| biznes i technologie » wydarzenia branżowe
Netflix otwiera biuro CEE w Warszawie i ujawnia ile zainwestował w polskie produkcje
W latach 2020 i 2021 Netflix przeznaczył 490 milionów złotych na rozwój lokalnej biblioteki oraz produkcję filmów i seriali na terenie Polski tworząc przy tym 2600 miejsc pracy. 29 marca br.  Netflix ogłosił otwarcie biura w Warszawie, które będzie pełniło funkcję hubu na cały region Europy Środkowo-Wschodniej. 
| kultura » film
Wiedźmin powraca - Netflix zdradza plan na czwarty sezon i zwiastuje koniec sagowej opowieści
Netflix oficjalnie rozpoczął prace nad 4. sezonem Wiedźmina w Wielkiej Brytanii i podzielił się zdjęciami obsady z próby czytania scenariusza. Serwis ogłosił również, że zaraz po 4. sezonie powstanie 5 część serialu jako ostatni rozdział w historii Geralta. Obie części stanowią adaptację kolejnych książek Andrzeja Sapkowskiego z sagi o Wiedźminie – Chrztu ognia, Wieży Jaskółki i Pani Jeziora.
18.05.24, 14:51
| telewizja / VOD » informacje
Nakręć się na przyszłość. Szansa dla młodych ludzi na karierę w branży filmowej
Na warsztaty otwierające drogę do pracy przy tworzeniu filmów i seriali zapraszają Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych i Netflix.
21.09.23, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | kultura » książki
Netfliksowy Pan Samochodzik nie pomógł książkom Nienackiego
Wbrew pozorom, film z Panem Samochodzikiem, który zadebiutował niedawno na platformie Netflix nie spowodował „Samodzikomanii”. Książki Zbigniewa Nienackiego pozostają wciąż klasykami i są chętnie kupowane.
12.08.23, 14:00
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Netflix promuje swoje produkcje na nowej instalacji reklamowej w Warszawie
Na ścianie Domu Towarowego Braci Jabłkowskich przy ul. Brackiej w Warszawie Netflix stworzył afisz, promujący serwis i jego największe hity. Inspiracją dla tego projektu jest słynny billboard znajdujący się przy Sunset Boulevard w Los Angeles. 
25.07.23, 06:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Netflix rzadziej oglądany na ekranach telewizorów w czerwcu 2023 r.
Nielsen opublikował najnowsze zestawienie oglądalności na ekranach telewizorów „The Gauge" dla Polski za czerwiec 2023 r.
17.07.23, 12:53
| telewizja / VOD » informacje
Nakręć się na przyszłość. Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych i Netflix zapraszają na warsztaty filmowe
Pod hasłem „Nakręć się na przyszłość” rusza program warsztatów zachęcający do poszukiwania kariery w branży kreatywnej w Polsce. Bezpłatne warsztaty w siedmiu województwach przygotowujące do pracy przy produkcji filmów i seriali organizuje Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych (KIPA) w partnerstwie z Netflix. 
18.04.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Netflix rozwija centrum inżynieryjne w Polsce, Łukasz Romaniuk jego dyrektorem
Zgodnie z zapowiedziami z początku tego roku, Netflix rozwija swoją obecność i inwestycje w Polsce. Centrum inżynieryjne Netflix rozpoczęło działalność, a pierwsi inżynierowie i inżynierki zaczęli pracę w regionalnym biurze firmy w Warszawie. Dyrektorem centrum został Łukasz Romaniuk, wcześniej związany m.in. z Amazonem.
23.03.23, 19:21
| telewizja / VOD » seriale | internet » informacje
Wielka woda (Netflix) tryumfuje w plebiscycie Top Seriale Wirtualnej Polski
22 marca br., odbyła się uroczysta gala plebiscytu Top Seriale w Teatrze Capitol. Po raz pierwszy wręczono statuetki w 11 kategoriach oraz w kategorii specjalnej. Wyróżniono najlepsze seriale, aktorów oraz przedstawicieli polskich i zagranicznych platform streamingowych. Serial „Wielka woda” produkcji Netflixa zwyciężył w trzech kategoriach, a najlepszą aktorką roku została Agnieszka Żulewska, grająca w nim główną rolę.
19.01.23, 12:29
| telewizja / VOD » badania rynku
Nielsen dostarczy platformie Netflix badania o zachowaniach widzów
Netflix będzie współpracować z Nielsenem. Wieloletnia umowa obejmuje rynki Stanów Zjednoczonych, Meksyku i Polski, dotyczy dostarczania Netflixowi danych TV i streamingowych pozwalających całościowo przedstawić współczesnych widzów i ich zwyczaje.
10.01.23, 06:30
| telewizja / VOD » badania rynku
VideoTrack Wavemaker: coraz więcej płacących za streaming, pokolenie 55+ ruszyło po subskrypcje
Aż 65 proc. polskich widzów internetowych zdarza się płacić za filmy, seriale i innego typu programy w internecie. Model subskrypcyjny rozpycha się na rynku, a widzowie coraz chętniej inwestują w roczne abonamenty – wynika z analizy badania VideoTrack VII agencji Wavemaker.
06.12.22, 09:22
| telewizja / VOD » informacje
Netflix zapowiada nowe seriale w tym Heweliusza i kolejne części Furiozy
Po otworzeniu biura w Warszawie we wrześniu br. oraz niedawnej premierze wysokobudżetowego serialu „Wielka Woda”, Reed Hastings odwiedził w tym tygodniu Warszawę, aby podkreślić zaangażowanie Netflix na polskim rynku i udział w rozwoju lokalnej branży kreatywnej. 
01.12.22, 08:00
| telewizja / VOD » seriale
Netflix wprowadza pilotażowo system dodatkowych wynagrodzeń dla twórców
Netflix, jako pierwszy serwis streamingowy w Polsce, ogłosił pilotaż nowego systemu dodatkowych wynagrodzeń dla twórców popularnych lokalnych produkcji. Jest to program oparty na rozwiązaniach z powodzeniem wdrożonych już w innych krajach europejskich.
08.06.22, 07:00
| telewizja / VOD » badania rynku
Spicy Mobile: Polacy krócej oglądają Netflixa na smartfonach
Podczas gdy największy na świecie serwis streamingowy mierzy się ze spadkiem liczby subskrybentów i zapowiada szereg zmian w swoich usługach, agencja Spicy Mobile sprawdziła, jak wygląda pozycja aplikacji mobilnej Netflix w Polsce.
30.05.22, 19:00
| telewizja / VOD » seriale
Projekcja inspirowana serialem Stranger Things na murach Wawelu
26 maja br. o godz. 23:00, tuż przed premierą pierwszej części „Stranger Things 4”, na murach Zamku Królewskiego na Wawelu odbyła się projekcja inspirowana serialem Netflix, która w metaforyczny sposób zaprezentowała ponowne otwarcie portalu do Drugiej Strony.
19.04.22, 13:45
| telewizja / VOD » ludzie
Zuzanna Król w zespole CEE w Netflix
Do zespołu platformy Netflix działającego w regionie CEE dołączyła Zuzanna Król, która objęła stanowisko menedżera ds. filmów oryginalnych.
06.04.22, 17:56
| reklama & PR » informacje
Daj się przenieść w inną rzeczywistość. Orange Love Mini promuje pakiet z serwisem Netflix
Ruszyła kampania Orange przygotowana przez agencję Leo Burnett, promująca pakiet Orange Love Mini z Netflix.
08.01.22, 17:00
| telewizja / VOD » informacje
W Końcu Świata Netflix stawia Pomnik Ludzkości, Która Nie Patrzyła w Górę
Netflix w ramach promocji najnowszego filmu Adama McKaya "Nie patrz w górę", postawił w małej miejscowości Koniec Świata pomnik Pamięci Ludzkości, Która Nie Patrzyła W Górę.
02.08.21, 13:04
| telewizja / VOD » informacje
Serwisy CANAL+ online i Netflix w połączonej ofercie
Debiutuje połączona oferta serwisu CANAL+ online i Netflix. To pierwsza w Polsce współpraca wprowadzająca na rynek ofertę Netflix połączoną z ofertą innego serwisu streamingowego.
14.06.21, 07:00
| reklama & PR » informacje
MullenLowe MediaHub pracuje na kilku rynkach dla Netflix
Wielka Brytania, Maroko, Tunezja i Algieria to rynki na których MullenLowe MediaHub będzie odpowiedzialne za obsługę kampanii search i paid social dla marki Netflix – ma to być wsparcie aplikacji do medytacji „Headspace”.
Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy