03.02.25, 06:00

Kapituła Nagrody Radia ZET ogłosiła nominacje w kategorii „Autor internetowy”

Kapituła Nagrody Radia ZET ogłosiła nominacje w kategorii „Autor internetowy”, fot.: materiały prasowe

Kapituła Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego w kategorii „Autor internetowy” wybrała nominowanych za rok 2024. Zostali nimi: Maciej Okraszewski (Dział Zagraniczny), Aleksandra i Piotr Stanisławscy (Crazy Nauka) oraz Hubert Walas (Good Times Bad Times).

Celem Konkursu o Nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego w kategorii „Autor internetowy” jest wyróżnianie autorów treści internetowych (w tym: ekspertów, publicystów, pasjonatów, dziennikarzy) tworzących poza głównym nurtem mediów – wyróżniających się rzetelnością, wiarygodnością, syntetycznym podejściem do poruszanych tematów, mających w danym roku istotny wkład w objaśnianie zagadnień i zjawisk ważnych społecznie oraz pozytywny wpływ na kształtowanie poglądów i postaw obywatelskich. Kandydatów do Nagrody mógł zgłosić każdy za pośrednictwem ogólnodostępnego formularza.

Nominowanych wyróżniono, m.in. za:

  • Maciej Okraszewski (Dział Zagraniczny) – za prowadzenie i ciągły rozwój swojego podcastu, przybliżającego odbiorcom wydarzenia z całego świata, o których w polskich mediach mówi się niewiele lub wcale, oferując rzetelną wiedzę i pogłębioną analizę;
  • Aleksandra i Piotr Stanisławscy (Crazy Nauka) – za popularnonaukowy podcast, w którym z pasją zaglądają pod powierzchnię znanej rzeczywistości, dostrzegając tam szersze procesy wyjaśnione przez naukę, a także umiejętność mówienia o skomplikowanych tematach w sposób przystępny dla odbiorcy, nie tracąc przy tym nic z merytorycznej wartości przekazu;
  • Hubert Walas (Good Times Bad Times) – za unikatowe połączenie rzetelnego dziennikarstwa z nowoczesnym i profesjonalnym podejściem do prezentowania informacji w przestrzeni internetowej, tworząc przewodnik po dynamicznie zmieniającym się świecie, który pomaga zrozumieć współczesne wyzwania.

Nagroda zostanie wręczona po raz trzeci, a zwycięzca zostanie ogłoszony podczas uroczystej gali, która odbędzie się 26 lutego br. Zwycięzca oprócz honorowej statuetki otrzyma nagrodę finansową o wartości 30 tys. zł.

Laureatami Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego w kategorii „Autor internetowy" byli dotąd: Katarzyna Gandor (2022) oraz Łukasz Pawłowski i Piotr Tarczyński (Podkast Amerykański) za rok 2023.

Organizatorem konkursu i fundatorem nagrody głównej, a także w kategorii „Autor internetowy” jest Radio ZET. Mecenasami i fundatorami Nagrody „Dziennikarz dla planety” są Fundacja Climate & Strategy i KR Foundation. Partnerzy Merytoryczni: Instytut Monitorowania Mediów, Stowarzyszenie „Demagog” i Patronite. Partner Prawny: Kancelaria DZP.

Komentarze

Powiązane

25.03.25, 15:15
| prasa » informacje | kultura » książki
Pięć książek reporterskich zawalczy o Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego
Do finału 16. edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego przeszło pięć książek reporterskich. Zwycięzcę konkursu poznamy 18 maja br. Nagrodę organizuje oraz funduje Miasto st. Warszawa. Współorganizatorem wydarzenia jest redakcja “Wyborczej”.
25.03.25, 12:30
| prasa » informacje
Kochać i Chronić. I edycja gali Do Rzeczy dla Rodziny
28 marca br. w Krakowie w gmachu Muzeum Lotnictwa Polskiego, które jest również partnerem wydarzenia, odbędzie się pierwsza edycja gali tygodnika „Do Rzeczy” dla Rodziny pt. „Kochać i Chronić”.
25.03.25, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 25 marca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 25 marca?
24.03.25, 10:12
| prasa » informacje
Grupa Agora z nową identyfikację wizualną. Jacek Utko autorem nowego logotypu
Grupa Agora zmienia identyfikację wizualną, która ma podkreślać transformację z wydawcy prasowego w nowoczesną grupę mediową.
24.03.25, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 24 marca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 24 marca?
23.03.25, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 23 marca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 23 marca?
22.03.25, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 22 marca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 22 marca?
21.03.25, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 21 marca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 21 marca?
20.03.25, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 20 marca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 marca?
19.03.25, 14:43
| prasa » informacje
Tygodnik Powszechny w prenumeracie z odbiorem w Paczkomatach InPost
„Tygodnik Powszechny” - pismo społeczno-kulturalne wydawane od 1945 r. w Krakowie, rozpoczął współpracę z InPost i uruchamia nową formę dystrybucji swojego papierowego wydania przez sieć maszyn Paczkomat.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 27.04.25

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 19.04.25

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 19.04.25

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.