29.02.24, 10:55

Informator ekonomiczny w nowej odsłonie. Wracają rozmowy z komentatorami

Logo programu "Informator ekonomiczny", fot.: materiały prasowe

Program 3 Polskiego przygotował nową osłonę „Informatora ekonomicznego”. Od 4 marca br. w ramach programu wracają rozmowy z zaproszonymi komentatorkami i komentatorami. Audycja emitowana będzie od poniedziałku do czwartku o godz. 9.30 na antenie Trójki.

W nowej odsłonie „Informatora ekonomicznego” na antenie Trójki prowadzący audycje, Sylwia Zadrożna i Marcin Jagiełowicz, będą omawiać najważniejsze kwestie z obszaru ekonomii na antenie Trójki z zaproszonymi gośćmi. Wśród komentatorów znajdą się: Paweł Rochowicz („Rzeczpospolita”), Grzegorz Nawacki i Łukasz Korycki („Puls Biznesu”), Sylwia Czubkowska (dziennikarka specjalizująca się w temacie nowych technologii), Agnieszka Durlik (Krajowa Izba Gospodarcza), Jakub Wiech (Energetyka24), Katarzyna Mokrzycka (300gospodarka), Maciej Samcik (Subiektywnie o finansach), Adam Czerniak (Polityka Insight) i Andrzej Kubisiak (Polski Instytut Ekonomiczny). Współprowadzący zapowiadają, że lista komentatorów będzie cały czas się rozwijać.

Świat gospodarki codziennie dostarcza nam dużo ważnych informacji, które mają wpływ na nasze życie, na nasz domowy budżet, dlatego warto je skomentować z gośćmi, którymi będą znani publicyści i ekonomiści. A z rozmów z nimi wiem, że i oni nie mogą się już doczekać wizyt w studiu Trójki na Myśliwieckiej 3/5/7" – mówi Sylwia Zadrożna, dziennikarka współprowadząca audycję.

„Informator ekonomiczny” wymyślił i od początku, tj. od 1992 r. prowadził (jako jeden z kilku dziennikarzy) Wiktor Legowicz - dziennikarz gospodarczy, komentator, były dyrektor programowy i wicedyrektor Trójki, który pracował w Polskim Radiu od 1970 r. Charakterystyczny sygnał audycji został zaczerpnięty z bajki o krasnoludkach. Sedno programu ma pozostać niezmienne – opowiadanie o ekonomii z uwzględnieniem perspektywy i potrzeb odbiorców. Audycję jak zapowiadają jej twórcy, można traktować, jak poradnik dotyczący planowania budżetów domowych, prowadzenia firmy czy inwestowania, w którym w przystępny sposób omawiane są aktualne zagadnienia ekonomiczne.

„Informator ekonomiczny” będzie emitowany w stałym, dawnym paśmie - od poniedziałku do czwartku o godz. 9.30.

Komentarze

Powiązane

21.04.24, 08:00
| radio » informacje
Wieczór wyborczy po II turze wyborów samorządowych na antenach RMF FM i Radiu RMF24
RMF FM i Radio RMF24 wyemitują specjalny wieczór wyborczy po głosowaniu w II turze na prezydentów miast, burmistrzów i wójtów w tegorocznych wyborach samorządowych.
19.04.24, 07:48
| radio » informacje
Roman Czejarek Zasłużony Dla Kultury Polskiej
18 kwietnia br. w Zamku Królewskim w Warszawie, podczas inauguracji obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków 2024, odbyło się wręczenie odznaczeń dla służb konserwatorskich, społecznych opiekunów zabytków i osób zasłużonych dla bezpieczeństwa dziedzictwa kultury. Wśród uhonorowanych znalazł się dziennikarz Jedynki Roman Czejarek.
18.04.24, 10:33
| radio » ludzie
Katarzyna van Rooijen korespondentką Polskiego Radia w Holandii
Polskie Radio ma swoją korespondentkę w Holandii. Katarzyna van Rooijen, związana od lat z Informacyjną Agencją Radiową, powraca do Polskiego Radia.
18.04.24, 06:30
| radio » informacje
Jedynka obchodzi 98. urodziny
W czwartek, 18 kwietnia br. Program 1 Polskiego Radia będzie świętował swoje 98. urodziny. Z tej okazji na antenie stacji pojawią się audycje specjalne związane z jubileuszem, a w nich wspomnienia, rozmowy z gośćmi i niespodzianki dla słuchaczy.
16.04.24, 08:30
| radio » informacje
Pytam o zdrowie. Nowy pdocast w ofercie Radia Nowy Świat
W niedzielę, 14 kwietnia br. w ofercie Radia Nowy Świat zadebiutował nowy podcast extra Kseni Maćczak „Pytam o zdrowie”, który będzie się ukazywał raz w miesiącu.
16.04.24, 07:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa Eurozet podnosi ceny reklam
Grupa Eurozet wprowadza nowe cenniki reklam pakietów, sieci i wybranych stacji radiowych. Decyzja biznesowa została podjęta m.in. w związku z dobrą koniunkturą na rynku reklamy radiowej oraz rosnącymi wynikami słuchalności stacji wchodzących w skład grupy.
16.04.24, 06:30
| radio » informacje | prasa » informacje | reklama & PR » informacje
MT Biznes rozpoczyna współpracę z Michałem Proszowskim i Damianem Kwiekiem
Wydawnictwo MT Biznes rozpoczyna współpracę w obszarze cyklu podcastów o książkach oraz budowania społeczności czytelników z Damianem Kwiekiem, dawnym dziennikarzem Trójki oraz Michałem Proszowskim, byłym dyrektorem komunikacji i marketingu PGE Narodowego. 
15.04.24, 10:57
| radio » informacje
Czwarty Dzień Patronów w Radiu Nowy Świat. Specjalna ramówka i koncert
16 kwietnia br., w Dniu Patronów, ramówka radia zostanie zmieniona. Oprócz stałych, wtorkowych pozycji pojawią się inne, lubiane przez patronów audycje. Na wieczór zaplanowano koncert Waglewski Fisz Emade z udziałem patronów. 
15.04.24, 08:30
| radio » informacje
Fajne radio RMF. Doda, zespół The Kolors i dziennikarze RMF FM w kampanii wizerunkowej
Ruszyła kampania wizerunkowa radia RMF FM pod hasłem „Fajne radio RMF”. Jej twarzami została Doda, członkowie zespołu The Kolors oraz prezenterzy stacji. Częścią akcji jest konkurs antenowy oraz event, w ramach którego RMF FM odwiedzi polskie miasta i miasteczka.
15.04.24, 07:30
| radio » badania rynku
Badanie Total Audio: dlaczego wybieramy treści audio? Informacje, muzyka i ulubieni prowadzący
Szybki dostęp do newsów, dostarczanie wiedzy, oferta muzyczna, kontakt z lubianymi osobowościami, możliwość dopasowania do nastroju czy towarzyszenie podczas różnych form aktywności – m.in. takie powody wskazali uczestnicy badania Total Audio, dla których Polacy sięgają po treści audio. Każdego dnia 79 proc. Polaków. „czegoś” słucha.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy