynku.

Najbardziej znaczącą zmianą było poszerzenie naszej działalności w obszarze influencer marketingu. Otworzyliśmy się na nowe kategorie, obejmujące lifestyle, beauty, entertainment, obok już istniejącego obszaru gamingu. Nawiązaliśmy owocne współprace z nowymi influencerami, co przyniosło wymierne efekty w licznych działaniach i kampaniach realizowanych w minionym roku.

Aby sprostać rozszerzeniu portfolio twórców, zainwestowaliśmy w stworzenie nowych obszarów i ustanowienie nowych standardów współpracy. Wprowadziliśmy nowe stanowiska, takie jak Talent Support, które działa bezpośrednio z twórcami, nadzorując przebieg procesów, oraz Creative Strategy Specialist, wspomagający w tworzeniu kreatywnych idei kampanii.

W minionym roku zrealizowaliśmy imponującą liczbę ponad 600 kampanii, głównie opartych na influencerach. Warto również podkreślić, że coraz więcej klientów zwraca się do nas z prośbą o kompleksową obsługę komunikacji, tworzymy więc strategie na kanały własne marek oraz zarządzamy komunikacją z mediami.

Jednym z naszych wyjątkowych projektów, który zdobył szerokie uznanie w branży, był Predator Games. Ten projekt został nagrodzony Złotymi Spinaczami, nagrodą Innovation, Mixx Awards oraz Kreaturą. Ponadto, wprowadziliśmy na rynek własny produkt - cykl spotkań online WE!RE Gamers, obejmujący regularne webinary na temat influencer marketingu, gamingu oraz kwestii prawnych związanych z naszą branżą. Wisienką na torcie było zorganizowanie jesienią wydarzenia offline, konferencji WE ARE GAMERS, która okazała się największą od lat konferencją gamingowo-influencerską.

Aktywnie uczestniczyliśmy i dalej planujemy partycypować w działalności IAB i SAR, gdzie w ramach różnych grup roboczych realizujemy szereg projektów branżowych.

Wchodzimy z pozytywnym nastawieniem w rok 2024, gotowi na nowe wyzwania i otwarci na eksplorację nowych kierunków. Rozpoczynamy rekrutację na stanowiska account managerów, aby wesprzeć istniejący zespół w realizacji kolejnych innowacyjnych projektów.

Rok 2023 w branży

W ciągu minionego roku rynkowy pejzaż, zwłaszcza w obszarze influencer marketingu, uległ znaczącym przemianom. Nasza agencja, specjalizująca się w tej dziedzinie, śledzi z uwagą te zmiany i analizuje ich wpływ na branżę.

Ostatnie dwanaście miesięcy, z naciskiem na kontrowersyjną sprawę Pandoragate oraz działania podjęte przez UOKIK wobec treści reklamowych oznaczanych nieprawidłowo, znacząco wpłynęły na spojrzenie marek na influencerów. Skutkowało to spadkiem zaufania do tej grupy, co spowodowało wydłużenie procesów akceptacji współpracy oraz skłoniło firmy do dokładniejszej analizy twórców. Marketerzy teraz bardziej niż kiedykolwiek skupiają się na etycznych strategiach i odpowiedzialności biznesowej, co, mimo smutnego kontekstu, wprowadza pozytywną zmianę w branży i przynosi im realne korzyści w postaci lepszego dopasowania do grupy docelowej i większej skuteczności kampanii, a także generuje cenne spostrzeżenia.

Na skutek tych wydarzeń obserwujemy też zmiany w hierarchii influencerów. Mikroinfluencerzy, dzięki bardziej scentralizowanym społecznościom, zdobywają popularność, oferując bardziej autentyczne relacje online. Z drugiej strony, makroinfluencerzy utrzymujący pozytywny wizerunek mogą nadal cieszyć się zasięgiem, o ile dostosowują swoje strategie do ewoluujących oczekiwań klientów.

W rezultacie, sceneria influencer marketingu kieruje się w stronę bardziej autentycznych i zróżnicowanych głosów. Elastyczność i dostosowanie strategii stają się kluczowe, a firmy mogą zabezpieczyć się przed wyborem niewłaściwych influencerów poprzez dogłębną analizę, weryfikację autentyczności treści, korzystanie z narzędzi do monitorowania społecznościowego i klarowne ustalenie warunków współpracy.

Podsumowując, rok 2023 to czas przemian i nauki dla branży influencer marketingu. Dążenie do zrównoważonych i strategicznych działań z influencerami, opartych na wzajemnym zrozumieniu i zaufaniu, jest kluczowym elementem skutecznego wyboru partnerów. Firmy mogą podjąć te działania samodzielnie lub skorzystać z doświadczenia ekspertów i agencji specjalistycznych, które przyspieszą proces, zwiększą efektywność i maksymalizują korzyści.

Mateusz Górecki

Managing Director w agencji WE!RE FANTASY, w której odpowiada za rozwój usługi influencer marketingu, nowych rozwiązań oraz sieć influencerów. Doświadczenie zdobywał planując i wdrażając kampanie marketingowe w Europie i kraju współpracując z największymi markami ze świata gamingu i technologii. Uczestnik, prelegent wielu konferencji organizowanych przez IAB jak  i inne podmioty jak Digital Dragons czy Influencers Live Wrocław.

Komentarze

Powiązane

21.05.24, 19:45
| reklama & PR » informacje
Dentsu Polska: 18 proc. wzrost przychodów w I kw. 2024 r.
Dentsu ogłosiło wyniki finansowe Grupy za I kwartał 2024 r. Na poziomie globalnym Grupa dentsu odnotowała spadek przychodów o -3,7 proc. w porównaniu z I kwartałem 2023 r.
21.05.24, 16:15
| reklama & PR » informacje
Taktyka jest jedna. Jesteśmy na TY. Szpakowski i Borek w kolejnej odsłonie kampanii marki Tyskie
Pod hasłem „Taktyka jest jedna. Jesteśmy na TY” odsłony trwa kolejna odsłona platformy komunikacyjnej marki Tyskie (Kompania Piwowarska) przygotowanej na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Dariusz Szpakowski i Mateusz Borek zachęcają do bycia na TY niezależnie od tego, której drużynie i w jaki sposób kibicujemy.
21.05.24, 14:47
| reklama & PR » ludzie
Eryk Skolarski nowym Head of Events w Garden of Words Group
W kwietniu br., do zespołu Garden of Words Group dołączył Eryk Skolarski, który objął stanowisko Head of Events.
21.05.24, 06:30
| reklama & PR » informacje
Platige Image inwestuje poza Polską. Firma otwiera studio na Wyspach Kanaryjskich
Las Palmas zostaje kolejnym miejscem na mapie świata, gdzie swoją siedzibę uruchamia Platige Image. Jak podkreśla firma, lokalizacje zapewniające korzystne systemy wsparcia dla filmowców mają kluczowe znaczenia dla przyciągania międzynarodowych produkcji VFX.
20.05.24, 17:29
| reklama & PR » informacje
ALBI POLSKA w przetargu wybiera agencję Ancymony. Spoty pojawią się na trzech rynkach
W efekcie wygranego przetargu, agencja Ancymony zrealizowała spot TV dla marki Albik na rynek polski, czeski i słowacki.
20.05.24, 15:15
| reklama & PR » informacje
Hand Made w wyniku przetargu poprowadzi letnią aktywację Peroni
Agencja Hand Made wygrała przetarg i poprowadzi działania w ramach letniej kampanii marki Peroni z portfolio Kompanii Piwowarskiej.
20.05.24, 13:45
| reklama & PR » ludzie
Adam Kręgielewski awansuje. Stanął na czele działu Concept Development w Labconie
Agencja Labcon (Group One) integruje zespoły koncepcyjne tj. strategię, kreację i creative production, tworząc jeden dział Concept Development. Na jego czele stanął Adam Kręgielewski - Head of Concept & Innovation.
20.05.24, 11:45
| reklama & PR » ludzie
Kuba Kossut Dyrektorem Generalnym Adlook
Spółka Adlook mianowała Kubę Kossuta na stanowisko Dyrektora Generalnego firmy (Global CEO).
20.05.24, 06:30
| reklama & PR » informacje
UM rozwija współpracę z Froneri na europejskich rynkach
Agencja mediowa UM (IPG Mediabrands) rozszerza współpracę z Froneri, jednym z największych producentów lodów na świecie.
19.05.24, 13:09
| reklama & PR » informacje
Pils odświeża identyfikację i komunikację pod hasłem Nasz PrzePils na piwo
„Nasz PrzePils na piwo” to hasło kampanii reklamowej Lecha Pils promującej nowe opakowania piwa, prosto z Wielkopolski. Marka wprowadza na rynek butelki i puszki w nowej szacie graficznej, które mają podkreślać lokalność Pilsa.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy