05.12.22, 13:36
| radio » informacje
WP Radio nadaje już w DAB+ w siedmiu miastach
Wirtualna Polska wraz z należącym do niej serwisem Open FM uruchomiła nadawanie stacji WP Radio w technologii DAB+. Spółka otrzymała koncesje w Warszawie, Tarnowie, Poznaniu, Toruniu, Rzeszowie, Katowicach oraz Częstochowie.
05.03.22, 10:35
| radio » informacje
Ukraińskie Radio w DAB+ dzięki Polskiemu Radiu
Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia – poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli słuchać audycji swojego radia publicznego również w Polsce.
14.02.22, 09:39
| radio » informacje
Jedyna taka loteria. Jedynka rozda radia DAB+, wieże oraz samochód
14 lutego br. uruchomiono możliwość przyjmowania zgłoszeń do „Jedynej takiej loterii”. W puli nagród są radia DAB+, miniwieże oraz nagroda główna – samochód osobowy. Informacje o laureatach będą pojawiać się regularnie na antenie Programu 1 Polskiego Radia.
17.08.21, 08:00
| radio » informacje
DABCOM i PSN Infrastruktura zwycięzcami konkursów na operatorów multipleksów lokalnych DAB+
Urząd Komunikacji Elektronicznej zakończył postępowanie w sprawie wyłonienia operatorów siedmiu multipleksów lokalnych naziemnej radiofonii cyfrowej DAB+.
12.06.20, 07:00
| radio » informacje
Cyfrowa Polska: Polska powinna włączyć proces cyfryzacji radia do cyfrowej transformacji kraju
Związek Cyfrowa Polska, który reprezentuje polską branże cyfrową i nowoczesnych technologii, uważa, że konieczne jest opracowanie kompleksowej strategii wdrożenia radia cyfrowego w Polsce. Miałaby ona wyznaczyć horyzonty czasowe i warunki graniczne, po których mogłoby nastąpić wyłączenie radia analogowego.
14.05.20, 19:20
| radio » informacje
Polskie Radio Kierowców wystartuje jesienią
Polskie Radio Kierowców to nowa stacja Polskiego Radia, która dostępna będzie w technologii DAB+ i poprzez aplikację nadawcy publicznego od jesieni br. Projekt powstaje w odpowiedzi na zainteresowanie słuchaczy tematyką motoryzacyjną i bezpieczeństwa na drogach.
29.10.19, 10:00
| radio » informacje
KRRiT rozdała koncesje w standardzie DAB+ w Poznaniu i Rzeszowie
KRRiT rozstrzygnęła kolejne postępowania koncesyjne na rozpowszechnianie programów radiowych w multipleksach cyfrowych DAB+ w Poznaniu i Rzeszowie.
21.10.19, 09:00
| radio » badania rynku
Na początek Tarnów. Pierwsze koncesje radiowe w standardzie DAB+
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozstrzygnęła postępowania koncesyjne na rozpowszechnianie programów radiowych w Tarnowie w multipleksie cyfrowym DAB+.
20.05.19, 09:00
DAB+ ma nowe logo
DAB+ zyskało nowe logo, które zostało zaprojektowane w celu skuteczniejszej promocji standardu na rynku europejskim i nie tylko. Polska jako kolejny kraj dołącza do rodziny posługującej się nowym logo.
23.05.18, 12:00
| radio » informacje
Zielone światło dla DAB+. KRRiT organizuje konferencję
W związku z planami uruchomienia procesu koncesyjnego na miejsca na multipleksach lokalnych i regionalnych radia cyfrowego, KRRiT organizuje 28 maja br. w siedzibie Polskiego Radia seminarium na temat perspektyw rozwoju radiofonii lokalnej w technologii DAB+.
06.03.17, 13:00
| radio » informacje
Branża elektroniczna chce przyśpieszenia cyfryzacji radia w Polsce
ZIPSEE „Cyfrowa Polska” ocenia, że rządzące Prawo i Sprawiedliwość jak najszybciej powinno przyjąć ustawę o cyfryzacji radia i określić w niej ostateczny termin wyłączenia nadawania sygnału analogowego.
24.01.17, 17:00
| radio » informacje
Polskie Radio Rytm zmienia profil muzyczny
Od stycznia br. zmienił się profil muzyczny Polskiego Radia Rytm.Antenę wypełniać będzie polska muzyka, a jej ofertę uzupełnią m.in. archiwalne audycje Polskiego Radia. 
15.12.16, 12:00
| radio » informacje
ZIPSEE Cyfrowa Polska: konieczna edukacja na temat odbioru cyfrowego radia
W ciągu mijającego roku niemal dwukrotnie wzrosła sprzedaż radioodbiorników cyfrowych w Polsce. Jednak część z zakupionego przez Polaków sprzętu, choć teoretycznie jest cyfrowa, to w praktyce nie pozwala na odbiór sygnału radiowego w technologii DAB+, w której nadają nadawcy. 
29.01.16, 11:27
| radio » wywiady
Ks. Maciej Górak: Radio RDN stawia na nowoczesne rozwiązania
RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz rozpoczęły emisję programów w systemie DAB+. O przyczynach powstania RDN MUX i przyszłości radia cyfrowego rozmawiamy z ks. Maciejem Górakiem, zastępcą dyrektora radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.
23.01.16, 14:23
| radio » informacje
Wystartował RDN MUX. Eksperymentalny multipleks diecezji tarnowskiej
Radio RDN Nowy Sącz i Radio RDN Małopolska rozpoczęło eksperymentalne nadawanie programów radiowych w systemie DAB+.
20.01.16, 14:00
| radio » informacje
NIK negatywnie o uruchomieniu cyfrowej emisji programów radiowych
Najwyższa Izba Kontroli wzięła pod lupę cyfryzację radia. Izba stwierdziła, że cyfryzację radia rozpoczęto bez kompleksowej strategii. NIK pokontrolnie wnioskuje do Prezesa Rady Ministrów o pilne podjęcie, wraz z KRRiT, prac nad przygotowaniem i przyjęciem narodowej strategii cyfryzacji radia w Polsce.
18.11.15, 15:00
| radio » informacje
Polskie Radio 24 rusza z kampanią wizerunkową
Cyfrowe radio informacyjne PR 24 ruszyło z pierwszą kampanią wizerunkową. Za jej przygotowanie odpowiada WALK Creative (Grupa WALK). Agencja została wybrana w drodze przetargu. 
12.11.15, 19:00
| radio » informacje
Polskie Radio promuje cyfryzację w CH Arkadia
W najbliższy weekend, 14-15 listopada br. w Centrum Handlowym Arkadia w Warszawie odbędzie się kolejne z serii spotkań poświęconych cyfryzacji radia. 
28.09.15, 13:01
| radio » informacje
Radio Chopin w DAB+ i w sieci
1 października br.  w Warszawie rozpocznie się XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Z tej okazji Polskie Radio uruchomi cyfrowe Radio Chopin, którego będzie można słuchać przez całą dobę od 28 września. 
03.04.15, 15:00
| radio » informacje
Cyfrowe radio w kolejnych miastach Polski
Dziesięć nowych nadajników i sześć kolejnych miast zostało objętych technologią DAB+. Od początku kwietnia br. cyfrowe radio zwiększyło swój zasięg o Białystok, Koszalin, Lublin, Olsztyn, Rzeszów i Zieloną Górę.
Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.