13.11.24, 01:00
Codziennik medialny: 13 listopada (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 13 listopada? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
DANE DNIA
Wieczorne pasmo seriali policyjnych Czwórki po ośmiu tygodniach emisji notuje świetną oglądalność – informuje nadawca. Premierowe odcinki wszystkich trzech pozycji emitowane są od poniedziałku do piątku, począwszy od 2 września br.
Otwierający pasmo serial „Policjantki i Policjanci”, emitowany o godz. 19:00, to już 21. sezon produkcji. Średni tygodniowy zasięg serialu w tym okresie wyniósł 2,3 mln osób (dane: Nielsen Media), przy średnich udziałach w rynku na poziomie 6,7 proc. oraz 6,6 proc. w grupie komercyjnej.
O godz. 20.00 emitowany jest II sezon „Uroczyska”, z udziałem takich gwiazd jak Przemysław Cypryański, Robert Gonera, Michał Milowicz, Kazimierz Mazur, Anna Iberszer czy Honorata Witańska, co tydzień gromadzi łącznie 1,8 mln widzów. Udziały Czwórki w czasie emisji serialu sięgają 6 proc. wśród wszystkich widzów i 5,6 proc. w grupie 16-59.
Najlepszy wynik – udziały w rynku na poziomie 7 proc. w grupie 4+ oraz 6,7 proc. w grupie komercyjnej – osiąga zamykający pasmo serial „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny” (17. sezon) z Markiem Włodarczykiem oraz Anną Prus, Magdaleną Margulewicz, Kamilą Ścibiorek, Michałem Mrozkiem, Pawłem Izdebskim i Konradem Jałowcem w rolach głównych. Łączna widownia serialu sięga 2,5 mln widzów tygodniowo.
Producentem „Policjantek i Policjantów”, „Uroczyska” i „Sprawiedliwych – Wydziału Kryminalnego” jest ATM Grupa.
CO SŁYCHAĆ (NIE TYLKO) NA WORONICZA?
To się nazywa mieć łeb do interesów: z dokumentów wysłanych do prokuratury wynika, że TVP musiała zapłacić na rzecz UEFA za wyrażenie zgody na udzielenie sublicencji Polsatowi 4 mln euro. Przy czym od Polsatu TVP dostała za tę sublicencję 3 mln euro. https://t.co/hWvORli6eF
— Szymon Jadczak (@SzJadczak) November 12, 2024
Kochani, w telewizji braci Karnowskich poszedł chyba nie ten filmik, co miał pójść XD XD XD XD XD XD XD XD XD pic.twitter.com/GNi5TuLkIf
— Ogladam"Wiadomości",bo nie stać mnie na dopalacze2 (@OgladamW) November 12, 2024
Ja rozumiem, że dziennikarz zadaje też pytania niewygodne, ale są pytania, których nie wypada zadawać. Nie dziwię się, że R. Sikorski nie został do napisów końcowych. Pytanie o pochodzenie żony jest pytaniem dalece niestosownym. Czy p. Olejnik zadawała takie pytania A. Dudzie? pic.twitter.com/RUJqXMl0OB
— Alicja Cichoń 🇵🇱🇪🇺 (@CichonAlicja) November 12, 2024
Od redakcji: prezentowane Tweety nie mogą być kojarzone ze stanowiskiem redakcji. Mają one informować, a czasem prowokować, lub prezentować różne poglądy.
KALENDARIUM
1924 – Władysław Reymont został ogłoszony laureatem Nagrody Nobla za powieść „Chłopi”,
1949 – urodził się Stasiek Wielanek, wokalista, instrumentalista, członek Kapeli Czerniakowskiej,
1955 – urodziła się Whoopi Goldberg, amerykańska aktorka, piosenkarka, komediantka,
1965 – urodził się Robert Moskwa, aktor,
1976 – w magazynie telewizyjnym Studio 2 wyemitowano recital szwedzkiej grupy ABBA, nagrany w trakcie jej jedynego pobytu w Polsce,
1990 - pojawiła się pierwsza strona WWW,
1992 – odbyła się premiera horroru „Drakula” w reżyserii Francisa Forda Coppoli,
1998 – odbyła się premiera komedii filmowej „U Pana Boga za piecem” w reżyserii Jacka Bromskiego,
2003 – zmarł Stanisław Tkocz, duchowny katolicki, infułat, redaktor naczelny Gościa Niedzielnego,
2017 – zmarła Alina Janowska, aktorka.
CYTAT SPRZED ROKU
"Trzeba bronić pluralistycznego rynku mediów. Trzeba bronić polskiej kultury, którą media publiczne przez ostatnie osiem lat nie tylko popularyzowały, ale w dużej mierze także finansowały. Każda produkcja Teatru Telewizji czy Teatru Polskiego Radia to są duże pieniądze płynące do twórców. Oni nie znajdą już takich mecenasów jak media publiczne. Do tego koncerty, płyty, nagrody dla wybitnych artystów. To, co oni planują, będzie po prostu ciosem w polską kulturę. (…) Ale nie można się poddawać: trzeba wszystko opisywać, nazywać. I trzeba bronić mediów publicznych. Rada Mediów Narodowych będzie to robiła do końca. Mogę zapewnić: wykorzystamy każdy możliwy instrument prawny" - Krzysztof Czabański, Prezes Rady Mediów Narodowych. ("Sieci", 13.11.2023 r.)
KONFERENCJE I SPOTKANIA BRANŻOWE
Chcesz zapowiedzieć ważna imprezę medialną lub start ważnego formatu? Kontakt: redakcja@portalmedialny.pl.
ZAPOWIEDZI MEDIALNE
24.11 - start programu "LEGO Masters. Kierunek Polska' w TVN i Max; powtórki w TVN 7
Chcesz zapowiedzieć ważna imprezę medialną lub start ważnego formatu? Kontakt: redakcja@portalmedialny.pl.
ZAPOWIEDZI CZYTELNICZE
Chcesz zapowiedzieć publikację książki? Kontakt: redakcja@portalmedialny.pl.
WARTO POSŁUCHAĆ!
Radio 357
21.00-22.00 Plac Na Rozdrożu
Komentarze