07.03.24, 10:46

Grupa RMF przekazała sprzęt ukraińskiemu Radiu Armia FM

Mychajło Bezpałko, dyrektor programowy Radia Armia FM (po lewej) i Mateusz Chłystun, reporter RMF FM wielokrotnie relacjonujący wojnę z terytorium Ukrainy, fot.: mat. pras.

Grupa RMF przekazała ukraińskiemu wojsku sprzęt radiowy, który będą wykorzystywać dziennikarze Radia Armia FM informującego Ukraińców o bieżących wydarzeniach związanych z toczącą się wojną.

Do Ukrainy od Grupy RMF trafią, m.in. konsoleta realizatorska, mikrofony, procesory, wysokiej jakości słuchawki oraz drobny sprzęt. Przekazane sprzęty posłużą do wyposażenia studiów nadawczych Radia Armia FM, działającego przy ukraińskim Ministerstwie Obrony. Stacja powstała osiem lat temu i początkowo była tworzona tylko dla żołnierzy. Od dwóch lat dostarcza najświeższe i sprawdzone informacje z frontu wszystkim Ukraińcom, rozgłośnia dysponuje 29 nadajnikami FM w całej Ukrainie, dostępna jest też w sieci.

To nie pierwsza akcja Grupy RMF wspierająca walczącą Ukrainę. W marcu 2022 r., zaledwie sześć dni po wybuchu pełnoskalowej wojny, Grupa RMF uruchomiła w Przemyślu i Hrubieszowie ukraińskojęzyczne radio RMF Ukraina adresowane do uchodźców z praktycznymi poradami i informacjami ułatwiającymi akomodację w Polsce. Dziennikarze Grupy RMF przygotowywali też na prośbę ukraińskiego regulatora – Narodowej Rady Telewizji i Radiofonii, serwisy informacyjne w języku ukraińskim o bieżącej sytuacji migrantów w Polsce, które mogły wykorzystywać wszystkie rozgłośnie w Ukrainie.

RMF wraz ze słuchaczami przekazali odzież i generatory prądu 

Natomiast rok temu RMF FM prowadziło wspólnie z Instytutem Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego akcję „Pomożemy Wam przetrwać tę zimę”. Do przyfrontowych miejscowości w Ukrainie trafiła wtedy pomoc humanitarna o wartości ponad miliona zł, m.in. śpiwory, odzież termoaktywna, kurtki, czapki, rękawice oraz generatory prądu. Pieniądze udało się zebrać dzięki wsparciu słuchaczy RMF FM w internetowej zbiórce.

Grupa RMF włączyła się również w inicjatywę porozumienia I LOVE RADIO i wyemitowała charytatywne bloki reklamowe, z których całkowity przychód – 300 tys. zł, został przekazany Polskiej Misji Medycznej.

Komentarze

Powiązane

21.04.24, 08:00
| radio » informacje
Wieczór wyborczy po II turze wyborów samorządowych na antenach RMF FM i Radiu RMF24
RMF FM i Radio RMF24 wyemitują specjalny wieczór wyborczy po głosowaniu w II turze na prezydentów miast, burmistrzów i wójtów w tegorocznych wyborach samorządowych.
19.04.24, 07:48
| radio » informacje
Roman Czejarek Zasłużony Dla Kultury Polskiej
18 kwietnia br. w Zamku Królewskim w Warszawie, podczas inauguracji obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków 2024, odbyło się wręczenie odznaczeń dla służb konserwatorskich, społecznych opiekunów zabytków i osób zasłużonych dla bezpieczeństwa dziedzictwa kultury. Wśród uhonorowanych znalazł się dziennikarz Jedynki Roman Czejarek.
18.04.24, 10:33
| radio » ludzie
Katarzyna van Rooijen korespondentką Polskiego Radia w Holandii
Polskie Radio ma swoją korespondentkę w Holandii. Katarzyna van Rooijen, związana od lat z Informacyjną Agencją Radiową, powraca do Polskiego Radia.
18.04.24, 06:30
| radio » informacje
Jedynka obchodzi 98. urodziny
W czwartek, 18 kwietnia br. Program 1 Polskiego Radia będzie świętował swoje 98. urodziny. Z tej okazji na antenie stacji pojawią się audycje specjalne związane z jubileuszem, a w nich wspomnienia, rozmowy z gośćmi i niespodzianki dla słuchaczy.
16.04.24, 08:30
| radio » informacje
Pytam o zdrowie. Nowy pdocast w ofercie Radia Nowy Świat
W niedzielę, 14 kwietnia br. w ofercie Radia Nowy Świat zadebiutował nowy podcast extra Kseni Maćczak „Pytam o zdrowie”, który będzie się ukazywał raz w miesiącu.
16.04.24, 07:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa Eurozet podnosi ceny reklam
Grupa Eurozet wprowadza nowe cenniki reklam pakietów, sieci i wybranych stacji radiowych. Decyzja biznesowa została podjęta m.in. w związku z dobrą koniunkturą na rynku reklamy radiowej oraz rosnącymi wynikami słuchalności stacji wchodzących w skład grupy.
16.04.24, 06:30
| radio » informacje | prasa » informacje | reklama & PR » informacje
MT Biznes rozpoczyna współpracę z Michałem Proszowskim i Damianem Kwiekiem
Wydawnictwo MT Biznes rozpoczyna współpracę w obszarze cyklu podcastów o książkach oraz budowania społeczności czytelników z Damianem Kwiekiem, dawnym dziennikarzem Trójki oraz Michałem Proszowskim, byłym dyrektorem komunikacji i marketingu PGE Narodowego. 
15.04.24, 10:57
| radio » informacje
Czwarty Dzień Patronów w Radiu Nowy Świat. Specjalna ramówka i koncert
16 kwietnia br., w Dniu Patronów, ramówka radia zostanie zmieniona. Oprócz stałych, wtorkowych pozycji pojawią się inne, lubiane przez patronów audycje. Na wieczór zaplanowano koncert Waglewski Fisz Emade z udziałem patronów. 
15.04.24, 08:30
| radio » informacje
Fajne radio RMF. Doda, zespół The Kolors i dziennikarze RMF FM w kampanii wizerunkowej
Ruszyła kampania wizerunkowa radia RMF FM pod hasłem „Fajne radio RMF”. Jej twarzami została Doda, członkowie zespołu The Kolors oraz prezenterzy stacji. Częścią akcji jest konkurs antenowy oraz event, w ramach którego RMF FM odwiedzi polskie miasta i miasteczka.
15.04.24, 07:30
| radio » badania rynku
Badanie Total Audio: dlaczego wybieramy treści audio? Informacje, muzyka i ulubieni prowadzący
Szybki dostęp do newsów, dostarczanie wiedzy, oferta muzyczna, kontakt z lubianymi osobowościami, możliwość dopasowania do nastroju czy towarzyszenie podczas różnych form aktywności – m.in. takie powody wskazali uczestnicy badania Total Audio, dla których Polacy sięgają po treści audio. Każdego dnia 79 proc. Polaków. „czegoś” słucha.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy