| internet » informacje
Siedmiokrotny wzrost kary za naruszenie RODO w Europie
Europejskie organy regulacyjne nałożyły w 2021 roku niemal 1,1 mld EUR kar z tytułu naruszeń Rozporządzenia o Ochronie Danych (RODO), co oznacza siedmiokrotny wzrost w porównaniu z rokiem wcześniej, wynika z najnowszego raportu międzynarodowej kancelarii prawnej DLA Piper.
23.05.18, 08:00
Przerażające dane. Polacy nie sprawdzą regulacji fotyczących danych osobowych w social media
Ponad połowa Polaków (55 proc.) nie sprawdza regulacji dotyczących danych osobowych na portalach społecznościowych. Dodatkowo co trzeci badany Polak loguje się na serwisach internetowych korzystając z Facebookowego konta – wynika raportu Procontent Communication nt. „Bezpieczeństwa w social media”.
16.06.17, 12:00
| internet » artykuły
Wyciekły dane medyczne 50 tys. pacjentów
W internecie przez wiele dni dostępne były dla wszystkich dane Samodzielnego Zakładu Opieki Medycznej w Kole – ok. 50 tys. rekordów z danymi osobowymi i prawdopodobnie medycznymi pacjentów.Artykuł Marcina Ludwiszewskiego, Dyrektora, lidera obszaru cyberbezpieczeństwa w Deloitte.
09.05.16, 12:00
| prasa » informacje
Wojciech Dąbrówka: Ochrona danych osobowych w działalności dziennikarskiej
O ochronie danych osobowych coraz częściej słychać w debacie publicznej. A wszystko za sprawą unijnej reformy, która już wkrótce zastąpi polskie regulacje, stawiając przed licznymi podmiotami wiele wyzwań natury organizacyjnej i technicznej, a także groźbę wysokich kar finansowych. Artykuł ekspercki Wojciecha Dąbrówki. 
25.04.16, 10:00
| internet » informacje
Zmiany prawne dotyczące ochrony danych osobowych
W wyniku kilkuletnich prac nad reformą systemu ochrony danych osobowych, Parlament Europejski uchwalił Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO). W konsultacje dotyczące zmian prawnych zaangażowani byli m.in. przedstawiciele Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.
Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 28.12.23

Do zdobycia jeden egzemplarz audiobooka.

do 26.12.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 25.12.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.