27.05.24, 11:55

Viasat True Crime zadebiutuje na polskim rynku we współpracy z CANAL+

Viasat True Crime, fot.: materiały prasowe

Międzynarodowa grupa medialna Viasat World ogłosiła start nowego kanału telewizyjnego o tematyce kryminalnej. Viasat True Crime zadebiutuje na polskim rynku we współpracy z CANAL+.

Grupa Viasat World nawiązała partnerstwo z międzynarodową grupą medialną CANAL+, zapewniające zarówno rolę głównego nadawcy, jak i partnera technicznego nowego kanału. Na platformie CANAL+ Viasat True Crime zajmie pozycję 219 oraz będzie dostępny w pakietach Relax+ i wyższych.

Programy emitowane na antenie Viasat True Crime mają koncentrować się wyłącznie na treściach kryminalnych, zarówno w produkcjach dokumentalnych opowiadających lub inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami, mrożących krew w żyłach serialach kryminalnych, jak i trzymających w napięciu reality show ukazujących walczących z przestępczością funkcjonariuszy. Kanał mają charakteryzować wyselekcjonowane produkcje prezentujące ciekawe historie, różnorodne treści i gatunki. Viasat World zapewnił również prawa do SVOD i FAST dla większości swoich premierowych treści.

W ofercie kanału Viasat True Crime pojawiać się będą produkcje fabularne oraz dramaty opowiadające o najgłośniejszych i najbardziej niepokojących zbrodniach. W ramówce znajdą się m.in. programy o sprawach z nagłówków, takie jak: „Klaun
i Candyman” (Cineflix Rights) i „Żona psychopaty” (Abacus Media Rights), seriale true crime, w tym: „Światła, kamera, morderstwo” (Cineflix Rights) i „Mordercze śledztwa” (Cineflix Rights), programy ukazujące walczących z przestępczością funkcjonariuszy, jak: „Kłopoty w Bangkoku: tajska policja turystyczna” (Blue Ant Media), „Więzienie na antypodach” (Fred Media), a także uznane przez krytyków produkcje fabularne oparte na prawdziwych wydarzeniach, w tym „Szóste przykazanie” (Banijay Rights), „Des” (All3Media International), „Polowanie na mordercę” (Banijay Rights) oraz „Wąż” (ITV Studios).

„Jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować kanał Viasat True Crime widzom w Polsce, a wkrótce także na naszych pozostałych rynkach” - mówi Benjamin Groocock, CEO Viasat World. „Nasza niezależność jako nadawcy pozwala nam ściśle współpracować z lokalnymi operatorami i szybko reagować na potrzeby widzów, dlatego cieszymy się, że CANAL+ został naszym partnerem przy wprowadzaniu Viasat True Crime na polski rynek. Pozyskiwanie jakościowego kontentu jest częścią naszego DNA, a dzięki nowemu kanałowi będziemy mogli opowiadać wiele różnych gatunkowo historii, jednocześnie oferując fanom true crime kompleksowe zestawienie dramatów, dokumentów opartych na faktach i programów opowiadających o prawdziwych przestępstwach. A wszystko to w jednym miejscu” - dodaje Groocock.

Viasat True Crime dołączy do szerokiej oferty kanałów Viasat World, wiodącej międzynarodowej firmy medialnej, której polskie portfolio obejmuje znane kanały tematyczne Polsat Viasat Explore, Polsat Viasat History i Polsat Viasat Nature, a także kanał serialowy segmentu premium Epic Drama.

Czym zajmuje się Viasat World?

Viasat World jest niezależną firmą z branży rozrywkowej. Portfolio kanałów i usług SVOD obejmuje programy informacyjne, rozrywkowe, dramaty i filmy, nadawane na całym świecie. Jako jeden z największych koncernów telewizyjnych w Europie, Viasat World współpracuje z największymi międzynarodowymi producentami i dystrybutorami, aby zbudować obszerną bibliotekę programów premium w obrębie kanałów TV: Polsat Viasat History, Polsat Viasat Explore, Polsat Viasat Nature; kanału serialowego premium Epic Drama; oraz wiodących na innych rynkach kanałów filmowych: Viasat Kino, Viasat Kino Action, Viasat Kino Megahit, Viasat Kino Comedy i Viasat Kino World.

Komentarze

Powiązane

17.06.24, 23:38
| telewizja / VOD » informacje
Polsat dementuje: Dorota Gawryluk nie będzie kandydatką w wyborach prezydenckich
Telewizja Polsat wydała oświadczenie dotyczące pogłosek o starcie jej dziennikarzy w wyborach prezydenckich.
14.06.24, 21:30
| telewizja / VOD » seriale
Drużyna A oraz Xena: Wojownicza księżniczka w AXN Black
W czerwcu br. AXN Black pokaże popularne amerykańskie seriale lat 90.: „Drużyna A” i „Xena: Wojownicza księżniczka”.
14.06.24, 11:33
| telewizja / VOD » informacje
Cafe Euro Cast online oraz w Polsat Sport 1
Z okazji piłkarskich Mistrzostw Europy redakcja sportowa Polsatu przygotowała nowy format telewizyjno-internetowy. „Cafe Euro Cast” będzie emitowany od 14 czerwca o godz. 9:00 w każdy dzień meczowy i pomeczowy przez cały czas trwania turnieju w Niemczech.
14.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Play i Antenna Entertainment poszerzają współpracę. AXN Spin debiutuje w ofercie Play
Play (marka działająna na polskim rynku telekomunikacyjnym) i Antenna Entertainment (właściciel portfolio AXN) odnowili oraz poszerzyli wieloletnią współpracę.
13.06.24, 15:00
| telewizja / VOD » informacje
Jak nas widzą. Program Doroty Wysockiej-Schnepf w TVP Polonia
16 czerwca br. na antenie TVP Polonia zadebiutuje program „Jak nas widzą”, której autorką będzie Dorota Wysocka-Schnepf. Gośćmi formatu będą korespondenci zagranicznych mediów akredytowani w Polsce, eksperci spraw międzynarodowych oraz dziennikarze polonijni.
13.06.24, 13:34
| telewizja / VOD » informacje
Paulina Chylewska, Patryk Ganiek i Dariusz Szpakowski poprowadzą teleturniej piłkarski Mecz w TVP1
Telewizja Polska z okazji Mistrzostw Europy w piłce nożnej przygotowała show piłkarski „Mecz – teleturniej piłkarski”, którego gospodarzami będą Paulina Chylewska, Patryk Ganiek oraz Dariusz Szpakowski.
13.06.24, 10:46
| telewizja / VOD » informacje
Studio w kontakcie. Nowość w TVP Polonia
12 czerwca br. o godz. 22:15 w TVP Polonia zadebiutował program publicystyczny „Studio w kontakcie”, w którym każdy telewidz będzie mógł zabrać głos - niezależnie, czy mieszka w Polsce, czy poza granicami kraju.
13.06.24, 09:09
| telewizja / VOD » informacje
KRRiT przedłużyła w końcu koncesję kanału TVN Style
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przychyliła się do wniosku spółki TVN i przedłużyła o kolejny okres czasu koncesję dla kanału TVN Style.
13.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » seriale
Asterix i Obelix w nowym serialu platformy Netflix. Serwis ujawnił kadr z animacji
W 2025 r. na platformie Netflix zadebiutuje pierwszy serial animowany poświęcony przygodom znanych na całym świecie Galów, czyli Astérixa i Obelixa.
12.06.24, 12:01
| telewizja / VOD » informacje
Mecze EURO 2024 w TVP1 i TVP2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1
14 czerwca br. rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Niemczech. Telewizja Polska pokaże w TVP1 i TVP2 mecze w Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1 z możliwością personalizacji odbioru dźwięku przez telewidza z pilota telewizora.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.