08.04.24, 16:48

Nieustraszona w pracy. Piąta edycja akcji Wysokich Obcasów

Zwiastun akcji, fot.:materiały prasowe

Od kwietnia do grudnia br. potrwa akcja “Wysokich Obcasów” – „Nieustraszona w pracy”, inspirująca kobiety do walki o równe prawa i budująca wspólnotę odważnych, wspierających się kobiet. Podczas gali wieńczącej projekt poznamy laureatki plebiscytu – dwie „Nieustraszone”.

Od samego początku, projekt „Wysokich Obcasów” ma skupiać się na promowaniu kobiecej odwagi, siły, konsekwencji i solidarności. Jak podkreślają organizatorzy, na rynku pracy kobiety nadal nie są traktowane na równi z mężczyznami. Akcja „Nieustraszona w pracy” ma na celu wzmocnienie świadomości, kompetencji i wiary w siebie kobiet tak, aby realizowały swoje aspiracje, niezależnie od przeciwności, które napotykają. Akcja ma również edukować w obszarze inkluzywności, by zwiększać świadomość pracowniczek na temat dyskryminacji ze względu na płeć, wygląd, wiek, chorobę czy pochodzenie. Kolejnym celem „Nieustraszonej w pracy” jest przedstawienie kobiecej perspektywy w tzw. męskich zawodach.

Tegoroczną edycję projektu zainaugurował artykuł w wydaniu „Wysokich Obcasów” z 30 marca br. oraz na Wysokieobcasy.pl. Jego bohaterką jest Ewa Milnerowicz-Nabzdyk – specjalistka ginekologii, pomagająca Polkom z całego kraju, które dzięki przeprowadzanym przez nią operacjom zyskują nowe życie.

Akcji „Nieustraszona w pracy” towarzyszy cykl artykułów dostępnych w serwisie Wysokieobcasy.pl, webinary i podcasty oraz wyjątkowy plebiscyt, w którym po raz pierwszy czytelniczki i czytelnicy zgłoszą swoje kandydatki do tytułu „Nieustraszonej w pracy 2024”. Swoje „Nieustraszone” można zgłaszać na adres pocztowy akcji do 31 sierpnia 2024 r. Mogą to być zarówno osoby publiczne, jak i przyjaciółki, siostry czy współpracowniczki.Kolejny etap plebiscytu to prezentacja zgłoszonych kandydatek na łamach tygodnika „Wysokie Obcasy” i w serwisie Wysokieobcasy.pl. Spośród wszystkich zgłoszeń kapituła plebiscytu wybierze 12 osób. Z tego grona zostaną wyłonione dwie “Nieustraszone w pracy” – jedna przez kapitułę, druga przez głosujące czytelniczki i czytelników. Projekt zwieńczy gala, podczas której zostaną nagrodzone statuetkami laureatki plebiscytu.

Sponsorem strategicznym projektu „Nieustraszona w pracy” w 2024 r. jest State Street Bank. Z inicjatywy State Street w 2017 r. w Nowym Jorku stanęła odlana z brązu rzeźba Nieustraszonej Dziewczynki (Fearless Girl) autorstwa Kristen Visbal. Posąg stał się symbolem dążenia do rzeczywistego zawodowego równouprawnienia kobiet.

Komentarze

Powiązane

18.05.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 18 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 18 maja?
17.05.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 17 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 17 maja?
16.05.24, 16:00
| prasa » informacje
35. urodziny miesięcznika Pani
Magazyn „PANI” to jeden z najstarszych magazynów kobiecych w Polsce. Powstał w 1989 r. , kiedy wydawca pisma „Kobieta i Życie” postanowił stworzyć nowy kwartalnik poradniczo-relaksowy. 17 maja br. na rynku ukaże się urodzinowe wydanie pisma.
16.05.24, 07:45
| prasa » informacje
Kolporter rozwija i modernizuje sieć saloników
Nowe saloniki i kolejne zmodernizowane punkty – to bilans prac w sieci Kolportera w pierwszym kwartale 2024 roku.
16.05.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 16 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 16 maja?
15.05.24, 07:30
| prasa » ludzie
Dorota Kruk szefową komunikacji i PR spółki Wyborcza
Z początkiem maja br., Dorota Kruk została szefową nowo utworzonego obszaru komunikacji i PR spółki Wyborcza. Będzie odpowiadać za zbudowanie strategii komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej, relacje z mediami oraz działania public relations związane z działalnością spółki Wyborcza, w tym “Gazety Wyborczej”.
15.05.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 15 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 15 maja?
14.05.24, 15:48
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 14 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 14 maja?
14.05.24, 07:30
| prasa » ludzie
Łukasz Grzymisławski nowym redaktorem naczelnym Książek. Magazynu do czytania
Od maja br. Łukasz Grzymisławski objął kierownictwo nad redakcją dwumiesięcznika „Książki. Magazyn do czytania”, będącego częścią portfolio wydawniczego spółki Wyborcza.
13.05.24, 07:30
| prasa » ludzie
Agnieszka Holland Człowiekiem Roku 2024 Gazety Wyborczej
„Gazeta Wyborcza” przyznała tegoroczny tytuł Człowieka Roku Agnieszce Holland. Redakcja uhonorowała reżyserkę w uznaniu dla jej artystycznych dokonań i obywatelskiej odwagi. Rozmowę i sylwetkę laureatki będzie można przeczytać w gazecie i na stronie internetowej „Wyborczej”.