18.04.24, 15:00

Piąte urodziny Forbes Women. Specjalna wystawa plenerowa w warszawskich Łazienkach

Okładka magazynu, fot.: materiały prasowe

Pięć lat temu ukazało się pierwsze wydanie magazynu „Forbes Women” (Ringier Axel Springer). Najnowsze urodzinowe wydanie czasopisma zawiera nie tylko podsumowanie ostatnich pięciu lat obecności magazynu na rynku, ale także Listę 25 Liderek Klimatu i Środowiska.

Jak podkreśla wydawca pisma, „Forbes Women” to obecnie magazyn, serwis online, podcast Forbes Women i szereg inicjatyw wspierających Polki w ich zawodowych dążeniach, aspiracjach i wyborach. Forbes Women to również wiele szeroko zakrojonych akcji społecznych wspierających równość kobiet i mężczyzn: Równa Firma, Equal Voice, Rodzice na Etacie, ale też List poparcia przedstawicieli biznesu dla społeczności LGBTQ+ czy Lista 100 Sexed i Forbes Women – wspólna akcja z Fundacją Sexed wspierająca edukację seksualną.

W Polsce żyje ok. 20 milionów kobiet, to ponad połowa obywateli, bo 51,7 proc. Wyrównanie szans Polek dałoby ogromne korzyści dla wszystkich, bo to ogromny potencjał społeczny i gospodarczy. Jednak dziś mamy w Polsce pokolenia kobiet, które oczekują równości, ale w codziennym życiu jej doświadczają. Musimy to zmienić. Również w firmach, w miejscach pracy, w zarządach” – mówi Aleksandra Karasińska, założycielka i była redaktorka naczelna magazynu.

Z okazji pięciolecia magazynu do 31 maja trwa wystawa plenerowa „5 lat Forbes Women Polska”, którą można zobaczyć w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Wystawa składa się z 20 plansz prezentujących bohaterki okładek Forbes Women, kobiety, które są wzorami do naśladowania. Są wśród nich kobiety biznesu, nauki, sztuki, mistrzynie sportu czy dziennikarki. Ostatnia plansza, imitująca okładkę, jest rodzajem lustra, w którym zwiedzający mogą zrobić sobie zdjęcie do mediów społecznościowych. Każda plansza zawiera inspirujące cytaty z bohaterek opisywanych przez redakcję.

Wystawę stworzyła Aleksandra Karasińska, a zaprojektowała ją Magdalena Mamajek-Mich, dyrektorka artystyczna „Forbes Women Polska” i twórczyni projektu makiety magazynu. Prezentowane na wystawie okładki są wynikiem współpracy redakcji z wieloma wybitnymi fotografkami i fotografami.

Komentarze

Powiązane

17.05.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 17 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 17 maja?
16.05.24, 16:00
| prasa » informacje
35. urodziny miesięcznika Pani
Magazyn „PANI” to jeden z najstarszych magazynów kobiecych w Polsce. Powstał w 1989 r. , kiedy wydawca pisma „Kobieta i Życie” postanowił stworzyć nowy kwartalnik poradniczo-relaksowy. 17 maja br. na rynku ukaże się urodzinowe wydanie pisma.
16.05.24, 07:45
| prasa » informacje
Kolporter rozwija i modernizuje sieć saloników
Nowe saloniki i kolejne zmodernizowane punkty – to bilans prac w sieci Kolportera w pierwszym kwartale 2024 roku.
16.05.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 16 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 16 maja?
15.05.24, 07:30
| prasa » ludzie
Dorota Kruk szefową komunikacji i PR spółki Wyborcza
Z początkiem maja br., Dorota Kruk została szefową nowo utworzonego obszaru komunikacji i PR spółki Wyborcza. Będzie odpowiadać za zbudowanie strategii komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej, relacje z mediami oraz działania public relations związane z działalnością spółki Wyborcza, w tym “Gazety Wyborczej”.
15.05.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 15 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 15 maja?
14.05.24, 15:48
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 14 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 14 maja?
14.05.24, 07:30
| prasa » ludzie
Łukasz Grzymisławski nowym redaktorem naczelnym Książek. Magazynu do czytania
Od maja br. Łukasz Grzymisławski objął kierownictwo nad redakcją dwumiesięcznika „Książki. Magazyn do czytania”, będącego częścią portfolio wydawniczego spółki Wyborcza.
13.05.24, 07:30
| prasa » ludzie
Agnieszka Holland Człowiekiem Roku 2024 Gazety Wyborczej
„Gazeta Wyborcza” przyznała tegoroczny tytuł Człowieka Roku Agnieszce Holland. Redakcja uhonorowała reżyserkę w uznaniu dla jej artystycznych dokonań i obywatelskiej odwagi. Rozmowę i sylwetkę laureatki będzie można przeczytać w gazecie i na stronie internetowej „Wyborczej”.   
13.05.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 13 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 13 maja?