06.03.24, 13:50

Grupa PMPG Polskie Media przygotowuje nową strategię rozwoju

Logo PMPG, fot.: materiały prasowe

Holding mediowy PMPG Polskie Media zakończył przegląd opcji strategicznych. Jego efektem ma być przygotowanie strategii rozwoju.

Nowa strategia będzie zakładać, m.in. dalszą transformację Grupy i skupienie się na budowaniu zdywersyfikowanego portfolio dóbr cyfrowych, wytwarzanych w oparciu o własne zasoby jak i nabywane poprzez inwestycje, w tym także na zasadzie transakcji media for equity. Grupa będzie chciała również postawić na rozwijanie dotychczasowych aktywów poprzez zewnętrzne inwestycje. Nowa strategia ma zostać opublikowana w I połowie 2024 r.

Decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych podjęliśmy w drugiej połowie 2022 roku. Był to intensywny okres, przez który odbyliśmy wiele spotkań z doradcami finansowymi, ekspertami od rynku kapitałowego czy inwestorami. Z powodu zewnętrznych czynników, jak m.in. rozpoczęcie wojny na Ukrainie, czas trwania przeglądu opcji strategicznych się wydłużył, gdyż nie chcieliśmy podjąć zbyt pochopnych decyzji w obliczu niezwykle niestabilnej sytuacji geopolitycznej, która była w tamtym okresie. Jesteśmy już jednak gotowi na realizację nowych założeń dot. naszej strategii, którą opublikujemy jeszcze w I półroczu br.” – mówi Katarzyna Gintrowska, prezes zarządu PMPG Polskie Media.

Grupa poza budową nowych aktywów w oparciu o posiadane zasoby i technologie, rozważa rozwój poprzez nabywanie udziałów w spółkach o międzynarodowym zasięgu oferujących dobra cyfrowe. Mogłoby to być realizowane, m.in. dzięki inwestycjom typu media for equity, polegającym na zapewnieniu firmom pokrycia w mediach w zamian za udział w kapitale. Przy pomocy inwestycji zewnętrznych inwestorów, Grupa chciałaby również mocniej rozwijać swoje główne aktywa – Orle Pióro i AWR Wprost, m.in. poprzez rozwijanie nowych formatów i powiększanie docelowej grupy odbiorców.

Chcemy dostosować się do obecnie panujących trendów rynkowych, podążając za dynamicznie zmieniającym się światem mediów i technologii. Pracujemy aktywnie nad planem rozwoju, kontynuując jednocześnie wzrost organiczny – np. poprzez uruchamianie nowych serwisów jak Smaki.pl. (…)” – dodaje Katarzyna Gintrowska.

Grupa chwali się udaną inwestycją typu media for equity. Chodzi o kupno udziałów w studiu gamingowym RedDeer.Games – jednym z czołowych twórców i wydawców gier indie oraz tytułów innych producentów sprzedawanych na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej. Studio wydało już ponad 150 tytułów, a jego gry regularnie pojawiają się na czele rankingów sprzedaży. PMPG posiada pakiet k.. 20 proc. udziałów w tej inwestycji.

PMPG Polskie Media

Spółka działa na rynku tradycyjnych i nowych mediów. Do Grupy należą m.in.: Agencja Wydawniczo-Reklamowa Wprost, wydawca serwisu wprost.pl, e-tygodnika „Wprost” i „Magazynu Wprost Premium” oraz spółka Orle Pióro, wydawca serwisu dorzeczy.pl i tygodnika „Do Rzeczy” oraz magazynu „Historia Do Rzeczy”. Spółka inwestuje również w nowe projekty o charakterze startupowym.

Komentarze

Powiązane

18.05.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 18 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 18 maja?
17.05.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 17 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 17 maja?
16.05.24, 16:00
| prasa » informacje
35. urodziny miesięcznika Pani
Magazyn „PANI” to jeden z najstarszych magazynów kobiecych w Polsce. Powstał w 1989 r. , kiedy wydawca pisma „Kobieta i Życie” postanowił stworzyć nowy kwartalnik poradniczo-relaksowy. 17 maja br. na rynku ukaże się urodzinowe wydanie pisma.
16.05.24, 07:45
| prasa » informacje
Kolporter rozwija i modernizuje sieć saloników
Nowe saloniki i kolejne zmodernizowane punkty – to bilans prac w sieci Kolportera w pierwszym kwartale 2024 roku.
16.05.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 16 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 16 maja?
15.05.24, 07:30
| prasa » ludzie
Dorota Kruk szefową komunikacji i PR spółki Wyborcza
Z początkiem maja br., Dorota Kruk została szefową nowo utworzonego obszaru komunikacji i PR spółki Wyborcza. Będzie odpowiadać za zbudowanie strategii komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej, relacje z mediami oraz działania public relations związane z działalnością spółki Wyborcza, w tym “Gazety Wyborczej”.
15.05.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 15 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 15 maja?
14.05.24, 15:48
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 14 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 14 maja?
14.05.24, 07:30
| prasa » ludzie
Łukasz Grzymisławski nowym redaktorem naczelnym Książek. Magazynu do czytania
Od maja br. Łukasz Grzymisławski objął kierownictwo nad redakcją dwumiesięcznika „Książki. Magazyn do czytania”, będącego częścią portfolio wydawniczego spółki Wyborcza.
13.05.24, 07:30
| prasa » ludzie
Agnieszka Holland Człowiekiem Roku 2024 Gazety Wyborczej
„Gazeta Wyborcza” przyznała tegoroczny tytuł Człowieka Roku Agnieszce Holland. Redakcja uhonorowała reżyserkę w uznaniu dla jej artystycznych dokonań i obywatelskiej odwagi. Rozmowę i sylwetkę laureatki będzie można przeczytać w gazecie i na stronie internetowej „Wyborczej”.