TOK FM i Polityka Insight o wyborach samorządowych

TOK FM i Polityka Insight o wyborach samorządowych, fot.: materiały prasowe

Redakcje Radia TOK FM i Polityka Insight przygotowały cykle debat, podcastów oraz programów poświęconych lokalnym samorządom w największych polskich miastach. Dziennikarze sprawdzają, co się w nich zmieniło podczas ostatniej kadencji i czego dziś oczekują od przyszłych władz mieszkańcy.

12 marca br. rusza seria debat pod nazwą „Debata o mieście” z udziałem kandydatów do władz samorządowych. Poprowadzą je Maciej Kluczka i Paweł Sulik (Tok FM) oraz Joanna Sawicka i Julia Cydejko (Polityka Insight). Debat będzie można wysłuchać w godzinach 18:30-20:00 na antenie TOK FM, w aplikacji stacji i na stronie internetowej stacji.

Relacjonowanie kampanii samorządowej to nasza specjalność. Samorząd ma być blisko mieszkanek i mieszkańców, my jesteśmy blisko naszych słuchaczy i słuchaczek, dlatego przygotowaliśmy szereg nowych propozycji, które można opowiedzieć jednym hasłem: posłuchaj, aby wybrać” - mówi Kamila Ceran, redaktor naczelna TOK FM.

Seria podcastów Raport o mieście

Radio TOK FM i Polityka Insight wspólnie realizują również specjalną serię podcastów „Raport o mieście”. W każdym odcinku analityczki Polityki Insight Julia Cydejko i Joanna Sawicka wraz z lokalnymi reporterami TOK FM rozmawiają z aktywistami, urzędnikami i ekspertami o najważniejszych problemach danego miasta. Sprawdzają też, czym żyją jego mieszkańcy, czego oczekują od władz, jaka jest lokalna sytuacja polityczna i kto ma szansę rządzić po wyborach.

Podcasty będą publikowane w dwóch formatach, na dzień przed każdą z debat. Wersja krótsza ukaże się na kanałach Polityki Insight na najważniejszych platformach podcastowych, a pełne odcinki będą dostępne dla subskrybentów TOK FM Premium -. Premiera 11 marca.

Wybory samorządowe są mało obecne w debacie publicznej, nie wszyscy rozumieją na kogo głosują, po co i dlaczego. Każda rozmowa o polityce lokalnej, a w tym wypadku o mieście, podnosi jakość debaty publicznej, buduje zainteresowanie i zrozumienia w społeczeństwa, i wreszcie poziom zaangażowania obywatelskiego i frekwencję wyborczą. Dlatego bardzo się cieszymy na kolejną wspólny projekt z TOK FM” - mówi Andrzej Bobiński, dyrektor zarządzający Polityki Insight.

Na antenie TOK FM ruszyła także audycja "WOS – Wiedza o Samorządzie", czyli wszystko, co trzeba wiedzieć o Polsce samorządowej. Prowadzą ją Andrzej Andrysiak i Maciej Głogowski. Emisja w poniedziałki po godz. 12:20.

Codziennie między poniedziałkiem a piątkiem po godz. 6:55 i 17:55 Karolina Wiśniewska w programie „Przewodnik Wyborcy” podaje praktyczne informacje, jak dopisać się do spisu wyborców, jak głosować, gdzie sprawdzić, jakie zarejestrowano lokalne komitety wyborcze.

Z kolei sobotnia propozycja na czas kampanii samorządowej to program Anny Piekutowskiej „Kampania w TOKu”. Emisja od 16 marca między 16:00 a 17:00. W audycji prezentowane będą sylwetki kandydatów, relacjonowane konwencje i wiece wyborcze oraz analizowane programy partii politycznych, ruchów miejskich oraz kandydatów niezależnych.

Komentarze

Powiązane

11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
05.07.24, 17:30
| radio » informacje
Ruszyła XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów Melchiory
Polskie Radio rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń do XIX Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów „Melchiory”.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.