20.04.23, 10:45
| telewizja / VOD » informacje
Lex Pilot do kosza. PIKE: wygrał wolny rynek i polscy widzowie
Polska Izba Komunikacji Elektronicznej z zadowoleniem przyjęła informacje przekazane przez stronę rządową o zamiarze wyłączenia z przepisów wprowadzających Prawo Komunikacji Elektronicznej zmian do ustawy o Radiu i Telewizji (tzw. Lex Pilot). O całkowite odrzucenie tych zapisów branża apelowała od momentu ich pojawienia się w ustawie.
30.03.23, 12:00
| telewizja / VOD » informacje
Komisja odrzuca przepisy Lex Pilot
Członkowie Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii na posiedzeniu 29 marca br. zdecydowali o odrzuceniu rządowych projektów ustawy Prawo Komunikacji Elektronicznej oraz przepisów wprowadzających ustawę PKE (tzw. Lex Pilot).
24.03.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Lex Pilot. Zdaniem branży ustawa w proponowanym kształcie osłabi telewizje lokalne
Lokalne telewizje są ważne dla polityków wszystkich ugrupowań, ponieważ zapraszani są oni do programów polityczno-publicystycznych, które zajmują nawet 40 proc. czasu antenowego - takie wnioski płyną z ankiety Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej wśród telewizji lokalnych. Lex Pilot spowoduje, że dalsze funkcjonowanie lokalnych telewizji będzie zagrożone.
10.03.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Lex Pilot: będzie konieczność wymiany prawie 10 mln dekoderów
Jak informuje branża, konieczność wymiany niemal wszystkich dekoderów w Polsce czeka abonentów, jeśli w życie wejdą przepisy dotyczące Lex Pilot. Wymienionych będzie musiało być blisko 10 mln urządzeń. Szacunkowy koszt wymiany dekoderów może wynieść prawie 5 mld zł.
09.03.23, 06:00
| telewizja / VOD » badania rynku
Projekt Cyfrowizja VII (badanie agencji Wavemaker): Polsat i TVN najważniejszymi kanałami na pilocie
Polsat, TVN, TVP1, TVN7 i TVP2 znalazłyby się na pierwszych pięciu miejscach pilota, gdyby decydowali o tym polscy widzowie – wynika z Projektu Cyfrowizja VII, cyklicznego badanie agencji Wavemaker. 
06.03.23, 15:47
| telewizja / VOD » informacje
Około 200 przedstawicieli branży bierze udział w wysłuchaniu publicznym w sprawie Lex Pilot
W Sejmie wysłuchanie publiczne w sprawie m.in. przepisów wprowadzających Prawo Komunikacji Elektronicznej (tzw. Lex Pilot). Udział w nim bierze aż ok. 200 przedstawicieli organizacji, instytucji, nadawców i operatorów, a także mediów lokalnych. Celem wysłuchania publicznego jest przedstawienie skutków wprowadzenia planowanych zmian w ustawie.
15.02.23, 11:05
| telewizja / VOD » informacje
Eksperci: Lex Pilot to cios w lokalne media, społeczności i samorządy. Lokalne kanały znajdą się daleko na liście
Programy lokalnych TV, często ustawione jako pierwsze na pilotach przez nadawców programów telewizyjnych, docierają do 5,8 mln widzów poprzez sieci kablowe. Jak podkreśla branża, zmiana kolejności programów czy możliwość zakupu pojedynczych kanałów proponowana przez Lex Pilot zagrażają lokalnym nadawcom. 
07.02.23, 09:45
| telewizja / VOD » informacje
Lex Pilot: jednak będzie wysłuchanie publiczne
6 lutego br., Komisja Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii postanowiła na posiedzeniu o wysłuchaniu publicznym ustawy Lex Pilot, które zaplanowano na 6 marca br.
27.01.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Lex Pilot. Branża apeluje o prowadzenie transparentnych rozmów z rynkiem
Mimo sprzeciwu branży, Sejm przyjął w pierwszym czytaniu niekonsultowany z rynkiem, rządowy projekt nowelizacji Prawa komunikacji elektronicznej. 24 stycznia br., po raz czwarty z rzędu została odwołana Komisja Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, która miała się zajmować dalszym procedowaniem projektu w Sejmie.
24.01.23, 11:36
| telewizja / VOD » informacje
Jerzy Straszewski: Wejście w życie Lex Pilot osłabi świetnie funkcjonujący rynek płatnej TV w Polsce
Bogata oferta pakietowa płatnej telewizji w Polsce jest jedną z najtańszych w Unii Europejskiej, a rynek jednym z nielicznych z prognozami dalszego wzrostu wobec nasilającej się konkurencji globalnych serwisów streamingowych– wynika z raportu globalnej firmy doradztwa strategicznego Arthur D. Little.
Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy