05.12.22, 13:36
| radio » informacje
WP Radio nadaje już w DAB+ w siedmiu miastach
Wirtualna Polska wraz z należącym do niej serwisem Open FM uruchomiła nadawanie stacji WP Radio w technologii DAB+. Spółka otrzymała koncesje w Warszawie, Tarnowie, Poznaniu, Toruniu, Rzeszowie, Katowicach oraz Częstochowie.
05.03.22, 10:35
| radio » informacje
Ukraińskie Radio w DAB+ dzięki Polskiemu Radiu
Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia – poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli słuchać audycji swojego radia publicznego również w Polsce.
14.02.22, 09:39
| radio » informacje
Jedyna taka loteria. Jedynka rozda radia DAB+, wieże oraz samochód
14 lutego br. uruchomiono możliwość przyjmowania zgłoszeń do „Jedynej takiej loterii”. W puli nagród są radia DAB+, miniwieże oraz nagroda główna – samochód osobowy. Informacje o laureatach będą pojawiać się regularnie na antenie Programu 1 Polskiego Radia.
17.08.21, 08:00
| radio » informacje
DABCOM i PSN Infrastruktura zwycięzcami konkursów na operatorów multipleksów lokalnych DAB+
Urząd Komunikacji Elektronicznej zakończył postępowanie w sprawie wyłonienia operatorów siedmiu multipleksów lokalnych naziemnej radiofonii cyfrowej DAB+.
12.06.20, 07:00
| radio » informacje
Cyfrowa Polska: Polska powinna włączyć proces cyfryzacji radia do cyfrowej transformacji kraju
Związek Cyfrowa Polska, który reprezentuje polską branże cyfrową i nowoczesnych technologii, uważa, że konieczne jest opracowanie kompleksowej strategii wdrożenia radia cyfrowego w Polsce. Miałaby ona wyznaczyć horyzonty czasowe i warunki graniczne, po których mogłoby nastąpić wyłączenie radia analogowego.
14.05.20, 19:20
| radio » informacje
Polskie Radio Kierowców wystartuje jesienią
Polskie Radio Kierowców to nowa stacja Polskiego Radia, która dostępna będzie w technologii DAB+ i poprzez aplikację nadawcy publicznego od jesieni br. Projekt powstaje w odpowiedzi na zainteresowanie słuchaczy tematyką motoryzacyjną i bezpieczeństwa na drogach.
29.10.19, 10:00
| radio » informacje
KRRiT rozdała koncesje w standardzie DAB+ w Poznaniu i Rzeszowie
KRRiT rozstrzygnęła kolejne postępowania koncesyjne na rozpowszechnianie programów radiowych w multipleksach cyfrowych DAB+ w Poznaniu i Rzeszowie.
21.10.19, 09:00
| radio » badania rynku
Na początek Tarnów. Pierwsze koncesje radiowe w standardzie DAB+
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozstrzygnęła postępowania koncesyjne na rozpowszechnianie programów radiowych w Tarnowie w multipleksie cyfrowym DAB+.
20.05.19, 09:00
DAB+ ma nowe logo
DAB+ zyskało nowe logo, które zostało zaprojektowane w celu skuteczniejszej promocji standardu na rynku europejskim i nie tylko. Polska jako kolejny kraj dołącza do rodziny posługującej się nowym logo.
23.05.18, 12:00
| radio » informacje
Zielone światło dla DAB+. KRRiT organizuje konferencję
W związku z planami uruchomienia procesu koncesyjnego na miejsca na multipleksach lokalnych i regionalnych radia cyfrowego, KRRiT organizuje 28 maja br. w siedzibie Polskiego Radia seminarium na temat perspektyw rozwoju radiofonii lokalnej w technologii DAB+.
06.03.17, 13:00
| radio » informacje
Branża elektroniczna chce przyśpieszenia cyfryzacji radia w Polsce
ZIPSEE „Cyfrowa Polska” ocenia, że rządzące Prawo i Sprawiedliwość jak najszybciej powinno przyjąć ustawę o cyfryzacji radia i określić w niej ostateczny termin wyłączenia nadawania sygnału analogowego.
24.01.17, 17:00
| radio » informacje
Polskie Radio Rytm zmienia profil muzyczny
Od stycznia br. zmienił się profil muzyczny Polskiego Radia Rytm.Antenę wypełniać będzie polska muzyka, a jej ofertę uzupełnią m.in. archiwalne audycje Polskiego Radia. 
15.12.16, 12:00
| radio » informacje
ZIPSEE Cyfrowa Polska: konieczna edukacja na temat odbioru cyfrowego radia
W ciągu mijającego roku niemal dwukrotnie wzrosła sprzedaż radioodbiorników cyfrowych w Polsce. Jednak część z zakupionego przez Polaków sprzętu, choć teoretycznie jest cyfrowa, to w praktyce nie pozwala na odbiór sygnału radiowego w technologii DAB+, w której nadają nadawcy. 
29.01.16, 11:27
| radio » wywiady
Ks. Maciej Górak: Radio RDN stawia na nowoczesne rozwiązania
RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz rozpoczęły emisję programów w systemie DAB+. O przyczynach powstania RDN MUX i przyszłości radia cyfrowego rozmawiamy z ks. Maciejem Górakiem, zastępcą dyrektora radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.
23.01.16, 14:23
| radio » informacje
Wystartował RDN MUX. Eksperymentalny multipleks diecezji tarnowskiej
Radio RDN Nowy Sącz i Radio RDN Małopolska rozpoczęło eksperymentalne nadawanie programów radiowych w systemie DAB+.
20.01.16, 14:00
| radio » informacje
NIK negatywnie o uruchomieniu cyfrowej emisji programów radiowych
Najwyższa Izba Kontroli wzięła pod lupę cyfryzację radia. Izba stwierdziła, że cyfryzację radia rozpoczęto bez kompleksowej strategii. NIK pokontrolnie wnioskuje do Prezesa Rady Ministrów o pilne podjęcie, wraz z KRRiT, prac nad przygotowaniem i przyjęciem narodowej strategii cyfryzacji radia w Polsce.
18.11.15, 15:00
| radio » informacje
Polskie Radio 24 rusza z kampanią wizerunkową
Cyfrowe radio informacyjne PR 24 ruszyło z pierwszą kampanią wizerunkową. Za jej przygotowanie odpowiada WALK Creative (Grupa WALK). Agencja została wybrana w drodze przetargu. 
12.11.15, 19:00
| radio » informacje
Polskie Radio promuje cyfryzację w CH Arkadia
W najbliższy weekend, 14-15 listopada br. w Centrum Handlowym Arkadia w Warszawie odbędzie się kolejne z serii spotkań poświęconych cyfryzacji radia. 
28.09.15, 13:01
| radio » informacje
Radio Chopin w DAB+ i w sieci
1 października br.  w Warszawie rozpocznie się XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Z tej okazji Polskie Radio uruchomi cyfrowe Radio Chopin, którego będzie można słuchać przez całą dobę od 28 września. 
03.04.15, 15:00
| radio » informacje
Cyfrowe radio w kolejnych miastach Polski
Dziesięć nowych nadajników i sześć kolejnych miast zostało objętych technologią DAB+. Od początku kwietnia br. cyfrowe radio zwiększyło swój zasięg o Białystok, Koszalin, Lublin, Olsztyn, Rzeszów i Zieloną Górę.
Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. mediów społecznościowych – Rzecznik Prasowy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku | Gdańsk

Przejdź do oferty

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.