| internet » e-commerce
Wzrost zainteresowania zakupami w sieci osób powyżej 55 roku życia
W 2020 r. w Europie przybyło 15 mln nowych e-nabywców, wśród których coraz liczniejszą grupę stanowią przedstawiciele pokolenia Silver, czyli osób 55+. Badania pokazują, że w trakcie pandemii zainteresowanie zakupami w sieci w tej grupie wzrosło o 12 proc. 
30.12.23, 10:25
| internet » e-commerce
Prezes UOKiK nałożył milion złotych kary na portal wakacje.pl
Prezes UOKiK Tomasz Chróstny nałożył ponad 1 mln zł kary na portal wakacje.pl. Jak wskazuje UOKiK, prezentowane na stronie wakacje.pl ceny wielu wycieczek były nieaktualne lub niepełne – inna cena pokazywała się w wyszukiwarce, a inna po rozwinięciu szczegółów oferty.
17.11.23, 19:45
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
Answear.com na dwunasty rynek. Tym razem do Włoch
Answear.com, e-commerce oferujący modę i produkty Home & Lifestyle w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, rozszerza działalność o rynek włoski.
10.07.23, 17:23
| internet » e-commerce
Answear.com na plusie. Sprzedaż 43 proc. w górę
Answear.com, platforma e-commerce oferująca modę i produkty home&lifestyle w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, w II kwartale 2023 r. zwiększyła przychody ze sprzedaży o 43 proc. do 284 mln zł.
19.12.22, 07:00
| internet » e-commerce
Zadłużenie e-sklepów rośnie. Obecnie to już 95 mln zł
60 proc. nowozakładanych sklepów internetowych jest likwidowanych i to w dodatku często z długami. Po ubiegłorocznych spadkach poziomu zadłużenia, w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy kwota niezapłaconych zaległości, z jakimi mierzą się sprzedający w sieci, wzrosła o ponad 18 proc. i wynosi obecnie ponad 95 mln zł - wynika z danych KRD.
26.10.22, 06:00
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
TaniaKsiazka.pl ma już 16. lat. Chce zostać księgarnią internetową pierwszego wyboru
Księgarnia internetowa TaniaKsiazka.pl, należąca do białostockiej spółki Glosel, obchodzi 16. urodziny. Obecnie, poza prężnie działającym sklepem internetowym, posiada 24 punkty stacjonarne i ponad 400 tys. produktów w ofercie.
17.10.22, 15:00
| internet » informacje
Wirtualna Polska kupuje udziały w Selsey. Docelowo Homebook i Selsey zostaną połączone
Wirtualna Polska nabyła ok. 44,5 proc. udziałów spółki Selsey. To jeden z ze sklepów internetowych w Polsce sprzedających produkty w kategorii „dom i ogród”. Kwota transakcji wyniosła prawie 33 mln zł.
27.07.22, 06:30
Jak przygotować sklep internetowy pod sprzedaż?
Sklep www nie jest zwykłą stroną internetową. Jego zadanie nie polega wyłącznie na dostarczaniu najważniejszych informacji o firmie i jej ofercie, jak w przypadku typowych witryn wizytówkowych. Sklep www, poza tym, że pełni funkcję informacyjną, stanowi również platformę handlową, musi więc być odpowiednio przygotowany pod sprzedaż.
15.06.22, 15:00
| reklama & PR » informacje
Beauty of Spring. Breuninger prezentuje kolekcje w wirtualnej rzeczywistości
Sklep internetowy z modą luksusową Breuninger dzięki nowoczesnej i innowacyjnej cyfrowej kampanii reklamowej po raz kolejny chce pozycjonować się jako ekspert sprzedaży marek premium i luksusowych. Ruszyła zintegrowana kampania także na polskim rynku.
19.05.22, 15:10
| internet » e-commerce
Answear.com w I kwartale 2022 r. osiągnął większe przychody. Sklep wraca na rynek ukraiński
Answear.com, e-commerce sprzedający modę w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, podsumowuje I kw. 2022 r. Był to okres wysokiego tempa wzrostu mimo niekorzystnych czynników rynkowych, w którym przychody Spółki zwiększyły się o 44 proc. rdr. do 178 mln zł.
21.04.22, 09:08
| reklama & PR » informacje
MODIVO i eobuwie.pl rusza z ofertą reklamową w kanałach e-commerce i retail
Spółka MODIVO, właściciel multibrandowych platform eobuwie.pl i MODIVO, tworzy Advertising Services. Na czele zespołu stanął Wojciech Bryzek, który odpowiada za rozwój oferty reklamowej w kanałach własnych.
23.03.22, 07:00
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
2021 r.: 120 tys. sklepów poszerzyło swoją działalność o kanał online
W ciągu ostatnich pięciu lat 178 tys. firm dodało do swojej głównej działalności kod branżowy oznaczający sprzedaż w Internecie, jak wynika z analizy KRS. Firm, które od początku sprzedaż przez Internet miały zarejestrowaną jako główną działalność, jest obecnie 52,6 tys., jednak ponad połowa z nich znajduje się w słabej lub złej kondycji finansowej.
12.02.22, 17:00
| biznes i technologie » informacje
Olesiński & Wspólnicy dołącza do Izby Gospodarki Elektronicznej
Izba Gospodarki Elektronicznej poszerza swoje grono o nowego partnera merytorycznego – firmę doradczą Olesiński & Wspólnicy. Współpraca związana jest z rozwijającym się rynkiem e-commerce i rosnącymi potrzebami stowarzyszonych firm w zakresie doradztwa prawno-podatkowego.
27.01.22, 13:09
Akwarystyczne hobby - dlaczego warto je podjąć i od czego zacząć?
Akwarystyka nie bez powodu jest popularna i uważa się ją za zajęcie niezwykle pasjonujące. Możemy obserwować trend wśród znajomych i bliskich, że większość z nas czuje się dobrze i najlepiej odpoczywa podczas kontaktu z przyrodą. Na łonie natury uspokajamy się, oddychamy głębiej i aż chce się nam żyć. Nie o każdej porze roku mamy możliwość wybrania się w plener.
10.01.22, 16:00
| internet » e-commerce
Dzień Moreli w sklepie Morele. Nietypowe działania komunikacyjne
Platforma do zakupów online - sklep Morele na jeden dzień zmienił wygląd swojej strony głównej, zastępując wizualizacje produktów zdjęciami moreli oraz serwując odwiedzającym dodatkowo garść informacji na temat tego owocu.
08.10.21, 17:00
| biznes i technologie » informacje
Answear.com zwiększa sprzedaż online
Answear.com, firma e-commerce sprzedająca modę w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, według wstępnych danych wypracowała w III kw. 2021 r. 161 mln zł sprzedaży on-line. Oznacza to wzrost o 73 proc. rdr., co przekłada się na wzrost przychodów ze sprzedaży, które w analogicznym okresie urosły o 72 proc. rdr. i wyniosły 155 mln zł.
29.09.21, 07:00
| internet » e-commerce
51 tys. sklepów internetowych w Polsce. Aż 3/4 z nich ma problemy finansowe
W połowie września br.+ liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tys. - niemal 14 proc. więcej niż pod koniec ubiegłego roku. Jednak 3/4 z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów - robi tak aż 70 proc. Polaków. 
06.05.21, 11:00
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
Modern Commerce większościowym udziałowcem sklepu internetowego Mamissima
Spółka Modern Commerce przejęła sklep internetowy z akcesoriami i zabawkami dla dzieci Mamissima, stając się jego większościowym udziałowcem. Celem jest pogłębienie skalowania posiadanych biznesów, głównie poprzez optymalizację rozwiązań opartych na data science.
04.05.21, 14:13
| internet » e-commerce
Edipresse Polska startuje z platformą Modago.pl
W kwietniu br. wystartowała platforma modowa Modago.pl (Edipresse Polska), która oferuje dostęp do ponad 50 tys. produktów od 180 polskich i międzynarodowych marek.
22.03.21, 10:02
| internet » e-commerce
StraganRolnika.pl rozszerza działalność
StraganRolnika.pl - sklep online z asortymentem produktów żywnościowych - po czterech miesiącach od startu rozszerzył swoją działalność oraz ulepszył model sprzedaży.
Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.