17.06.24, 10:33

O prawie, lekturach, LGBT i fantastyce w wakacyjnych programach TOK FM

Radio TOK FM na okres wakacji przygotowało specjalne audycje, fot.: materiały prasowe

17 czerwca br. Radio TOK FM wprowadziło wakacyjną ramówkę w której znalazły się nowe audycje autorskie, a w nich tematy od fantastyki, przez prawa społeczności LGBT, po kanon lektur szkolnych.

Od poniedziałku, 17 czerwca br. stacja skraca codzienny „Mikrofon TOK FM”, który w okresie wakacji będzie nadawany od poniedziałku do piątku między 20:00 a 21:00. Tuż po nim stacja wprowadza cykl programów autorskich.

W poniedziałki Kamil Śmiałkowski poprowadzi audycję „A teraz będzie fantastycznie”, która ma być przewodnikiem po najciekawszych gatunkach, nurtach i tematach współczesnej fantastyki - od historii alternatywnych po superbohaterów, od podróży w czasie po spotkania z obcymi. W programie zaplanowano rozmowy z najlepszymi polskimi twórcami fantastyki i recenzje najciekawszych debiutów ostatnich miesięcy.

We wtorek, 18 czerwca ruszy cykl audycji „Tam się udało”. Rzecz o prawach społeczności LGBT. Tomasz Setta wraz z gośćmi opowie na przykładach różnych krajów, co doprowadziło do wprowadzenia małżeństw osób tej samej płci lub związków partnerskich i co miało wpływ na zmiany w postrzeganiu tego zagadnienia.

W środy wakacyjną nowością będzie audycja „Kancelaria TOK FM” Bartłomieja Pogranicznego. Cotygodniowa rozmowa będzie poświęcona na wybrany temat prawny – nie wydumane sprawy, z którymi zetkną się tylko specjaliści, tylko zagadnienia, które dotyczą wszystkich – w myśl zasady „prawo bliżej ludzi”.

Program „Stos lektur” Anny Piekutowskiej będzie emitowany w czwartki. To alternatywne podejście do kanonu lektur szkolnych w Polsce. Spojrzenie z innej perspektywy na książki dobrze znane z czasów szkolnych.

Zagubiona autostrada w eterze

Wakacyjny cykl nowych audycji autorskich Radia TOK FM zamyka „Zagubiona autostrada”, która będzie emitowana w piątki. Gospodarzem formatu będzie Kamil Wróblewski. „Życie jest jak podróż. Nasze drogi, z reguły proste z pięknymi widokami, potrafią być czasem kręte i wyboiste. Bywa, że zbaczamy z trasy i błądzimy. Uciekamy przed czymś? A może po prostu się zmieniamy? Czego możemy dowiedzieć się o sobie będąc na zagubionej autostradzie?” – na te pytania słuchacze mają znaleźć odpowiedzi w nowym cyklu rozmów.

Wydawczynią nowych wakacyjnych programów będzie Karolina Kłaczyńska.

Komentarze

Powiązane

11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.