05.03.24, 07:30

Pół perfekcyjnej płyty ponownie w Trójce

Zapowiedź audycji "Pół perfekcyjnej płyty", fot.: materiały prasowe

Trójka powraca do pomysłu prezentowania perfekcyjnych płyt. Od wieczoru, 4 marca gospodarz pasma, Michał Kowarski przedstawi 16 płytowych wieczorów, podczas których wraz z zaproszonymi gośćmi będzie sprawdzał, jakie płyty mogą uchodzić za perfekcyjne. Emisja pasma będzie odbywać się od poniedziałku do czwartku o godz. 19.05.

Muzyka, ta grana na żywo i ta prezentowana kiedyś z płyt winylowych, taśm, kaset, CD, a teraz wersji cyfrowej to nasze DNA. Pokolenia naszych słuchaczy wychowywały się na autorskich audycjach muzycznych, które nie tylko dawały dostęp do muzycznych nowości, ale wraz ze zmianami w naszym kraju, otwarciem granic i nieograniczonym dostępem do muzyki pomagały odnaleźć w nadmiarze propozycji to, czego nie wolno przegapić. Obecnie słyszymy, że liczą się przede wszystkim single, a mało kto interesuje się całymi płytami jako przemyślaną propozycją artystyczną. Dlatego z naturalną dla nas przekorą i ponieważ kochamy słuchać płyt postanowiliśmy robić to z naszymi słuchaczami” – mówi Agnieszka Szydłowska, dyrektorka-redaktorka naczelna radiowej Trójki.

„Pół perfekcyjnej płyty” to audycja, która nadawana była na antenie Trójki przez cały 2000 rok. Ówcześni dziennikarze redakcji muzycznej, m.in.: Marek Niedźwiecki, Paweł Kostrzewa, Barbara Podmiotko, Wojciech Mann, Jan Chojnacki, pod wodzą Piotra Kaczkowskiego przedstawili w sumie 194 albumy, a dokładnie ich połówki, gdyż pomysł polegał na prezentacji wybranej części albumu w połączeniu z opowieścią o muzyce i tworzących ją artystach. W marcu 2000 r. przedstawili między innymi „Posłuchaj to do ciebie” Kultu, „The colour of spring” Talk Talk, „Brygadę Kryzys” Brygady Kryzys, „Rumours” Fleetwood Mac i album „Metallica” Metalliki.

Gospodarzem pasma jest Michał Kowarski, który do udziału w programie zaprosił obecnych i byłych dziennikarzy Trójki, artystów, melomanów. „Perfekcyjna płyta to coś więcej niż zbiór piosenek. To przemyślana całość, precyzyjnie ułożona opowieść, która zyskuje gdy słucha się jej od początku do końca, czasami setki razy. Trójkowy licznik tym razem zatrzyma się na 210 płytach w historii tej audycji. Być może ktoś kiedyś dopisze ciąg dalszy tej opowieści (…)” – mówi Agnieszka Szydłowska.

Komentarze

Powiązane

21.04.24, 08:00
| radio » informacje
Wieczór wyborczy po II turze wyborów samorządowych na antenach RMF FM i Radiu RMF24
RMF FM i Radio RMF24 wyemitują specjalny wieczór wyborczy po głosowaniu w II turze na prezydentów miast, burmistrzów i wójtów w tegorocznych wyborach samorządowych.
19.04.24, 07:48
| radio » informacje
Roman Czejarek Zasłużony Dla Kultury Polskiej
18 kwietnia br. w Zamku Królewskim w Warszawie, podczas inauguracji obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków 2024, odbyło się wręczenie odznaczeń dla służb konserwatorskich, społecznych opiekunów zabytków i osób zasłużonych dla bezpieczeństwa dziedzictwa kultury. Wśród uhonorowanych znalazł się dziennikarz Jedynki Roman Czejarek.
18.04.24, 10:33
| radio » ludzie
Katarzyna van Rooijen korespondentką Polskiego Radia w Holandii
Polskie Radio ma swoją korespondentkę w Holandii. Katarzyna van Rooijen, związana od lat z Informacyjną Agencją Radiową, powraca do Polskiego Radia.
18.04.24, 06:30
| radio » informacje
Jedynka obchodzi 98. urodziny
W czwartek, 18 kwietnia br. Program 1 Polskiego Radia będzie świętował swoje 98. urodziny. Z tej okazji na antenie stacji pojawią się audycje specjalne związane z jubileuszem, a w nich wspomnienia, rozmowy z gośćmi i niespodzianki dla słuchaczy.
16.04.24, 08:30
| radio » informacje
Pytam o zdrowie. Nowy pdocast w ofercie Radia Nowy Świat
W niedzielę, 14 kwietnia br. w ofercie Radia Nowy Świat zadebiutował nowy podcast extra Kseni Maćczak „Pytam o zdrowie”, który będzie się ukazywał raz w miesiącu.
16.04.24, 07:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa Eurozet podnosi ceny reklam
Grupa Eurozet wprowadza nowe cenniki reklam pakietów, sieci i wybranych stacji radiowych. Decyzja biznesowa została podjęta m.in. w związku z dobrą koniunkturą na rynku reklamy radiowej oraz rosnącymi wynikami słuchalności stacji wchodzących w skład grupy.
16.04.24, 06:30
| radio » informacje | prasa » informacje | reklama & PR » informacje
MT Biznes rozpoczyna współpracę z Michałem Proszowskim i Damianem Kwiekiem
Wydawnictwo MT Biznes rozpoczyna współpracę w obszarze cyklu podcastów o książkach oraz budowania społeczności czytelników z Damianem Kwiekiem, dawnym dziennikarzem Trójki oraz Michałem Proszowskim, byłym dyrektorem komunikacji i marketingu PGE Narodowego. 
15.04.24, 10:57
| radio » informacje
Czwarty Dzień Patronów w Radiu Nowy Świat. Specjalna ramówka i koncert
16 kwietnia br., w Dniu Patronów, ramówka radia zostanie zmieniona. Oprócz stałych, wtorkowych pozycji pojawią się inne, lubiane przez patronów audycje. Na wieczór zaplanowano koncert Waglewski Fisz Emade z udziałem patronów. 
15.04.24, 08:30
| radio » informacje
Fajne radio RMF. Doda, zespół The Kolors i dziennikarze RMF FM w kampanii wizerunkowej
Ruszyła kampania wizerunkowa radia RMF FM pod hasłem „Fajne radio RMF”. Jej twarzami została Doda, członkowie zespołu The Kolors oraz prezenterzy stacji. Częścią akcji jest konkurs antenowy oraz event, w ramach którego RMF FM odwiedzi polskie miasta i miasteczka.
15.04.24, 07:30
| radio » badania rynku
Badanie Total Audio: dlaczego wybieramy treści audio? Informacje, muzyka i ulubieni prowadzący
Szybki dostęp do newsów, dostarczanie wiedzy, oferta muzyczna, kontakt z lubianymi osobowościami, możliwość dopasowania do nastroju czy towarzyszenie podczas różnych form aktywności – m.in. takie powody wskazali uczestnicy badania Total Audio, dla których Polacy sięgają po treści audio. Każdego dnia 79 proc. Polaków. „czegoś” słucha.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy