31.03.08, 22:31

Poznańskie produkcje telewizyjne na Prix Circom Regional 2008

Cztery produkcje TVP Poznań wezmą udział w tegorocznej edycji Prix Circom Regional 2008. To nie jedyny poznański akcent na tej imprezie. W jury konkursu zasiądzie dokumentalistka poznańskiej telewizji Monika Górska, laureatka Grand Prix CIRCOM w 2006 roku.

Cztery produkcje TVP Poznań wezmą udział w tegorocznej edycji Prix Circom Regional 2008. To nie jedyny poznański akcent na tej imprezie. W jury konkursu zasiądzie dokumentalistka poznańskiej telewizji Monika Górska, laureatka Grand Prix CIRCOM w 2006 roku. Reżyserka będzie przewodniczyć jury kategorii Vivre L'Europe (pol. Żyć Europą). Najlepsze telewizyjne produkcje wybierane będą w dniach 2-  5 kwietnia w Cardiff w Wielkiej Brytanii.

Spośród dwudziestu czterech zakwalifikowanych do tego prestiżowego konkursu produkcji z ośrodków regionalnych TVP znalazły się aż cztery z Poznania. To dokument "Moje Kilimandżaro" autorstwa Marka Nowakowskiego  o niepełnosprawnym sportowcu Jarosławie Roli; program Grażyny Wrońskiej i  Piotra Libickiego "Poza horyzontem" - odcinek "Woda na młyn" poświęcony młynom wodnym w Poznaniu i o tym, co w krajobrazie pozostało po nich dziś; reportaż "Zdobyć Paryż" Mikołaja Żuławskiego o starych samochodach, które wzięły udział w rajdzie z Nekli do Paryża oraz wydanie programu informacyjnego "Teleskop" z dnia 24 stycznia 2008 roku. 

Nagrody przyznane zostaną w dziewięciu kategoriach, w tym w trzech nowych - dla produkcji skierowanych do międzynarodowej publiczności, koprodukcji zrealizowanych wspólnie przez regionalne stacje oraz nagroda specjalna im. Vandy Condurache z TVR Iasi, dla najbardziej oryginalnego programu. Nagrody wręczone zostaną 15 maja 2008 roku w Teatrze Narodowym w Maribor na Słowenii.

Nagrody o łącznej wartości 29 000 EUR, sponsorowane są przez publicznych nadawców - Telewizję Polską, francuską telewizję  F3, ERT3 z Grecji, szwedzką telewizję SVT, irlandzką TG4, brytyjskie BBC,  TVSlo ze Słowenii oraz TVR z Rumunii. Grand Prix dla najlepszego dokumentu sponsorowane jest przez CIRCOM REGIONAL.

CIRCOM REGIONAL to Europejskie Stowarzyszenie Regionalnych Telewizji Publicznych skupiające ponad 200 stacji telewizyjnych z 33 państw. Zostało stworzone w 1983 roku w celu promowania telewizji regionalnych, rozwijania współpracy, ułatwienia wymiany doświadczeń oraz szkolenia dziennikarzy i twórców telewizyjnych. Swoje nagrody CIRCOM  przyznaje od 1990 roku.

Komentarze

Powiązane

25.02.24, 08:00
| telewizja / VOD » seriale
Sympatyk w połowie kwietnia w HBO Max
Siedmioodcinkowy serial HBO Original "Sympatyk" będzie miał swoją premierę 15 kwietnia br. w HBO i HBO Max.
23.02.24, 15:09
| telewizja / VOD » informacje
Specjalne propozycje programowe kanału TVP Kobieta w drugą rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie
W drugą rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie, TVP Kobieta w cyklu „Matki wojny” oraz w specjalnych odcinkach programu „Kobiety w drodze”, przypomni sylwetki ukraińskich kobiet zaangażowanych w działania wspierające rodaków. Na antenie pojawią się także wywiady z Tetianą Kovalchuk i Mery Akopian.
23.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
Jakubiak rozgryzie Maltę w nowej serii programów w Canal+ Kuchnia
Tomasz Jakubiak w nowej serii programu „Jakubiak rozgryza” tym razem odwiedzi Maltę. Emisja ruszy pod koniec lutego br. w CANAL+ Kuchnia.
21.02.24, 16:45
| telewizja / VOD » informacje
Kontynuacje w wiosennej ramówce Telewizji WP
Wiosną w Telewizji WP pojawią się kontynuacje polskich formatów takich jak: „Policjanci z sąsiedztwa”, „Nowy aranż z Olą Ziarek” oraz „Mistrzowie Kabaretu”. W ofercie pojawi się nowy program "Kulinarne eskapady Phila" oraz kolejny sezon serialu „CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas”.
21.02.24, 13:04
| telewizja / VOD » informacje | kultura » film
220 tysięcy widzów zobaczyło w weekend otwarcia film Sami Swoi. Początek
16 lutego br. do kin w całej Polsce trafiła najnowsza koprodukcja TVN Warner Bros. Discovery "Sami swoi. Początek", prequel kultowej trylogii o waśni dwóch sąsiadów - Pawlaka i Kargula. W pierwszy weekend film przyciągnął przed białe ekrany ponad 220 tys. widzów.
21.02.24, 11:29
| telewizja / VOD » informacje
Gość Regionów w ofercie TVP3. Zmiany w ramówce
TVP3 wprowadza zmiany w ogólnopolskiej ramówce. Od poniedziałku, 26 lutego br. pojawi się nowa audycja publicystyczna „Gość Regionów”. Niektóre programy zmienią godziny emisji w ramówce.
20.02.24, 19:54
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Electrolux głównym partnerem MasterChef Nastolatki. Uczestnicy będą korzystać ze sprzętu marki
Electrolux, producent sprzętu gospodarstwa domowego, jest głównym sponsorem programu „MasterChef Nastolatki” (TVN) – nowej wersji kulinarnego talent-show.
20.02.24, 10:50
| telewizja / VOD » informacje
Osiem nowych formatów trafi do europejskich kanałów z portfolio Warner Bros. Discovery. W Polsce nowe programy pojawią się m.in. w TTV i TVN Turbo
Warner Bros. Discovery rozszerza swoją europejską ofertę. Firma pozyskała osiem serii programów, które będą dostępne na kanałach darmowych i płatnych. Wśród programów, które trafią do oferty sieci linearnych WBD w Polsce i we Włoszech znalazły się takie tytuły, jak „The Grand Tour” czy „Clarkson’s Farm”.
20.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Niecały milion widzów obejrzało mecz Legii Warszawa z Molde FK
W czwartek, 15 lutego br. blisko milion widzów obejrzało na antenach Telewizji Polskiej mecz Legii Warszawa z norweskim Molde FK w ramach Ligi Konferencji Europy.
18.02.24, 16:10
| telewizja / VOD » informacje
Dom w cenie mieszkania. II sezon od marca w Zoom TV
Na antenie Zoom TV pojawi się drugi sezon polskiej produkcji „Dom w cenie mieszkania”. Gospodarzem formatu będzie Kuba Midel.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Galeria Sztuki w Legnicy | Polska

Przejdź do oferty

Specjalista do spraw komunikacji i promocji

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty

specjalista ds.promocji i PR

Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 26.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

16 marca 2024 r., Dom Towarowy Braci Jabłkowskich w Warszawie.