26.02.24, 06:30

Grupa PTWP: dobre wynikami po IV kwartale 2023 r.

Wyniki finansowego Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości, fot.: materiały prasowe

Grupa PTWP, będąca na etapie przeniesienia notowań z NewConnect na główny rynek GPW, w IV kwartale 2023 r. wypracowała 25,6 mln zł przychodów netto ze sprzedaży (wzrost o 15 proc. rdr.). Dobra sprzedaż w tym okresie przełożyła się na 1,9 mln zł EBITDA oraz 2 mln zł zysku brutto.

Pomimo trudności związanych ze zmiennymi warunkami gospodarczymi, ubiegły rok niewątpliwie możemy zaliczyć do udanych. Opierając swoją działalność na kilku segmentach, w każdym z nich zrealizowaliśmy wyznaczone cele operacyjne. Koncentrowaliśmy się przede wszystkim na stabilnym rozwoju biznesu, co miało przełożenie na nasze wyniki finansowe” – mówi Wojciech Kuśpik, Prezes Grupy PTWP.

Grupa PTWP w IV kw. 2023 r. osiągnęła 25,6 mln zł przychodów netto ze sprzedaży – wzrost o niemal 15 proc. względem tego samego okresu 2022 r. EBITDA w raportowanym okresie wyniosła 1,9 mln zł, co stanowi prawie sześciokrotny wzrost tego wskaźnika (+468 proc.) w porównaniu do IV kwartału 2022 r. Natomiast zysk brutto w ostatnim kwartale ub. r. wyniósł 2 mln zł – oznacza to również skokowy wzrost w porównaniu z analogicznym okresem 2022 r., gdy wykazano 39 tys. zł zysku brutto.
Narastająco po czwartym kwartale Grupa PTWP wypracowała łącznie 87,6 mln zł przychodów netto ze sprzedaży, co oznacza nieznaczny wzrost w porównaniu z 2022 r. (2 proc. rdr.). Z kolei zysk brutto w analizowanym okresie wyniósł 6,7 mln zł i był o ponad 41 proc. niższy niż rok wcześniej. Jak podkreśla firma, istotny wpływ na wyniki brutto w 2022 r. miały jednak zdarzenia jednorazowe takie jak organizacja Światowego Forum Miejskiego (WUF11) oraz dotacja przyznana w ramach programu Tarcza Finansowa 2.0 PFR, dlatego taki spadek zysku wynika przede wszystkim z efektu bazy.

Po czterech kwartałach 2023 r. Grupa PTWP miała wysoki stan środków pieniężnych, który na koniec grudnia ubiegłego roku wyniósł prawie 25 mln zł. „Wynik EBITDA za ubiegły rok wyniósł 7,3 mln zł. Jednak wyłączenie zdarzeń jednorazowych w 2022 roku, pozwala zauważyć, że wynik finansowy jest wyższy w 2023 roku niż w analogicznym okresie” – mówi Wojciech Kuśpik. „Grupa ma stabilną sytuację finansową. Mamy wysoki stan środków pieniężnych, co zapewnia nam wystarczające finansowanie na dalszy dynamiczny rozwój oraz ewentualne akwizycje” – dodaje Kuśpik.

W całym 2023 r. Grupa PTWP zanotowała rekordowe wyniki w segmencie digital. W każdym miesiącu serwisy internetowe odwiedzało średnio 20 mln unikalnych użytkowników.

Grupa PTWP jest coraz bliżej przeniesienia spółki PTWP SA na regulowany rynek GPW. W styczniu tego roku spółka złożyła w Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zatwierdzenie prospektu w związku z ubieganiem się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym.

Czym zajmuje się Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości?

Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości S.A., spółka matka Grupy kapitałowej PTWP działa na rynku od 1995 r. Działalność wydawnicza w zakresie specjalistycznych portali, organizacja konferencji i wydarzeń biznesowych oraz zarządzanie obiektami Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Hali Spodek w Katowicach – to obszary działalności, na których skupia się obecnie aktywność Grupy. Należąca do Grupy spółka PTWP On-line jest wydawcą specjalistycznych portali biznesowych, m.in. wnp.pl, rynekzdrowia.pl, portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl, propertynews.pl, portalsamorzadowy.pl, farmer.pl, pulsHR.pl. Spółka matka koncentruje się na organizacji eventów branżowych.

Komentarze

Powiązane

11.04.24, 11:35
| prasa » informacje | internet » ludzie
Beata Lubecka nową współprowadzącą podcast Stan Wyjątkowy w Onecie
Do grona prowadzących program „Stan wyjątkowy” dołącza Beata Lubecka. Dziennikarka zastąpi Renatę Grochal i będzie czwartą współprowadzącą obok Andrzeja Stankiewicza, Dominiki Długosz i Kamila Dziubki.
11.04.24, 10:39
| internet » e-commerce
Raport Elephate „Ranking blogów w e-commerce”. Najsilniejsze strategie SEO i content marketingowe w świecie e-handlu
Agencja Elephate ma przyjemność ogłosić premierę najnowszego raportu dotyczącego świata e-handlu: „Ranking blogów w e-commerce”, edycja 2024. Tym razem eksperci poddali analizie aż 524 sklepy internetowe z 32 branż! Głównym celem zestawienia jest wyróżnienie sklepów online, które najskuteczniej wykorzystują strategie SEO i content marketingowe, by skalować swój biznes przy pomocy blogowania. Ranking został objęty patronatem serwisu portalmedialny.pl.
10.04.24, 18:12
| internet » ludzie
Duże zmiany. Awanse w kadrze managerskiej Interii
Interia porządkuje strukturę na poziomie kadry managerskiej. Dorota Bugajska – Marzec, Maciej Kucharski i Łukasz Noszczak połączą dotychczasowe obowiązki z funkcją zastępcy redaktora naczelnego Interii Piotra Witwickiego. Agnieszka Maciaszek zostanie Dyrektorem Sektorów Show-Biznes i Rozrywka, a Daniel Bednarek – Dyrektorem Sektora Sport.
09.04.24, 13:46
| internet » informacje
Przegląd Sportowy Onet przedłuża umowę z Drift Masters Grand Prix
Ringier Axel Springer Polska oraz Drift Masters (organizacja driftingowa) przedłużyły zawarte w 2023 r. partnerstwo medialne.
W ramach współpracy, w serwisie Przegląd Sportowy Onet będą się pojawiać treści promujące zawody organizowane przez Drift Masters oraz informacje na temat samej dyscypliny, jaką jest drifting.
04.04.24, 14:00
| internet » ludzie
Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak oraz Grzegorz Siemionczyk w zespole Money.pl
Redakcja money.pl wprowadza nową strategię rozwoju serwisu. Niebawem pojawi się w nim więcej treści premium, zarówno w formie tekstów, jak i materiałów wideo. Od maja do zespołu dołączą Grzegorz Osiecki i Tomasz Żółciak, w czerwcu pracę rozpocznie Grzegorz Siemionczyk.
04.04.24, 07:45
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Mikołaj Kunica nowym gospodarzem formatu Onet Rano
Mikołaj Kunica dołączył do grona prowadzacych program „Onet Rano”. Pierwsze wydanie prowadzone przez redaktora naczelnego Business Insider Polska zostanie wyemitowane 4 kwietnia br. od godz. 7.55 w Onecie oraz w mediach społecznościowych.
28.03.24, 17:00
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Sebastian Parfjanowicz będzie zastępcą redaktora naczelnego Przeglądu Sportowego Onet
2 kwietnia br., Sebastian Parfjanowicz dołączy do redakcji „Przeglądu Sportowego Onet” i obejmie stanowisko zastępcy redaktora naczelnego. Będzie drugim zastępcą redaktora naczelnego obok Łukasza Godlewskiego, który pracuje w redakcji od lutego ubr. Od 15 stycznia redaktorem naczelnym serwisu jest Kamil Wolnicki.
21.03.24, 10:16
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
STS rozszerza współpracę z Meczyki.pl
Firma STS, działająca na rynku bukmacherskim, nawiązała strategiczne partnerstwo z serwisem Meczyki.pl (Online Venture).
14.03.24, 13:45
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Balans. Kuba Jankowski gospodarzem nowego formatu wideo Wirtualnej Polski
Wirtualna Polska ruszyła z produkcją nowego formatu na platformie YouTube. Ruszył kanał „Balans” skierowany do osób urodzonych w latach 80. i 90., w którym znajdą się rozmowy z gośćmi i ekspertami dotyczące najważniejszych i najbardziej interesujących tematów dla millenialsów.
13.03.24, 17:28
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Dominika Długosz poprowadzi format Onet Rano
Dominika Długosz została gospodynią programu „Onet Rano”. Pierwsze wydanie prowadzone przez dziennikarkę Newsweeka zostanie wyemitowane 14 marca br. od godz. 7.55 w Onecie oraz w mediach społecznościowych.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy