25.03.08, 21:41

Nowe oprogramowanie Adobe Flash Media Rights Management Server

Nowe oprogramowanie serwera chroni treści multimedialne odtwarzane za pomocą rozwiązań Adobe Media Player i Adobe AIR.

Firma Adobe poinformowała o wprowadzeniu na rynek oprogramowania Adobe Flash Media Rights Management Server — nowego rozwiązania, które zabezpiecza materiały wideo odtwarzane w technologii Adobe Flash przed użyciem w niewłaściwy sposób. Produkt ten przeznaczony jest dla rozgłośni telewizyjnych oraz przedsiębiorstw medialnych, które chcą chronić materiały wideo udostępniane przez siebie w trybie online i offline. Można go zintegrować z dotychczas używanymi i nowymi rozwiązaniami obsługującymi przepływ materiałów medialnych, takimi jak Adobe Media Player, oraz aplikacjami wideo współpracującymi z oprogramowaniem Adobe AIR™.

Technologia Adobe Flash jako jedna z pierwszych umożliwiła publikowanie treści multimedialnych
w Internecie, zapewniając milionom użytkowników szybki i łatwy dostęp do wysokiej jakości materiałów wideo
” — powiedział Jim Guerard, wiceprezes działu mediów dynamicznych (Dynamic Media) w firmie Adobe. „Nowe funkcje oprogramowania Flash Media Rights Management Server pomagają przedsiębiorstwom medialnym w kontroli i ochronie swoich zasobów” - dodał.

Oprogramowanie Adobe Flash Media Rights Management Server można zintegrować rozwiązaniem Adobe AIR, umożliwiającym korzystanie z multimedialnych aplikacji internetowych na komputerach osobistych, oraz z programem Adobe Media Player, pierwszą popularną aplikacją firmy Adobe dla klientów indywidualnych, która współpracuje z oprogramowaniem Adobe AIR. Adobe Media Player jest odtwarzaczem multimedialnym przeznaczonym do komputerów osobistych, który można dostosowywać do indywidualnych potrzeb urzytkownika. Umożliwia oglądanie w dowolnym miejscu i czasie materiałów wideo pobranych lub transmitowanych strumieniowo. Adobe Flash Media Rights Management Server jest obecnie dostępny w wersji beta, a jego ostateczna wersja pojawi się wiosną 2008 r. W połączeniu z rozwiązaniami Adobe AIR i Adobe Media Player umożliwia on użytkownikom bezpieczne przeglądanie materiałów wideo w technologii Adobe Flash Player w trybie offline.

Ochrona treści multimedialnych jest bardzo ważna dla rozwoju modeli biznesowych telewizji nowej generacji niezależnie od tego, czy przedsiębiorstwo medialne chce ograniczyć dostęp do bezpośrednich transmisji internetowych czy umożliwić przeglądanie w trybie „na żądanie” programów płatnych, bezpłatnych lub wspieranych przez reklamy. Właściciele treści mogą wykorzystać oprogramowanie Adobe Flash Media Rights Management Server do szyfrowania plików audio i wideo FLV i F4V, które są pobierane i odtwarzane lokalnie, oraz wprowadzać reguły dostępu do nich. Precyzyjne funkcje kontroli umożliwiają usługodawcom zdefiniowanie parametrów dostępu użytkowników do materiałów multimedialnych oraz terminu wygaśnięcia praw do ich przeglądania, a dynamiczne zarządzanie prawami pozwala na zmianę praw użytkowania pliku nawet po jego opublikowaniu. Ponadto funkcje zabezpieczeń dostępne w rozwiązaniu Adobe Media Player gwarantują, że materiał nie będzie ponownie wykorzystywany lub modyfikowany bez zgody właściciela.

Adobe Flash Media Rights Management Server jest obecnie dostępny w wersjach do systemów operacyjnych Windows® Server 2003 i Red Hat® Linux w cenie 40 000 USD na każdy procesor. Umożliwia on ochronę treści multimedialnych w ilościach nieograniczonych, uzależnionych wyłącznie od pojemności serwera. Funkcje zabezpieczeń treści można wykorzystać po stronie klienta w ostatnio wprowadzonej wersji rozwiązania Adobe AIR lub planowanej wersji programu Adobe Media Player. Oba te rozwiązania można uruchomić w systemach operacyjnych Mac OS i Windows. Planowana jest również wersja Adobe AIR do systemu operacyjnego Linux®.

Komentarze

Powiązane

03.05.23, 16:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » informacje
Jan Woźnica zaprojektował zestaw LEGO Ideas Opowieści z czasów wyścigu kosmicznego
5 maja br. w sprzedaży pojawi się pierwszy zestaw LEGO Ideas zaprojektowany przez polskiego fana – Jana Woźnicę.
02.05.23, 13:06
| biznes i technologie » informacje | reklama & PR » informacje
O la la! Intermarché wprowadza markę parasolową
Sieć sklepów Intermarché wprowadza markę parasolową O la la!. Zastąpi ona szereg francuskich marek takich jak Saint Eloi, Bouton d’Or czy Reva. Jak podkreśla firma, to zmiana wywołana nową strategii w obrębie marek własnych.
01.05.23, 17:00
| biznes i technologie » informacje
InPost ma już w Polsce 20 000 urządzeń Paczkomat
Liczba skrytek przekroczyła 3 miliony. InPost, platforma dostawcza dla e-commerce w Europie, zrealizował kolejny krok w rozwoju sieci w Polsce.
30.04.23, 21:00
| biznes i technologie » informacje
Activlab nowym klientem Initiative
Agencja mediowa Initiative (IPG Mediabrands) rozpoczęła współpracę z firmą Activlab – producentem odżywek i suplementów diety dla sportowców i osób aktywnych fizycznie.
28.04.23, 17:00
| biznes i technologie » informacje
Pure City zainstalowało kolejne ekoelektrostacje
Pure City, operator zielonej sieci nośników cyfrowej reklamy zewnętrznej, będących jednocześnie stacjami ładowania pojazdów elektrycznych, zainstalował kolejne ekoelektrostacje. Zielona sieć powiększyła się o nowe nośniki w Nowym Targu, Myślenicach oraz Warszawie.
28.04.23, 08:30
| biznes i technologie » informacje
Łukasz Skawiński Dyrektorem Departamentu Advertising Product & Platforms w Ringier Axel Springer Polska
Z początkiem maja br. Łukasz Skawiński obejmie stanowisko Dyrektora Departamentu Advertising Product & Platforms, odpowiedzialnego za całe portfolio produktów reklamowych Ringier Axel Springer Polska. 
25.04.23, 07:30
| biznes i technologie » informacje
Radosław Dobrołęcki dołącza do zespołu PayEye
Radosław Dobrołęcki dołączył do zespołu PayEye. Objął stanowisko Chief Commercial Officer i będzie odpowiedzialny za rozwój płatności e-payeye w e-commerce.
21.04.23, 15:45
| biznes i technologie » informacje
Radar konsumencki kwiecień: Stabilizacja nastrojów konsumenckich
Kwietniowe badanie optymizmu konsumenckiego „Radar konsumencki” ARC Rynek i Opinia pokazuje, że nastroje konsumenckie się ustabilizowały, zarówno w obszarze optymizmu, planowanych zakupów, oceny jakości życia czy gospodarki jak i w obszarze zatrudnienia.
20.04.23, 19:37
| biznes i technologie » informacje
Jacek Onaszkiewicz realizatorem dźwięku w Soundly by Platige
W marcu br. studio działające w ramach grupy Platige Image zaczęło funkcjonować pod zmienioną nazwą. Jednak to nie koniec, zachodzących w Soundly by Platige zmian. Do zespołu dołączył Jacek „Dżeksong” Onaszkiewicz - realizator dźwięku z wieloletnim doświadczeniem.
18.04.23, 21:45
| biznes i technologie » informacje
InPost uruchomił 3-tysięczny Paczkomat we Francji
Grupa InPost realizuje strategię rozbudowy swojej europejskiej sieci urządzeń Paczkomat. Do niedawno rozstawionej maszyny nr 5000 w Wielkiej Brytanii, dołączył Paczkomat nr 3000 we Francji.
Subskrybuj RSS działu biznes i technologie: rss
Oferty pracy

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty

Specjalista ds. mediów społecznościowych – Rzecznik Prasowy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku | Gdańsk

Przejdź do oferty

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.