18.04.24, 06:30

Jedynka obchodzi 98. urodziny

98. urodziny Jedynki, fot.: materiały prasowe

W czwartek, 18 kwietnia br. Program 1 Polskiego Radia będzie świętował swoje 98. urodziny. Z tej okazji na antenie stacji pojawią się audycje specjalne związane z jubileuszem, a w nich wspomnienia, rozmowy z gośćmi i niespodzianki dla słuchaczy.

Halo, halo! Tutaj ptasie radio w brzozowym gaju, Nadajemy audycję z ptasiego kraju…” Z okazji urodzin dziennikarze Jedynki przygotowali dźwiękową niespodziankę dla słuchaczy i nagrali swoją wersję wiersza „Ptasie Radio” Juliana Tuwima - będzie można ją usłyszeć 18 kwietnia w „Sygnałach dnia”.

W „Czterech Porach Roku” Sława Bieńczycka porozmawia, m. in. o pomysłach na perfekcyjne urodziny. Jej gośćmi będą: Ewa Drzewicka - laureatka konkursów cukierniczych, Wojciech S. Wocław specjalista od savoir-vivre'u i etykiety w biznesie, Paulina Braun – organizatorka różnego rodzaju imprez.  

W „Muzycznej Jedynce” rozmowa Marcina Kusego z Amadeuszem Szklarzem – Habrowskim z Muzeum Literatury, który opowie m. in. o „Konkursie Literackim na nową piosenkę o Warszawie dla Ireny Santor“. W audycji pojawią się także wspomnienia najsłynniejszych audycji muzycznych, które pojawiały się na antenie radiowej Jedynki.

 „Ekspres Jedynki” zamierza świętować urodziny w drodze i zaprasza na relacje reporterów z różnych zakątków Polski. Wieczorem, Agnieszka Kunikowska zaprasza na radio od kuchni. Jak działają radiowe studia? Co wydaje wydawca? Co dzieje się w radiowej reżyserce? Jakie najdziwniejsze dźwięki skrywają radiowe archiwa? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań usłyszeć będzie można 18 kwietnia w „Jedynce Dzieciom”.

Z kolei w „Eurece” Artur Wolski opowie o głosach Jedynki. Jego gościem będzie redaktor Eliza Bojarska - popularyzatorka historii, nauczycielka wielu pokoleń dziennikarzy, mistrzyni w wymyślaniu trafnych tytułów audycji. Słuchacze dowiedzą się, dlaczego wybrała pracę w radiu i jak dbała o siłę przekazu.

Po godz. 21.00 emisja reportażu „Hejnalista”, w którym to Dorota Boniecka-Górny przedstawia postać jednego z nich. Hejnał z wieży mariackiej jest jednym ze stałych punktów anteny Programu Pierwszego – słuchacze Polskiego Radia usłyszeli go po raz pierwszy w 1927 r.

W urodziny Jedynki w „Kronice sportowej” pojawią się archiwalne nagrania i przedstawiona zostanie historia Redakcji Sportowej. Będzie pierwsza transmisja - 20 lutego 1927 r., pierwsza ekipa olimpijska - Berlin 1936 i pierwsza „Kronika Sportowa” - 30.11.1954.

Na zakończenie urodzinowego dnia w „Kulturalnej Jedynce” po godz. 22.00 Anna Stempniak – Juśkiewicz przypomni wielokrotnie nagradzane formy radiowe, czyli słuchowiska i reportaże artystyczne Polskiego Radia.

Komentarze

Powiązane

21.05.24, 07:30
| radio » informacje
Alicja Majewska twarzą kampanii Radia Pogoda
20 maja br. ruszyła kampania wizerunkowa „Radio Pogoda - najpiękniejsze melodie”, której twarzą została piosenkarka Alicja Majewska.
20.05.24, 10:09
| radio » informacje
Piotr Firan i Jędrzej Rosiewicz gospodarzami niezbędnika przedwyborczego Euro Vibe
Czwórka (Polskie Radio) przygotowała europejski niezbędnik przedwyborczy. „Euro Vibe” na antenie codziennie, od 20 maja br. po godz. 17.00. Gospodarzami cyklu będą Piotr Firan i Jędrzej Rosiewicz.
20.05.24, 07:45
| radio » informacje | internet » informacje
Specjalny serwis Polskiego Radia z okazji Roku Melchiora Wańkowicza
Z okazji Roku Melchiora Wańkowicza i 80. rocznicy bitwy o Monte Cassino Polskie Radio przygotowało serwis specjalny montecassino.polskieradio.pl poświęcony jednemu z najwybitniejszych polskich reportażystów, korespondentowi wojennemu 2 Korpusu Polskiego – Melchiorowi Wańkowiczowi. 
20.05.24, 01:00
| radio » multimedia
Codziennik medialny: 20 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 maja?
18.05.24, 19:00
| radio » informacje
Koncert z otwarcia sezonu Pokoju na lato. Mikromusic na żywo w Trójce
18 maja o godz. 21.30 Trójka przeprowadzi transmisję koncertu z otwarcia sezonu „Pokoju na lato”. Zespół Mikromusic wystąpi z gościnnym udziałem Julii Pietruchy i Miuosha. Patronami medialnymi wydarzenia są Program 3 Polskiego Radia oraz Czwórka.
18.05.24, 18:15
| radio » informacje
Noc Muzeów w Archiwum Polskiego Radia
Archiwum Polskiego Radia organizuje „Noc Muzeów”. Spotkanie z dziennikarzami PR, prezentacja nadzwyczajnych nagrań z Archiwum Polskiego Radia, emisja filmu „Był sobie fono-gram”, kolekcja unikatowych głosów uwiecznionych w wydrukach 3 D – to będzie czekać na odwiedzających 18 maja br. Pałac Staszica (Sala Okrągłego Stołu). Rozpoczęcie o godz. 19.00.
16.05.24, 09:52
| radio » informacje
Próbny lot wraca. Radio Nowy Świat szuka nowych dziennikarzy
Od 9 maja br. w środy o godz. 10:00 i w czwartki o 22:00 Radio Nowy Świat emitować będzie program „Próbny lot”, w której będą prezentować się debiutanci. Zainteresowani, którzy sprawdzą się w roli „lotników” dołączą do redakcji muzycznej Radia Nowy Świat.
15.05.24, 00:01
| radio » informacje
RMF MAXX Tomaszów Mazowiecki nadaje już testowo
W poniedziałek, 13 maja br. wystartowało nowe radio lokalne – RMF MAXX Tomaszów Mazowiecki. Rozgłośnia nadaje na częstotliwości 88,4 FM i słychać ją w mieście oraz okolicach.
14.05.24, 23:35
| radio » informacje
Świat zwariował, czy z nami jest coś nie tak? Debata w Czwórce
„Świat zwariował, czy z nami jest coś nie tak?”. Radiowa Czwórka organizuje debatę o kondycji psychicznej młodych i nieco starszych. Wezmą w niej udział nastolatki, studenci, psycholożki, psychiatrzy, pedagodzy i rodzice. Spotkanie poprowadzą Justyna Dżbik - Kluge i Jakub Jamrozek. Start w czwartek, 16 maja br. o godz. 20.00.
14.05.24, 07:30
| radio » badania rynku
RMF FM liderem. Najlepszy wynik Radia Zet od dziesięciu lat
Radio RMF FM umocniło pozycję najchętniej słuchanej stacji w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 lutego 2024 r. do 30 kwietnia 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy