16.06.24, 16:36

Marka Eduscho zadowolona z wyników kampanii na TikToku

Eduscho TikTok, fot.: materiały prasowe

Druga faza kampanii marketingowej marki Eduscho – kawy, która na początku 2024 r. zadebiutowała na polskim rynku, właśnie się zakończyła. Kreatywne podejście i wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań, m.in. FOOH (Fake Out of Home) w mediach społecznościowych przyczyniło się do osiągnięcia wysokich wyników, m.in. w postaci zaangażowania użytkowników na platformie TikTok. 

Działania dla Eduscho prowadzono zarówno na TikTok-u, jak i na platformach Instagram, Facebook i Spotify. Ich celem było  dotarcie do konsumentów, a przez to zbudowanie świadomości marki na polskim rynku. Nieprzypadkowo postawiono na media, z których faktycznie korzystają młodsi odbiorcy i zaplanowano działania w sposób, który jest dla nich ciekawy i autentyczny

Komunikacja szyta na miarę

Twórcy kampanii Eduscho na TikToku do komunikacji użyli krótkich filmów stworzonych z użyciem techniki FOOH, co miało markę wyróżnić spośród innych publikowanych materiałów. Dzięki śmiałej obecności na tej platformie zbudowano nie tylko silną więź pomiędzy marką a młodymi odbiorcami, ale także osiągnięto wysokie wskaźniki zaangażowania, przewyższające rynkowe benchmarki.

Komunikacja reklamowa została dopasowana do charakterystycznego designu samych produktów oraz ich walorów smakowych, a także lokalizacji poszczególnych kreacji. W krótkich wideo mogliśmy zobaczyć prawdziwe elementy krajobrazu polskich miast (Gdańsk, Kraków, Łódź, Poznań i Warszawa.

W rytmie Eduscho

Druga faza kampanii była realizowana nie tylko na platformie TikTok. Na profilu Eduscho Polska w serwisie Spotify, pojawiły się playlisty nawiązujące do poszczególnych produktów i komunikacyjnego DNA marki. Opublikowano tam m.in. radosną mieszankę największych bajkowych hitów „Piję kawę, zaraz wracam”, promującą kawę mieloną Eduscho Classic Coffee Traditional. Z kolei dla miłośników klasyki i ziarnistej Eduscho Caffé Crema Strong przygotowano „Poczujmy to jeszcze raz” zawierającą hity Kory, zespołu Bajm czy Czerwonych Gitar.

Za aktywności w mediach społecznościowych odpowiada agencja GoldenSubmarine, zaś zakup mediów należy do kompetencji OMD. Autorem spotu reklamowego, który można oglądać w telewizji oraz serwisach VOD jest niemiecka agencja marketingowa UBERGROUND. Adaptację spotu oraz kreacje do działań na rodzimy rynku przygotowała zaś Agencja DDB.

Komentarze

Powiązane

19.07.24, 09:30
| reklama & PR » informacje
STS przedłużył kontrakt sponsorski z Koroną Kielce
STS i Korona Kielce kontynuują współpracę. Umowa będzie obowiązywać do końca sezonu 2024/2025 z możliwością przedłużenia na kolejne lata. 
19.07.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
Energa Obrót z kampanią świadomościowo-produktową. Moc równowagi w Twoim ekosystemie
Energa Obrót rozpoczęła 15 lipca br. nową kampanię świadomościowo-produktową pod hasłem Moc równowagi w Twoim ekosystemie.
19.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje | reklama & PR » informacje
Polsat Box Go promuje swoją ofertę w nowej kampanii
Ruszyła kampania reklamowa promująca ofertę Polsat Box Go. Użytkownicy mogą zyskać dostęp do 140 kanałów telewizyjnych. 
19.07.24, 06:30
| reklama & PR » informacje
Hand Made stworzył kampanię dla Monster Munch
Agencja Hand Made realizuje loterię dla Monster Munch, marki z portfolio Lorenza. Hasło akcji to “Rower dobry dla ducha”.
 
18.07.24, 19:21
| reklama & PR » informacje
PZU Sponsorem Oficjalnym 81. Tour de Pologne
PZU został Sponsorem Oficjalnym tegorocznej edycji Tour de Pologne, w tym klasyfikacji górskiej. Firma wspiera także Tour de Pologne Junior. 
18.07.24, 17:44
| reklama & PR » informacje
Green Caffè Nero promuje letnią ofertę
Marka Green Caffè Nero wystartowała z działaniami reklamowymi, które mają promować letnią ofertę kawiarni. Działania promocyjne obejmują spot reklamowy emitowany w sieci kin niezależnych oraz działania digitalowe. Motywem przewodnim kampanii jest lato w mieście.
18.07.24, 15:30
| reklama & PR » informacje
Tak smakuje kino. Kampania Cinema City na Spotify
Polski oddział Aleph Group (dawniej Httpool by Aleph) przygotował z myślą o Spotify kampanię pt. „Tak smakuje kino” dla Cinema City.
18.07.24, 11:30
| reklama & PR » ludzie
Agata Bieniek awansowała zarządzanie polskim zespołem marketingu Bolt
Agata Bieniek objęła stanowisko Marketing Manager Bolt w Polsce i zarządza zespołem marketingu w polskiej siedzibie firmy oraz odpowiada za lokalne działania marki.
18.07.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
Superbet zwiększa zaangażowanie w Górnika Zabrze
W ramach nowej umowy między Superbet a Górnikiem Zabrze, logo bukmachera znajdzie się na froncie koszulki klubu. 
18.07.24, 07:30
| reklama & PR » informacje
Streetcom pracuje dla marki Luksja
Streetcom zrealizuje kampanię product seeding dla marki Luksja. Działania wspierające zostały zaplanowane do końca sierpnia br.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.