06.05.24, 08:30

KNF zatwierdziła prospekt PTWP. Grupa wejściem chce przejść na główny rynek GPW

Logo Grupy Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości, fot.: materiały prasowe

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt notowanej na NewConnect spółki PTWP, który został sporządzony w związku z zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu akcji serii A i B na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Cała Grupa PTWP jest obecnie w najlepszym momencie w historii swojej działalności. Praktycznie każdy z trzech segmentów biznesowych rozwija się bardzo dynamicznie zarówno pod względem operacyjnym, jak też przychodowym. Przeniesienie notowań na Główny rynek GPW obecnie jest dla nas naturalnym krokiem, który już niebawem wykonamy. Nie ukrywam, że mocno liczę na to, że przejście zwiększy nasze możliwości i otworzy nowe perspektywy” – mówi Wojciech Kuśpik, prezes zarządu Grupy PTWP.

Narastająco po czterech kwartałach 2023 r. Grupa PTWP wypracowała łącznie 87,6 mln zł przychodów netto ze sprzedaży, z kolei zysk brutto w analizowanym okresie wyniósł 6,7 mln zł. W całym 2023 r. Grupa PTWP zanotowała rekordowe wyniki w segmencie digital.

Z powodzeniem prowadzimy i rozwijamy swoją działalność w kilku obszarach, jednak w tym momencie segment online stanowi ponad połowę zysku całej grupy. Jest to wyraźny sygnał do tego, aby dalej konsekwentnie zwiększać zaangażowanie w obecne serwisy oraz inwestować w nowe produkty. Tylko na przestrzeni ostatnich miesięcy dokonaliśmy znaczących zmian kadrowych. Nasze redakcje zostały wzmocnione o znanych i przede wszystkim cenionych dziennikarzy, którzy są specjalistami w swoich obszarach. Jest to o tyle istotne, że działalność wydawnicza Grupy PTWP opiera się przede wszystkim na portalach specjalistycznych, z których znaczna większość jest liderami w swoich kategoriach” – dodaje Wojciech Kuśpik.

Jak informuje firma, wszystkie serwisy internetowe Grupy (18 tytułów) odwiedza średnio miesięcznie ok. 20 mln unikalnych użytkowników. W ostatnim czasie Grupa PTWP uruchomiła nowy portal – infowet.pl. Obecnie Grupa PTWP koncentruje się na realizacji swojego flagowego wydarzenia, jakim jest Europejski Kongres Gospodarczy.

Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości działa od 1995 r.

Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości, spółka matka Grupy kapitałowej PTWP działa na rynku od 1995 r. Działalność wydawnicza w zakresie specjalistycznych portali, organizacja konferencji i wydarzeń biznesowych oraz zarządzanie obiektami Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Hali Spodek w Katowicach – to obszary działalności, na których skupia się obecnie aktywność Grupy. Należąca do Grupy spółka PTWP On-line jest wydawcą specjalistycznych portali biznesowych, m.in. wnp.pl, rynekzdrowia.pl, portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl, propertynews.pl, portalsamorzadowy.pl, farmer.pl, pulsHR.pl. Spółka matka koncentruje się na organizacji eventów branżowych. Spółka PTWP Event Center zarządza obiektami: Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Halą Spodka w Katowicach. PTWP planuje przeniesienie notowań na główny rynek GPW w Warszawie.

Komentarze

Powiązane

18.06.24, 13:35
| prasa » informacje | internet » informacje
Specjalne wydanie serwisu GOL24 i Niezbędnik kica od Polska Press Grupa na EURO 2024
Z okazji Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, Polska Press Grupa przygotowała m.in. specjalne wydanie serwisu GOL24, sekcję „Euro 2024”, która dostępna jest na portalu i.pl oraz w serwisach regionalnych, a także „Niezbędnik kibica”.
18.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 18 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 18 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
17.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 17 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 17 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
16.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 16 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 16 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
15.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 15 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 15 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
14.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 14 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 14 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
13.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 13 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 13 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
12.06.24, 09:53
| prasa » ludzie
Dziennik Zachodni, Gazeta Współczesna, Kurier Poranny i Kurier Lubelski. Nowi redaktorzy naczelni serwisów i tytułów Polska Press Grupy
Polska Press Grupa kontynuuje zmiany na stanowiskach redaktorów naczelnych. Tym razem, w ramach rekrutacji, wyłonionych zostało trzech szefów redakcji, którzy pokierują czterema serwisami i tytułami należącymi do spółki.
12.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 12 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 12 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
11.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 11 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 11 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.