27.03.24, 11:00

Koncerty i spotkania na 62. urodziny Trójki

Nowa Trójka na 62. urodziny, fot.: materiały prasowe

1 kwietnia br. Trójka będzie obchodziła 62. urodziny. Tego dnia zaplanowano koncerty oraz spotkania z gośćmi. Jednocześnie będzie to zapowiedź „Nowej Trójki”.

„Program przygotowany na urodziny Nowej Trójki to zapowiedź zmian, których mogą się spodziewać nasi słuchacze. Znalazły się tam audycje, których najbardziej brakowało w ciągu ostatnich lat, a stanowią o jakości i charakterze Trójki. Bardzo się cieszę, że Program Trzeci Polskiego Radia ponownie staje się miejscem nieskrępowanej debaty, a do Studia im. Agnieszki Osieckiej wracają największe muzyczne gwiazdy” - mówi Paweł Majcher, redaktor naczelny Polskiego Radia. „Świętujemy w bardzo ważnym dla naszego radia momencie. Tego dnia chcemy zapowiedzieć to, co najlepszego wydarzy się na naszej antenie po odbudowie rangi Programu Trzeciego. Pomysł urodzinowego dnia ma odzwierciedlać to, co przyświeca nam podczas misji odbudowy. Szanujemy przeszłość, czerpiemy z najlepszych tradycji i trzymamy rękę na pulsie teraźniejszości” - dodaje Agnieszka Szydłowska, dyrektorka-redaktorka naczelna  Trójki.

Tego dnia stacja zaplanowała aż pięć koncertów zespołów muzycznych, spotkania z gośćmi, „odkrycie” kart dotyczących nadchodzących pierwszych zmian w  programie. Także tego dnia po raz pierwszy zostanie wyemitowany jingiel czytany kobiecym głosem.

O godz. 11.00 koncert Marcina Maseckiego, który zaprezentuje swoją najnowszą płytę „Boleras y mas” - pierwszą, na której nie tylko gra, ale także śpiewa. Gościnnie wystąpi Jan Emil Młynarski. Z kolei o godz. 13.00 Artur Andrus i Joanna Kołaczkowska wystąpią we wspólnym programie muzyczno-kabaretowym,. Artur Andrus jest legendarnym dziennikarzem  Trójki, który w 2024 r. obchodziłby jubileusz 30-lecia pracy na antenie, gdyby nie zmiany, które zmieniły bieg historii stacji.

Z kolei o godz. 17.00 koncert Renaty Przemyk i Dagadany, projektu „Vera to ja", którego korzenie sięgają czasów pandemii, kiedy artystka zaczęła tworzyć tę bardzo kobiecą opowieść. Do współpracy przy realizacji piosenek opartych na tej historii zaprosiła polsko-ukraińską grupę Dagadana. Ten koncert przygotowany został wspólnie z Radiowym Centrum Kultury Ludowej, które 1 kwietnia obchodzi w tym roku swoje 30. urodziny.

A jako jeden z wieczornych prezentów urodzinowych, o godz. 19.00 koncert Lecha Janerki, który w 2023 r. powrócił z nową płytą „Gipsowy odlew falsyfikatu”. Jego muzyka i teksty przez lata wpisywały się w historię  Trójki. To jak podkreśla stacja ważny i symboliczny powrót na scenę w trójkowym studiu.

Z kolei o godz. 21.00 odbędzie się koncert Kari Sál i Adama Bałdycha. W  2024 r. wydała ona płytę „Butterfly“, w której tworzeniu i nagrywaniu wspomagał ją Adam Bałdych oraz Jacob Karlzon, Kacper Budziszewski, Roman Chraniuk i Dawid Fortuna i to ten album Kari przedstawi trójkowej publiczności 1 kwietnia.

1 kwietnia stacja zaprasza także na spotkania z przedstawicielami świata sztuki i sportu.  Gospodarzami specjalnych wydarzeń – także z udziałem publiczności – w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej będą Katarzyna Borowiecka, Michał Nogaś, Krzysztof Łoniewski  i Dariusz Urbanowicz.

Spotkania z ciekawym człowiekiem

Na rozmowę o współczesnym polskim kinie zaprasza Katarzyna Borowiecka, która spotka się z Agnieszką Smoczyńską („Silent Twins”), Pawłem Maśloną („Kos”) i Janem P. Matuszyńskim („Żeby nie było śladów”). Z kolei Michał Nogaś zaprasza na spotkanie z Zytą Rudzką (ubiegłoroczną laureatkę Nagrody Literackiej „Nike”), Joanną Kuciel-Frydryszak (zdobywczynią Nagrody im. Teresy Torańskiej i Bestsellerów Empiku) oraz Grzegorzem Piątką (posiadaczem „Paszportu Polityki” oraz Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii esej). Krzysztof Łoniewski i Dariusz Urbanowicz zaprosili na urodzinowe spotkanie aktorkę Annę Dereszowską i siatkarza Andrzeja Wronę.

Komentarze

Powiązane

21.04.24, 08:00
| radio » informacje
Wieczór wyborczy po II turze wyborów samorządowych na antenach RMF FM i Radiu RMF24
RMF FM i Radio RMF24 wyemitują specjalny wieczór wyborczy po głosowaniu w II turze na prezydentów miast, burmistrzów i wójtów w tegorocznych wyborach samorządowych.
19.04.24, 07:48
| radio » informacje
Roman Czejarek Zasłużony Dla Kultury Polskiej
18 kwietnia br. w Zamku Królewskim w Warszawie, podczas inauguracji obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków 2024, odbyło się wręczenie odznaczeń dla służb konserwatorskich, społecznych opiekunów zabytków i osób zasłużonych dla bezpieczeństwa dziedzictwa kultury. Wśród uhonorowanych znalazł się dziennikarz Jedynki Roman Czejarek.
18.04.24, 10:33
| radio » ludzie
Katarzyna van Rooijen korespondentką Polskiego Radia w Holandii
Polskie Radio ma swoją korespondentkę w Holandii. Katarzyna van Rooijen, związana od lat z Informacyjną Agencją Radiową, powraca do Polskiego Radia.
18.04.24, 06:30
| radio » informacje
Jedynka obchodzi 98. urodziny
W czwartek, 18 kwietnia br. Program 1 Polskiego Radia będzie świętował swoje 98. urodziny. Z tej okazji na antenie stacji pojawią się audycje specjalne związane z jubileuszem, a w nich wspomnienia, rozmowy z gośćmi i niespodzianki dla słuchaczy.
16.04.24, 08:30
| radio » informacje
Pytam o zdrowie. Nowy pdocast w ofercie Radia Nowy Świat
W niedzielę, 14 kwietnia br. w ofercie Radia Nowy Świat zadebiutował nowy podcast extra Kseni Maćczak „Pytam o zdrowie”, który będzie się ukazywał raz w miesiącu.
16.04.24, 07:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa Eurozet podnosi ceny reklam
Grupa Eurozet wprowadza nowe cenniki reklam pakietów, sieci i wybranych stacji radiowych. Decyzja biznesowa została podjęta m.in. w związku z dobrą koniunkturą na rynku reklamy radiowej oraz rosnącymi wynikami słuchalności stacji wchodzących w skład grupy.
16.04.24, 06:30
| radio » informacje | prasa » informacje | reklama & PR » informacje
MT Biznes rozpoczyna współpracę z Michałem Proszowskim i Damianem Kwiekiem
Wydawnictwo MT Biznes rozpoczyna współpracę w obszarze cyklu podcastów o książkach oraz budowania społeczności czytelników z Damianem Kwiekiem, dawnym dziennikarzem Trójki oraz Michałem Proszowskim, byłym dyrektorem komunikacji i marketingu PGE Narodowego. 
15.04.24, 10:57
| radio » informacje
Czwarty Dzień Patronów w Radiu Nowy Świat. Specjalna ramówka i koncert
16 kwietnia br., w Dniu Patronów, ramówka radia zostanie zmieniona. Oprócz stałych, wtorkowych pozycji pojawią się inne, lubiane przez patronów audycje. Na wieczór zaplanowano koncert Waglewski Fisz Emade z udziałem patronów. 
15.04.24, 08:30
| radio » informacje
Fajne radio RMF. Doda, zespół The Kolors i dziennikarze RMF FM w kampanii wizerunkowej
Ruszyła kampania wizerunkowa radia RMF FM pod hasłem „Fajne radio RMF”. Jej twarzami została Doda, członkowie zespołu The Kolors oraz prezenterzy stacji. Częścią akcji jest konkurs antenowy oraz event, w ramach którego RMF FM odwiedzi polskie miasta i miasteczka.
15.04.24, 07:30
| radio » badania rynku
Badanie Total Audio: dlaczego wybieramy treści audio? Informacje, muzyka i ulubieni prowadzący
Szybki dostęp do newsów, dostarczanie wiedzy, oferta muzyczna, kontakt z lubianymi osobowościami, możliwość dopasowania do nastroju czy towarzyszenie podczas różnych form aktywności – m.in. takie powody wskazali uczestnicy badania Total Audio, dla których Polacy sięgają po treści audio. Każdego dnia 79 proc. Polaków. „czegoś” słucha.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy