08.04.24, 07:30

newonce na wiosnę. Nowe formaty i powraca

Wiosna w newonce, fot.: materiały prasowe

Wiosna w newonce to powrót do radia – dwadzieścia formatów audio-wideo, w tym kilkanaście nowych, zmiany w paśmie przedpołudniowym i kilka powrotów.

newonce.radio nigdy nie zamikło, ale jego głos z pewnością był ostatnio mniej słyszalny. Dziś wracamy zwarci i gotowi, by znowu wprowadzać do polskich mediów świeże powietrze i inny punkt widzenia. Hasło sezonu, TO ZNOWU MY, oznacza z jednej strony powrót do gry, z drugiej natomiast “powrót do domu”, do formuły i tożsamości, która jest nam najbliższa. To znowu newonce o wyrazistym charakterze, aktywnie budujący otwartą społeczność i zapraszający do współpracy” – mówi Mih Michalski, CEO newonce.

Wkrótce będzie można usłyszeć i zobaczyć duet schafter & nghtlou w audycji “Muzyka do”. Dla tego pierwszego, znanego rapera, będzie to radiowy debiut, z kolei nghtlou powraca do newonce po kilku sezonach od formatu “Widać mnie”. Swój kolejny raz w newonce, ale tym razem na antenie, a nie w zespole kreatywnym, przeżyje wlodi4444 czy jedna z najbardziej kreatywnych postaci polskiego internetu, content creator, i od kwietnia także podcaster. Debiut przed mikrofonem zaliczy również Maria Przybyszewska, popularyzatorka kuchni roślinnej, odpowiadająca za rozruch kilku warszawskich konceptów kulinarnych (terminowała w kopenhaskiej Nomie). W jej programie będzie można spotkać najważniejsze kobiety współczesnej polskiej branży gastronomicznej – od szefowych kuchni po somelierki.

Punktem wyjścia dwóch kolejnych programów – prowadzonych przez Yulię Czub – jest szeroko pojęte oderwanie od zastałych przyzwyczajeń. W “queerZONE” autorka porozmawia z osobami ze środowisk LGBQT+ z całej Polski, a w “Towarze Eksportowym” z przedstawicielami branży modowej czy kulturalnej, którym udało się zrobić karierę za granicą.

Rozmowa będzie również wspólnym mianownikiem dwóch kolejnych podcastów – “Jak To Tak” Julii Banaś i Bartka Czarkowskiego oraz “Community Based” Hani Szkarłat. W tym pierwszym autorzy przygotują wywiady z najważniejszymi postaciami polskiej kultury i rozrywki, a w drugim, dziennikarka porozmawia z twórczyniami i twórcami nowych, prężnie działających ruchów środowiskowych, którymi stoi współczesna scena około alternatywna. Aga Samitowska, konsultantka i edukatorka cyfrowa w audycji “Era Transformera” będzie niejako kontynuowała tematykę rozpoczętą przez prof. Aleksandę Przegalińską w “Coś Osobliwego”. Nowe technologie na naszych oczach przenoszą różne sektory kreatywne prosto w przyszłość, a Aga Samitowska ma pozwolić odbiorcom się w niej nie zgubić. Częstym tematem tego podcastu będzie przyszłość muzyki. Wśród nowych propozycji na antenie pojawi się audycja “UNDER” duetu JJ Święcicki & Noah, poświęcona brzmieniom z hip-hopowego podziemia, a dj-ka & producentka Lala Osek zaprosi na “Digital Booty”, przegląd najnowszej elektroniki.

Podobno nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, ale newonce przez ostatnie dwa lata był jak rwący, górski potok. Teraz uspokoił swój nurt, a ja poczułem, że warto rzucić się w niego kolejny raz. To była ogromna przyjemność planować nowe formaty, spotykać się z autorami i poczuć tę samą energię, która napędzała newonce w przedpandemicznych sezonach 2018/2019” – mówi Bartek Czarkowski, w latach 2018-2021 Dyrektor Programowy newonce.radio, dziś współautor nowego sezonu oraz host dwóch formatów.

W ofercie pojawią się audycje, które są wynikiem współpracy z cenionymi przez newonce ekipami. “K-Hole by K-Bar” to radiowa przestrzeń imprezowni w wieżycach mostu Poniatowskiego. Zainaugurowany zostanie również program „Ulicy Elektryków” – klubowego zagłębia na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej; jednego z najciekawszych i najprężniej działających spotów dedykowanych kulturze miejskiej w naszym kraju. Newonce zacieśnia współpracę z SEXEDPL – fundacją założoną przez Anję Rubik i seksuolożkę Basię Baran.Jak podkreśla newonce, misyjny punkt ramówki jest zwyczajnie niezbędny w naszych warunkach społecznych i politycznych. Z kolei „Last but not least” to audycja o kulturze realizowana z Mint, magazynem nominowanym ostatnio do Nagrody Mariusza Waltera w kategorii „Nowy głos w mediach”.

Poza nowościami na antenie pojawią się znane słuchaczom audycje: “Podgórska Ogólnie” – popularnonaukowy program dr Asi Podgórskiej; jeden z podcastowych blockbusterów na Spotify czy “Psychodelicje” od Macieja Lorenca. Na antenie pozostaje filmowo-serialowy “Plot Twist” Tycjany i Jacka Sobczyńskiego, wzbogacony o specjalne odcinki wideo, a także autorskie audycje muzyczne: “Jezioro, Łabędzie” Macia Morettiego, “Za Daleki Odlot” Filipa Kalinowskiego oraz powracający po blisko rocznej przerwie “The Fall” Marka Falla.

Bolesne Poranki znikają

Przez pięć i pół roku “Bolesne Poranki”, a teraz – “Poranek”, który poprowadzą Tycjana, Bartek Czarkowski, Marek Fall, Maciej Maj aka Macław oraz Jacek Sobczyński. Zmienia się też skład prowadzących “Drugiego Śniadania” – gospodarzami codziennego pasma przedpołudniowego będą didżejka Naro, redaktor newonce.net JJ Święcicki oraz nowa twarz w zespole, Jędrzej Olczyk, od dawna opowiadający na TikToku o muzyce jako N.I.A.N.I.U.

Zaprezentowane dotąd nowości to nie wszystko, w najbliższych tygodniach wystartuje pasmo o nazwie Community Radio, w którym oddajemy antenę obiecującym debiutantom. W odpowiedzi na nasz open call zgłosiło się nieco ponad sto osób, które chcą mieć w newonce.radio swoją audycję. Jesteśmy dumni z naszego community, którego trzonem od zawsze są młode, kreatywne osoby. Ich energia jest zaraźliwa i pozwala nam, dzięki wsparciu partnerów komercyjnych, realizować fantastyczne projekty. Wierzę, że kilka z nich uda nam się zaprezentować w nadchodzącym sezonie eventowo-festiwalowym” – dodaje Michalski.

Komentarze

Powiązane

21.05.24, 07:30
| radio » informacje
Alicja Majewska twarzą kampanii Radia Pogoda
20 maja br. ruszyła kampania wizerunkowa „Radio Pogoda - najpiękniejsze melodie”, której twarzą została piosenkarka Alicja Majewska.
20.05.24, 10:09
| radio » informacje
Piotr Firan i Jędrzej Rosiewicz gospodarzami niezbędnika przedwyborczego Euro Vibe
Czwórka (Polskie Radio) przygotowała europejski niezbędnik przedwyborczy. „Euro Vibe” na antenie codziennie, od 20 maja br. po godz. 17.00. Gospodarzami cyklu będą Piotr Firan i Jędrzej Rosiewicz.
20.05.24, 07:45
| radio » informacje | internet » informacje
Specjalny serwis Polskiego Radia z okazji Roku Melchiora Wańkowicza
Z okazji Roku Melchiora Wańkowicza i 80. rocznicy bitwy o Monte Cassino Polskie Radio przygotowało serwis specjalny montecassino.polskieradio.pl poświęcony jednemu z najwybitniejszych polskich reportażystów, korespondentowi wojennemu 2 Korpusu Polskiego – Melchiorowi Wańkowiczowi. 
20.05.24, 01:00
| radio » multimedia
Codziennik medialny: 20 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 maja?
18.05.24, 19:00
| radio » informacje
Koncert z otwarcia sezonu Pokoju na lato. Mikromusic na żywo w Trójce
18 maja o godz. 21.30 Trójka przeprowadzi transmisję koncertu z otwarcia sezonu „Pokoju na lato”. Zespół Mikromusic wystąpi z gościnnym udziałem Julii Pietruchy i Miuosha. Patronami medialnymi wydarzenia są Program 3 Polskiego Radia oraz Czwórka.
18.05.24, 18:15
| radio » informacje
Noc Muzeów w Archiwum Polskiego Radia
Archiwum Polskiego Radia organizuje „Noc Muzeów”. Spotkanie z dziennikarzami PR, prezentacja nadzwyczajnych nagrań z Archiwum Polskiego Radia, emisja filmu „Był sobie fono-gram”, kolekcja unikatowych głosów uwiecznionych w wydrukach 3 D – to będzie czekać na odwiedzających 18 maja br. Pałac Staszica (Sala Okrągłego Stołu). Rozpoczęcie o godz. 19.00.
16.05.24, 09:52
| radio » informacje
Próbny lot wraca. Radio Nowy Świat szuka nowych dziennikarzy
Od 9 maja br. w środy o godz. 10:00 i w czwartki o 22:00 Radio Nowy Świat emitować będzie program „Próbny lot”, w której będą prezentować się debiutanci. Zainteresowani, którzy sprawdzą się w roli „lotników” dołączą do redakcji muzycznej Radia Nowy Świat.
15.05.24, 00:01
| radio » informacje
RMF MAXX Tomaszów Mazowiecki nadaje już testowo
W poniedziałek, 13 maja br. wystartowało nowe radio lokalne – RMF MAXX Tomaszów Mazowiecki. Rozgłośnia nadaje na częstotliwości 88,4 FM i słychać ją w mieście oraz okolicach.
14.05.24, 23:35
| radio » informacje
Świat zwariował, czy z nami jest coś nie tak? Debata w Czwórce
„Świat zwariował, czy z nami jest coś nie tak?”. Radiowa Czwórka organizuje debatę o kondycji psychicznej młodych i nieco starszych. Wezmą w niej udział nastolatki, studenci, psycholożki, psychiatrzy, pedagodzy i rodzice. Spotkanie poprowadzą Justyna Dżbik - Kluge i Jakub Jamrozek. Start w czwartek, 16 maja br. o godz. 20.00.
14.05.24, 07:30
| radio » badania rynku
RMF FM liderem. Najlepszy wynik Radia Zet od dziesięciu lat
Radio RMF FM umocniło pozycję najchętniej słuchanej stacji w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 lutego 2024 r. do 30 kwietnia 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy