08.05.24, 06:30

Nowy poranek i nowe godziny emisji pasm. Zmiany w ramówce Radia Kraków

Logo Radia Kraków, fot.: materiały prasowe

Radio Kraków zmieniło swoją codzienną ramówkę. Niektóre pasma zyskały nowe godziny emisji i gospodarzy.

Marcin Pulit - Redaktor Naczelny Radia Kraków i Likwidator Spółki, porządkuje ramówkę krakowskiej rozgłośni. Zmieniają się godziny emisji części codziennych pasm emitowanych od poniedziałku do piątku oraz ich gospodarze. Jak poinformował portalmedialny.pl, Mariusz Marcin Pulit, zmiany wprowadzane są sukcesywnie.

Poranek „Rano na tak!” (emitowany od maja 2016 r. i prowadzony przez Sławomira Kowalewskiego i Marcina Ziobro) został zastąpiony przez nowy "Poranek z Radiem Kraków". Prowadzi go dotychczasowy gospodarz popołudniowego pasma publicystycznego - Piotr Jędrzejewski. Zmieniła się formuła poranka - jest bardziej informacyjny i publicystyczny. W ostatnich latach stacja emitowała program poranny, który był rozrywkowo-informacyjny. Jędrzejewski już w przeszłości prowadził w takiej formule poranne pasmo stacji. W poranku przywrócono "Lożę prasową", czyli przegląd prasy dokonywany przez osoby związane z krakowską kulturą.

Główną gospodynią pasma "Przed hejnałem" (9.00-12.00) została Sylwia Paszkowska. Z kolei pasmo publicystyczno-reporterskie "O tym się mówi" emitowane jest teraz wcześniej - od 12.00 do 14.30, a jego stałym gospodarzem został Jacek Bańka.

O godz. 14.30 emitowany jest "Przystanek Kultura", a na godz. 15.00 przeniesiono program "Muzyczna zmiana", którego prowadzącym są rotacyjnie Jakub Śliwiński i Tomasz Buszewski.

Popołudniowe pasmo "Co niesie dzień" w nowej ramówce jest dłuższe i trwa od 16.00 do 18.30. Główną gospodynią została Magdalena Zbylut-Wiśniewska. Z kolei na godz. 18.30 przeniesiono magazyn motoryzacyjny Marcina Koczyby "Radiostrada".

Komentarze

Powiązane

11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
05.07.24, 17:30
| radio » informacje
Ruszyła XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów Melchiory
Polskie Radio rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń do XIX Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów „Melchiory”.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.