07.10.21, 07:00
| telewizja / VOD » badania rynku
Wavemaker: mniej osób skłonnych do rezygnacji z płatnej TV
Tylko 20 proc. klientów płatnej TV rozważało w ostatnim roku rezygnację ze swojego abonamentu (tzw. cord-cutting) – wynika z danych pochodzących z Projektu Cyfrowizja VI, cyklicznego badanie Wavemaker. To najniższy odsetek w historii tego badania, co oznacza, że pandemia oddaliła nieco wizję cord-cuttingu w Polsce. 
18.08.21, 15:00
| telewizja / VOD » informacje
Comcast i ViacomCBS zapowiadają platformę SkyShowtime. Debiut w Polsce w przyszłym roku
Comcast i ViacomCBS ogłosiły partnerstwo w zakresie uruchomienia nowej usługi subskrypcji wideo na życzenie. Serwis SkyShowtime zaoferuje bibliotekę obejmującą produkcje oryginalne i premium ze Sky, NBCUniversal, Universal Pictures, Peacock, Paramount+, SHOWTIME, Paramount Pictures oraz Nickelodeon. 
16.12.20, 10:25
| telewizja / VOD » badania rynku | internet » badania rynku
VideoTrack: rekordowa irytacja reklamą w VOD, nowy serwis Disney+ budzi zainteresowanie
Irytacja reklamami w serwisach VOD po raz pierwszy w historii badania VideoTrack agencji Wavemaker, zrównała się z poziomem irytacji reklamą telewizyjną. Z kolei zbliżający się debiut Disney + budzi zainteresowanie blisko jednej trzeciej badanych – w szczególności osób, które już płacą za wideo.
05.08.19, 08:00
| telewizja / VOD » badania rynku | internet » badania rynku
PMR: 7 mld zł z usług płatnej TV i VOD w Polsce. Netflix liderem SVOD w Polsce
Według danych PMR, w 2018 r. wartość polskiego rynku płatnej telewizji oraz płatnych usług VOD osiągnęła poziom blisko 7 mld zł, rosnąc w skali roku o 4 proc. Pozytywna koniunktura rynkowa to przede wszystkim efekt dynamicznie rosnących przychodów w segmencie VOD, który w 2018 r. odpowiadał za 12 proc. całej wartości rynku. 
26.07.19, 08:00
| telewizja / VOD » badania rynku | internet » badania rynku
Wavemaker: 15 mln Polaków ogląda seriale w sieci, Netflix i HBO najlepszymi producentami
Już co drugi Polak (64 proc. internautów) w wieku 16+ ogląda seriale w sieci – wynika z cyklicznego badania VideoTrackna zlecenie agencji Wavemaker. Polskim e-widzom w krew wszedł binge-watching, wciąż najbardziej cenią amerykańskie produkcje (choć w rankingu awansowały także polskie), a za najlepszych producentów seriali uważają Netflix i HBO.
03.06.19, 10:06
| telewizja / VOD » badania rynku | internet » badania rynku
Wavemaker VideoTrack: rośnie SVOD i trend współdzielenia kont w Polsce
Już co trzeci polski internauta codziennie ogląda programy w sieci, a co drugiemu zdarza się płacić za wideo. Model abonamentowy wypiera jednorazowe płatności, a Polacy coraz chętniej dzielą się dostępami do kont – pokazuje VideoTrack 4, cykliczne badanie agencji Wavemaker. 
09.10.18, 12:00
| telewizja / VOD » informacje
Paramount Play już wkrótce w Polsce
Viacom International Media Networks uruchomi w Polsce Paramount Play - serwis SVOD. Polska jest pierwszym rynkiem Europy Środkowo-Wschodniej i drugim na świecie po Skandynawii, na którym pojawi się ta usługa. 
03.10.18, 09:00
| telewizja / VOD » informacje
Fox Play i National Geographic Play w ofercie nc+
Platforma nc+ jest pierwszym operatorem telewizyjnym na polskim rynku, który udostępni swoim abonentom ofertę programową spółki FOX Networks Group, Europe and Africa w modelu SVOD w ramach kolekcji FOX Play i National Geographic Play.
24.07.18, 08:00
| telewizja / VOD » badania rynku | internet » badania rynku
Analiza Wavemaker: CEE bastionem linearnej telewizji, efekt SVOD silniejszy na Zachodzie Europy
Telewizja utrzymuje wciąż silną pozycję na rynkach CEE. Czas oglądania wśród młodych widzów stopniał nieznacznie w pierwszym półroczu– w Polsce o 5 proc. Efekt SVOD znacznie mocniej odbija się na rynkach Europy Zachodniej, szczególnie Skandynawii, a rekord spadków bije Norwegia – wynika z analizy Wavemaker.
24.04.18, 15:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
TVP chce walczyć o widzów SVOD. Strefa ABO w serwisie TVP VOD
20 kwietnia br. w serwisie TVP VOD pojawi się strefa ABO. Szeroki wachlarz wyjątkowych i wartościowych produkcji na wyciągnięcie ręki.
08.03.18, 13:00
| telewizja / VOD » badania rynku | internet » badania rynku
Treści wideo Polacy najchętniej oglądają w telewizorze
Agencja Starcom przeprowadziła badanie na temat urządzeń wybieranych przez użytkowników do oglądania treści wideo. Respondenci wskazali telewizor jako urządzenie pierwszego wyboru, ale w młodszych grupach ważniejszy okazał się laptop. 
08.02.18, 08:00
| telewizja / VOD » wywiady | internet » wywiady
Wolfgang Laskowski: Przykład CDA Premium dobitnie pokazuje, że Polacy nie mają problemu z płaceniem za treści video w sieci
Rozmowa z Wolfgangiem Laskowskim, rzecznikiem prasowym CwMedia S.A. (właściciela serwisu CDA.pl i usługi CDA Premium).
23.01.18, 08:00
| telewizja / VOD » badania rynku | internet » informacje
VideoTrack III: 63 proc. e-widzów kojarzy serwis Netflix, spada popularność torrentów
Marki serwisów SVOD zadomowiają się na naszym rynku. 63 proc. internetowych widzów kojarzy już w Polsce Netflix, a ponad połowa zna Showmax. Ruch w e-wideo nadal przesuwa się w kierunku serwisów streamingowych, już tylko co piąty internauta ściąga programy z torrentów – pokazuje VideoTrack III, cykliczne badanie agencji Wavemaker (wcześniej – MEC). 
05.01.18, 08:00
| internet » informacje
CDA Premium ma już 100 tys. abonentów
W trakcie ostatnich świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowego Roku użytkownicy CDA Premium spędzili na oglądaniu filmów łącznie ćwierć miliona godzin. Jednocześnie liczba osób płacących abonament w CDA Premium wzrosła do 100 tysięcy.
01.03.17, 07:00
| internet » informacje
AXN Now w ofercie cda.pl
Od marca br. do pakietu CDA Premium włączone zostaną seriale i filmy z oferty AXN Now, serwisu należącego do Sony Pictures Television Networks CE.
18.01.17, 09:00
| telewizja / VOD » badania rynku
MEC: milenialsi z CEE oglądają telewizję krócej, spadki są skorelowane z rozwojem serwisów SVOD
Czas oglądania telewizji odnotowuje kilkuprocentowe spadki wśród milenialsów z rynków regionu. Jak pokazuje analiza MEC, spadki czasu oglądania są mocno skorelowane z rozwojem subskrypcyjnych serwisów na życzenie.
Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 02.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

27.02.2024 r., godz. 15.00, online.