11.06.24, 14:32

Nowe podcasty od Czwórki w ofercie Polskiego Radia

Jakub Jamrozek, fot.: Piotr Podlewski / Polskie Radio

Podcasty „Jamrozek wrażliwie” Kuby Jamrozka, „Nie ma lekko” Kamila Jasieńskiego , „Rejon ruchu” Piotra Galusa debiutują w ofercie platformy podcasty.polskieradio.pl.

„Nowoczesne audio to produkcje podcastowe na najwyższym poziomie. Zainteresowanie podcastami rośnie z roku na rok. Czwórka to radio internetowe, które stawia na wysoką jakość treści umieszczanych w sieci - nie tylko anteny linernej dostępnej w aplikacji i na czworka.online, ale również na platformie podcastowej, na której odbiorcy znajdą oryginalne treści” – mówi Justyna Dżbik-Kluge, dyrektorka redaktorka naczelna radiowej Czwórki. „Karmimy naszych odbiorców i odbiorczynie treściami dwutorowo – w radiu i w oryginalnych produkcjach podcastowych, z którymi właśnie startujemy” – dodaje Dżbik-Kluge.

Kuba Jamrozek w podcaście „Jamrozek wrażliwie” chce skłaniać do refleksji. „To spotkania, podczas których JA i ONI zamienimy na MY. Właśnie spotkanie z kimś „innym” od nas, pozwala zobaczyć jacy sami naprawdę jesteśmy” – mówi autor podcastu. Jamrozek rozmawia o psychologii, relacjach, pokonywaniu trudności. Spotyka się z ludźmi, dla których - mimo różnych doświadczeń - „sky is the limit”. Nie ucieka także od dyskusji z ekspertami, mając na uwadze, że najważniejsze nie są dane naukowe, tylko człowiek. Podcast „Jamrozek wrażliwie” jest okazją, by powrócić do najbardziej poruszających rozmów z „Wieczoru z Czwórką”, poszerzonych o autorski komentarz. Gośćmi pierwszego odcinka będą: Renata Kim, autorka książki „Pomiędzy. Historie osób niebinarnych”, Lu Olszewski i Dagmara Koryluk. W kolejnej odsłonie swoją historią leczenia otyłości olbrzymiej podzieli się Magda Gajda, autorka reportażu „My, skrajnie otyli”. Nowe odcinki „Jamrozek wrażliwie” będą publikowane co dwa tygodnie, w poniedziałki.

„Nie Ma Lekko” to autorski podcast Kamila Jasieńskiego o muzyce metalowej. „Polska muzyka metalowa od lat spotyka się z uznaniem na całym świecie. Rodzime składy występują na największych i najważniejszych festiwalach. Gdański Behemoth jest w światowej czołówce, a olsztyński Vader świętował właśnie 40-lecie. Z jednej strony mamy podziemne, młode grupy grające black metal i jego wariacje, z drugiej - składy grające jeden do jednego muzykę z lat 80-tych, gdzie średnia wieku to 25 lat. A do tego jeszcze Generacja Z, która odkryła właśnie Nu Metal i gra w takim stylu. Polski metal niejedno ma imię, więc warto mu się przyjrzeć z bliska” – mówi autor podcastu.

Gośćmi Jasieńskiego będą młode zespoły, uznane składy koncertujące w całej Europie jak i weterani sceny. Gościem pierwszego odcinka jest legenda – Grzegorz Kupczyk, jeden z najbardziej charakterystycznych głosów polskiego metalu. W drugim odcinku cyklu Kamil Jasieński zaprosi na spotkanie z zespołem Gallower. Premierowe odcinki „Nie ma lekko” będą dostępne co dwa tygodnie, w środę, również na youtube’ie Czwórki.

Z kolei Piotr Galus w „Rejonie Ruchu" poruszać będzie kwestie treningów, diet, fitnessu oraz sportu z ludzką twarzą, dostępnego dla każdego. „To podcast dla tych, którzy chcą zrozumieć, jak zmieniać swoje ciało, zaczynając od zmian w głowie. Bez mentalnej transformacji nic się nie zmieni” – tłumaczy Piotr Galus.

W każdym odcinku spotykać się będzie z trenerami, lekarzami, dietetykami i psychologami sportowymi, którzy będą się starali wytłumaczyć jak zrozumieć nasze ciała i procesy, które w nich zachodzą. Goście podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, oferując praktyczne wskazówki i inspiracje.
„Rejon Ruchu" to podcast skierowany do osób, którzy patrzą na swoje ciało nie tylko przez pryzmat wyglądu i mięśni, ale chcą zajrzeć głębiej i poznać zasady, którymi rządzi się organizm.
Nowy „Rejon Ruchu" otwiera seria rozmów o ciele mężczyzny. Gościem pierwszego odcinka „W męskim ciele" będzie szkoleniowiec i trener Konrad Nowak. Premierowe wydania „Rejonu Ruchu” będą udostępniane co dwa tygodnie, w piątek.

Kim jest Kuba Jamrozek?

Kuba Jamrozek to dziennikarz radiowej Czwórki, laureat wielu nagród za programy dotyczące zdrowia psychicznego dorosłych i młodzieży. W audycjach publicystycznych m.in. „Wieczór z Czwórką” (wcześniej „Strefa prywatna”) gości psychologów, terapeutów, socjologów i ludzi, których historie mogą zainspirować innych. Jest autorem również wielu audycji specjalnych, m.in. „Raban w Czwórce”, „Bal na parostatku”.

Kim jest Kamil Jasieński?

Kamil Jasieński - dziennikarz radiowy, z Czwórką związany od 15 lat. Prowadzi poranne pasmo Pierwsze Słyszę i audycję: „Hejterska 4”. Pomysłodawca i organizator wiralowego koncertu Mariana Lichtmana „Free Style Scat Performance”. Jest także pomysłodawcą i współtwórcą dokumentalnej serii „Definicja Brzmienia” oraz cyklu audycji/streamów z setami polskich DJów: „12 cali na godzinę”.

Kim jest Piotr Galus?

Piotr Galus to dziennikarz radiowo telewizyjny i trener, promujący zdrowy styl życia. Z Czwórką związany jest od 11 lat. Prowadzi programy związane ze sportem amatorskim („4bieg”, „Co was kręci”). W Polskim Radiu przez pięć lat prowadził „Gimnastykę Poranną”.

Plan premierowych emisji podcastów:

• 10 czerwca - „Jamrozek wrażliwie”
• 12 czerwca - „Nie ma lekko”
• 14 czerwca - „Rejon ruchu”

Komentarze

Powiązane

11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.