27.03.24, 06:30

Zmiany w Polityce. Bartek Chaciński nowym zastępcą redaktora naczelnego. Nowy kierownik działu zagranicznego

Bartłomiej Chaciński, fot.: materiały prasowe

Od kwietnia br. Bartek Chaciński zostanie nowym zastępcą redaktora naczelnego „Polityki”. Z kolei działem zagranicznym pokieruje Łukasz Wójcik.

1 kwietnia 2024 r. Bartek Chaciński obejmie funkcję jednego z zastępców Jerzego Baczyńskiego, redaktora naczelnego „Polityki”. Nową funkcję Chaciński będzie łączył z nadzorem nad działem kultury tygodnika, którym kieruje już od 2017 r.
Zastępcami redaktora naczelnego „Polityki” pozostają: Mariusz Janicki - pierwszy zastępca redaktora naczelnego (od 2013 r.), Łukasz Lipiński - odpowiadający za wydanie cyfrowe i serwis Polityka.pl oraz Witold Pawłowski.

Bartek Chaciński dołączył do redakcji „Polityki” dokładnie 14 lat temu: 1 kwietnia 2010 r. został zastępcą Zdzisława Pietrasika, który wówczas szefował działowi kultury. Wcześniej Chaciński był związany z wieloma pismami: „Machiną”, „City Magazine”, pracował również jako zastępca redaktora naczelnego „Przekroju”. W swojej pracy dziennikarsko-publicystycznej skupia się na muzyce (oprócz tekstów publikowanych na łamach pisma prowadzi od 2010 r. blog Polifonia), kulturze popularnej (komiks, gry komputerowe, telewizja) oraz nowym języku. Od lat współpracuje z Polskim Radiem. Jest autorem serii „Słowników najmłodszej polszczyzny” oraz książki „Wyż nisz”. Zasiada w Radzie Języka Polskiego.

Zmiany w dziale zagraniczym 

Zmiany dotykają również struktury działu zagranicznego ”Polityki”. 1 kwietnia 2024 r. stery w dziale zagranicznym z rąk Witolda Pawłowskiego przejmuje Łukasz Wójcik. Funkcję kierownika działu zagranicznego Wójcik będzie łączył z pisaniem tekstów dotyczących problematyki tureckiej i bliskowschodniej. Wcześniej w swojej karierze dziennikarsko-redaktorskiej odpowiadał za działy zagraniczne w „Przekroju” i „Wprost”. Wójcik jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego i Szkoły Nauk Społecznych IFiS PAN. Studiował również w Ankarze.

Komentarze

Powiązane

15.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 15 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 15 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba  wiedzieć.
14.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 14 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 14 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
13.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 13 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 13 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
12.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 12 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 12 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
11.07.24, 06:30
| prasa » informacje
Czułość. Wolność. Równowaga. Akcja społeczna Wysokich Obcasów i Wyborczej
Rozpoczęta 5 lipca br. nowa akcja społeczna „Czułość. Wolność. Równowaga” to inicjatywa „Wysokich Obcasów” i „Wyborczej”. Akcja potrwa rok.
11.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 11 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 11 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
10.07.24, 11:00
| prasa » informacje
Forbes Women rozpoczyna akcję 50 po 50
„Forbes Women” rozpoczyna inicjatywę „50 po 50”. W kolejnym numerze magazynu zostanie opublikowana lista kobiet po 50. roku życia, które odniosły sukcesy w różnych dziedzinach. Redakcja czeka na zgłoszenia.
10.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 10 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 10 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
09.07.24, 16:30
| prasa » informacje | internet » informacje
Złap urlop od codzienności czyli Wyborcza na wakacje
Wyborcza.pl i Wysokieobcasy.pl rozpoczęły kampanię pod hasłem “Złap urlop od codzienności”. Specjalnej ofercie prenumeraty na wakacje towarzyszą działania redakcyjne: cykle artykułów, podcasty, a dla podróżujących z przygodami czekać będzie Biuro Interwencji Turystycznej.
09.07.24, 07:30
| prasa » informacje
Grupa PMPG Polskie Media nowym wytycza kierunek rozwoju do 2026 roku
Holding mediowy PMPG Polskie Media, opublikował materiał informacyjny o kierunku rozwoju, który jest efektem zakończonego w marcu przeglądu opcji strategicznych.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.