05.06.24, 13:13

Radio Kołobrzeg obchodzi 30. urodziny

30. urodziny Radia Kołobrzeg, fot.: materiały prasowe

30 lat temu oficjalnie zostało uruchomione lokalne Radio Kołobrzeg (woj. zachodniopomorskie). Przez cały dzień na antenie pojawia się specjalne hasło urodzinowe, a w mediach społecznościowych sięgnięto po archiwalia.

Radio Kołobrzeg oficjalnie wystartowało 5 czerwca 1994 r. O koncesję radiową wystąpił pierwszy właściciel stacji Tomasz Drobnik. Rozgłośnia uzyskała koncesję 2 grudnia 1994 r. (0070/94-R). Wcześniej jednak stacja uzyskała promesę koncesji. Próbny sygnał stacji  uruchomiono kilka dni wczesniej - 1 czerwca 1994 r.

Jak informuje Radio Kołobrzeg w swoich mediach społecznościowych, 30 lat temu po raz pierwszy w eterze zabrzmiały słowa "Tu Radio Kołobrzeg", które wypowiedział nieżyjący już Włodzimierz "Dennis" Patrzek, redaktor naczelny. Rozgłośnia nadawała na częstotliwości 71,15 MHz, a pierwsze studio mieściło się na terenie Zieleni Miejskiej. Po kilku latach ówczesny właściciel i twórca stacji, Tomasz Drobnik, przeniósł nadawanie do studia w Radzikowie, przy Korczaka 2. W 2005 r. Radio Kołobrzeg zmieniło właściciela, którym została Telewizja Kablowa Kołobrzeg i od tego czasu rozgłośnia emituje swój program z ulicy Czarnieckiego 7.

Trudno nam czasami uwierzyć, że przetrwaliśmy taki szmat czasu. Nie ma już Radia Północ z Koszalina, nie istnieje Radio Reja Szczecinek, nie nadaje Radio Plama w Szczecinie, nie ma dziesiątek pozostałych prywatnych rozgłośni radiowych. Tym bardziej dziękujemy Wam - naszym Słuchaczom - że przez 30 lat mogliśmy towarzyszyć Wam w codziennym życiu, w domu, w pracy, w samochodach. Dziękujemy za każdą sekundę i każdą piosenkę spędzoną z Radiem Kołobrzeg. Mamy nadzieję, że to dopiero początek i wszystko co najlepsze, wciąż przed nami. Do usłyszenia na 90.2 FM!” – napisała rozgłośnia w urodzinowym poście na profilu Radia Kołobrzeg.

Radio Kołobrzeg to jedna z niewielu już stacji lokalnych działających przerwanie tyle lat i zlokalizowana poza dużymi aglomeracjami. Przez 30 lat stacja nie należała także do żadnej grupy radiowej. W ofercie stacji są m.in.: lokalne serwisy informacyjne, wiadomości z kraju i ze świata, magazyny publicystyczne oraz autorskie programy muzyczne.

Warto przeczytać i posłuchać:

Komentarze

Powiązane

11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.