06.03.24, 06:30

TVP Kraków: na początek publicystyka i kultura. Planowana jest także telewizja śniadaniowa

Logo TVP Kraków, fot.: materiały prasowe

TVP Kraków planuje nowe programy w swojej ramówce. Jako pierwszy na wizję ma trafić niedzielny program publicystyczny z udziałem lokalnych polityków.

Ewa Godlewska-Jeneralska, p.o. Dyrektora TVP Kraków, przygotowuje zmiany w ofercie programowej ośrodka. W przeszłości jeden z największych i najprężniejszych ośrodków TVP, od wielu lat nie ma dobrej passy. Godlewska-Jeneralska swoje urzędowanie rozpoczęła od zmiany w serwisie informacyjnym „Kronika”. Na wizji pojawili się dawni gospodarze programu (Dorota Rojek-Koryzna, Olimpia Górska i Jan Gabrukiewicz), zmieniono czołówkę i zwiększono liczbę wydań programu – pierwsze wydanie pojawia się już o godz. 8.00. Planowana jest też zmiana scenografii programu serwisu, chociaż pierwsze trzy wydania emitowane są prosto z newsroomu. Nowa dyrektor ośrodka zmieniła również kolejność programów po wydaniu „Kroniki”. Naturalnym rozwinięciem serwisu są „Tematy dnia” czyli lokalna publicystyka, które teraz pojawiają się bezpośrednio po głównym wydaniu programu. Dopiero po publicystycznej rozmowie emitowany jest serwis sportowy oraz pogoda. Jak podkreśla Godlewska-Jeneralska w rozmowie z portalmedialny.pl, stacja chce odzyskać widzów za pomocą rzetelnej pracy dziennikarskiej. Zaznacza także, że nie ma mowy o „politycznym przestawianiu wajchy w drugą stronę”.

I polityka, i kultura

Jako pierwszy na antenie zadebiutuje nowy program niedzielny z udziałem lokalnych polityków, którzy będą komentowali kończący się tydzień. W przeszłości na antenie stacji taki format miał program „Bez krawata” prowadzony z różnych miejsc w Krakowie. Drugą propozycją stacji będzie sobotni program kulturalny, który będzie opierał się na rozmowach z ciekawymi gośćmi. Trwają prace także nad codziennym porannym programem śniadaniowym, który miałby być emitowany z terenu. Jak informuje nas TVP, prowadzone są zaawansowane rozmowy na ten temat również ze sponsorami. W przeszłości za czasów krótkiej kadencji Prezesa Janusza Daszczyńskiego, lokalne kanały emitowały przez kilka miesięcy własne stacjonarne śniadaniówki, na które składały się zazwyczaj lokalne informacje, prognoza pogody, trafiki, rozmowy i relacje na żywo z terenu.

Na antenę już powrócił także jeden z najbardziej znanych i oryginalnych formatów „Młodzież kontra… czyli pod obstrzałem”. Program prowadzą Sławomir Mokrzycki i Tomasz Czeczótko. Format jest emitowany co tydzień zarówno na antenie TVP INFO jak i TVP Kraków.

Kolejne propozycje programowe będą uzależnione od zarówno przekazywanych środków finansowych z abonamentu, jak i pozyskiwania partnerów do realizacji programów.

Komentarze

Powiązane

18.06.24, 12:44
| telewizja / VOD » informacje
Nie tylko Maciej Dowbor. Robert Janowski także żegna się z Polsatem
W nowym, 21. sezonie muzycznego show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” (Polsat) Robert Janowski nie zasiądzie w fotelu jurorskim.
18.06.24, 11:49
| telewizja / VOD » informacje
Maciej Dowbor kończy pracę w Polsacie
Po 20 latach współpracy, Maciej Dowbor rozstał się z Polsatem. Przez ostatnie dziesięć lat prezenter był współgospodarzem programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.
18.06.24, 07:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Mecz Polska - Holandia hitem TVP
Ponad 9 mln widzów zgromadził w niedzielę, 16 czerwca br. mecz Polska – Holandia transmitowany na antenach TVP.
17.06.24, 23:38
| telewizja / VOD » informacje
Polsat dementuje: Dorota Gawryluk nie będzie kandydatką w wyborach prezydenckich
Telewizja Polsat wydała oświadczenie dotyczące pogłosek o starcie jej dziennikarzy w wyborach prezydenckich.
14.06.24, 21:30
| telewizja / VOD » seriale
Drużyna A oraz Xena: Wojownicza księżniczka w AXN Black
W czerwcu br. AXN Black pokaże popularne amerykańskie seriale lat 90.: „Drużyna A” i „Xena: Wojownicza księżniczka”.
14.06.24, 11:33
| telewizja / VOD » informacje
Cafe Euro Cast online oraz w Polsat Sport 1
Z okazji piłkarskich Mistrzostw Europy redakcja sportowa Polsatu przygotowała nowy format telewizyjno-internetowy. „Cafe Euro Cast” będzie emitowany od 14 czerwca o godz. 9:00 w każdy dzień meczowy i pomeczowy przez cały czas trwania turnieju w Niemczech.
14.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Play i Antenna Entertainment poszerzają współpracę. AXN Spin debiutuje w ofercie Play
Play (marka działająna na polskim rynku telekomunikacyjnym) i Antenna Entertainment (właściciel portfolio AXN) odnowili oraz poszerzyli wieloletnią współpracę.
13.06.24, 15:00
| telewizja / VOD » informacje
Jak nas widzą. Program Doroty Wysockiej-Schnepf w TVP Polonia
16 czerwca br. na antenie TVP Polonia zadebiutuje program „Jak nas widzą”, której autorką będzie Dorota Wysocka-Schnepf. Gośćmi formatu będą korespondenci zagranicznych mediów akredytowani w Polsce, eksperci spraw międzynarodowych oraz dziennikarze polonijni.
13.06.24, 13:34
| telewizja / VOD » informacje
Paulina Chylewska, Patryk Ganiek i Dariusz Szpakowski poprowadzą teleturniej piłkarski Mecz w TVP1
Telewizja Polska z okazji Mistrzostw Europy w piłce nożnej przygotowała show piłkarski „Mecz – teleturniej piłkarski”, którego gospodarzami będą Paulina Chylewska, Patryk Ganiek oraz Dariusz Szpakowski.
13.06.24, 10:46
| telewizja / VOD » informacje
Studio w kontakcie. Nowość w TVP Polonia
12 czerwca br. o godz. 22:15 w TVP Polonia zadebiutował program publicystyczny „Studio w kontakcie”, w którym każdy telewidz będzie mógł zabrać głos - niezależnie, czy mieszka w Polsce, czy poza granicami kraju.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.