02.06.08, 22:28

Zmiany w Radiu Wrocław

Radio Wrocław zmieniło główne sygnały oraz hasło przewodnie. Stacja zmieniła też logotyp oraz skróciła nazwę. Kampania promująca odświeżony format przebiega pod hasłem „Nowe brzmienie Radia Wrocław.”

Radio Wrocław zmieniło główne sygnały oraz hasło przewodnie. Stacja zmieniła też logotyp oraz skróciła nazwę. Kampania promująca odświeżony format przebiega pod hasłem „Nowe brzmienie Radia Wrocław.”

Stacja skróciła swoją poprzednią nazwę (Polskie Radio Wrocław) oraz zmieniła barwy na czerwone. "Jako rozgłośnia lokalna, dla większości słuchaczy jesteśmy po prostu Radiem Wrocław, dlatego nie ma potrzeby walczyć z ich przyzwyczajeniami" - wyjaśnia prezes stacji Paweł Majcher. Zmiana nazwy na krótszą ma też ułatwić promocję stacji na zewnątrz.

Nowa identyfikacja graficzna powiązana została ze gruntowną modyfikacją programu. Linerem (hasłem przewodnim) stacji jest „Radio Wrocław na cały rock.” Całkowicie przebudowana została oprawa audycji - od sygnałów serwisowych, po identyfikację dźwiękową poszczególnych programów. Zestaw sygnałów przygotowało krakowskie studio Nieustraszonych Łowców Dźwięków.

"Rockowe brzmienie zostało poszerzone o największe przeboje, które określamy jako gitarowe granie" - mówi Wojciech Czerniatowicz, szef muzyczny Radia Wrocław. Takie utwory z czołówek list przebojów zajmą pokaźną część każdej, muzycznej godziny. Stacja zrezygnowała ze stałego cyklu wykonań koncertowych znanych utworów. W to miejsce weszły piosenki z klasyki rocka. "To jest energia, bez której nie możne istnieć żądna rockowa stacja" - uważa Czerniatowicz.

Radio Wrocław systematycznie powiększa zasięg słuchaczy do których dociera, osiągając rekordowe notowania. W ostatnim badaniu słuchalności rozgłośnia zdobyła 5,2 procent udziału w rynku radiowym na Dolnym Śląsku. Tym samym Radio Wrocław wyprzedziło na przykład Muzyczne Radio z Jeleniej Góry, które także nadaje program o zasięgu regionalnym.

"Przebudowa oferty muzycznej o wyraźne i nowoczesne utwory ma utrwalić tę tendencję" - uważa Piotr Kamiński, szef programowy Radia Wrocław. Zapewnia, że zmodyfikowane zostały też programy informacyjne, gdzie w miejsce tradycyjnych relacji reporterskich weszły korespondencje „na żywo” realizowane przez łącza satelitarne z miejsca wydarzeń. "Jesteśmy na Dolnym Śląsku liderem wśród informacyjnych mediów elektronicznych. Teraz te treści zostaną uatrakcyjnione dla słuchaczy" - dodaje Kamiński.

Komentarze

Powiązane

09.04.24, 06:30
| radio » informacje
Wiosenna ramówka Polskiego Radia Rzeszów. Do stacji wracają znane głosy
Pod hasłami „Wiosna w Polskim Radiu Rzeszów, słuchaj z wzajemnością”, 8 kwietnia br. ruszyła nowa ramówka publicznej rozgłośni regionalnej nadającej w południowo-wschodniej Polsce. Zmiany dotyczą przede wszystkim pasm wieczornych, które po godz. 20.00 wypełnią rozmaite gatunki muzyczne podane w autorskiej, osobistej formie przez grono dawnych i nowych współpracowników stacji.
08.04.24, 10:51
| radio » ludzie
Anna Paluszek wraca do RMF FM. Będzie wydawczynią publicystyki
Do warszawskiej redakcji RMF FM w kwietniu br. dołączyła Anna Paluszek. Jest wydawczynią rozmów publicystycznych w RMF FM i Radiu RMF24.
08.04.24, 09:40
| radio » wywiady
Kunstkamera, Pogłosy oraz Przegląd prasy zagranicznej w ofercie Dwójki
„Kunstkamera” i „Pogłosy” to audycje debiutujące w ofercie Dwójki. Na antenie pojawią się także „Pprzeglądy prasy zagranicznej” .
08.04.24, 07:30
| radio » informacje
newonce na wiosnę. Nowe formaty i powraca
Wiosna w newonce to powrót do radia – dwadzieścia formatów audio-wideo, w tym kilkanaście nowych, zmiany w paśmie przedpołudniowym i kilka powrotów.
08.04.24, 06:30
| radio » informacje
Chillizet wiosną. Magdalena Kasperowicz w zespole stacji
Chillizet rusza z wiosenną ramówką. Oprócz znanych pasm i audycji pojawią się nowe pozycje programowe, a do zespołu dołączy Magdalena Kasperowicz.
07.04.24, 15:46
| radio » informacje
Dzieci kochają zwierzaki w Polskim Radiu Dzieciom
7 kwietnia br. w Polskim Radiu Dzieciom odbędzie się premiera audycji „Dzieciaki kochają zwierzaki”, którą mają współtworzyć słuchacze. Na antenie publicznego nadawcy będą mieli możliwość zaprezentowania najciekawszych gatunków zwierząt. Audycja emitowana będzie w każdą niedzielę o godz. 18.00.
05.04.24, 19:00
| radio » informacje
Paderborn. Superprodukcja Remigiusza Mroza i Audioteki. Piotr Stramowski w głównej roli
27 marca br. w ofercie Audioteki zadebiutowała najnowsza superprodukcja Remigiusza Mroza „Paderborn”.
04.04.24, 16:30
| radio » informacje
Dłuższe i dodatkowe wydania Faktów. Wybory samorządowe w RMF FM i Radiu RMF24
RMF FM i Radio RMF24 przygotowują specjalne pozycje programowe związane z wyborami samorządowymi. W niedzielę, 7 kwietnia br. pojawią się wydłużone i dodatkowe wydania „Faktów” oraz wieczór wyborczy.
04.04.24, 06:30
| radio » informacje
Radio ZET nr 1 w Twojej pracy. Wiosenna kampania Radia Zet
Wystartowała kampania „Radio ZET nr 1 w Twojej pracy”. Towarzyszy jej zabawa antenowa, w której słuchacze mogą wygrać premie do swojej pensji oraz dodatkowo ekspresy do kawy.
03.04.24, 06:30
| radio » ludzie
Szymon Kastelik i Jan Kielak w Radiu ZET
Od kwietnia br. do Działu Informacji Radia ZET dołączyło dwóch nowych reporterów. Szymon Kastelik został reporterem na Śląsku, a Jan Kielak w Warszawie.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Fundacja Szkoła Wajdy | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Promocji

FILMOTEKA NARODOWA – INSTYTUT AUDIOWIZUALNY | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy