Specjalista ds. wystaw

Firma: Instytut Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego

Branża: kultura

Miasto: Warszawa

Oferta

OPIS STANOWISKA

Główne zadania:
- Udział w przygotowaniu koncepcji i scenariuszy wystaw stałych, czasowych i wirtualnych, przygotowywanych przez Instytut;
- Udział w pracach nad realizacją projektów wystawienniczych, w tym
zwłaszcza w kwerendach i pozyskiwaniu obiektów i materiałów
audiowizualnych oraz w tworzeniu tekstów na potrzeby projektów
wystawienniczych Instytutu;
- Współpraca z podmiotami zewnętrznymi, odpowiedzialnymi za projekty
plastyczno-przestrzenne, projekty graficzne, multimedia oraz produkcję
wystaw i wystaw wirtualnych;
- Organizacja prezentacji wystaw objazdowych Instytutu w Polsce i za granicą, w tym współpraca z partnerami krajowymi i zagranicznymi;
- Udział w pracach nad wydawnictwami towarzyszącymi projektom
wystawienniczym Instytutu;
- Przygotowywanie koncepcji i organizacja wydarzeń naukowych oraz
edukacyjnych, towarzyszących projektom wystawienniczym Instytutu;
- Opracowywanie harmonogramów i budżetów planowanych projektów
- Udział w przygotowaniach dokumentacji oraz postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego w zakresie spraw prowadzonych w dziale wystaw.

Wymagania:

- dyspozycyjność w pełnym wymiarze godzin – pełny etat na miejscu w
Warszawie
- gotowość do odbywania podróży służbowych, krajowych i zagranicznych
- warunek konieczny: potwierdzone doświadczenie w produkcji i realizacji
wystaw – co najmniej dwa lata
- dokładność i bardzo dobra organizacja pracy
- zaangażowanie w powierzone zadania, duża samodzielność w działaniu
- zdolności komunikacyjne i interpersonalne
- dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
- wysoka kultura osobista

Mile widziane:

- wykształcenie w kierunku historii, historii sztuki lub zainteresowanie
muzealnictwem i nowoczesnymi projektami wystawienniczymi
- doświadczenie w pracy w jednostkach szczebla krajowego
- znajomość dyscypliny finansów publicznych

Oferujemy:

- zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
- wynagrodzenie odpowiadające kwalifikacjom
- ciekawą, inspirującą pracę na pograniczu kultury i historii
- możliwość współpracy w zgranym zespole, w dobrej atmosferze, przy
niebanalnych projektach kulturalnych, naukowych i popularyzatorskich
- szansę rozwoju zawodowego w prężnej, rozwijającej się instytucji naukowej
- możliwość poszerzenia wiedzy historycznej

DODATKOWE INFORMACJE

WARUNKI APLIKOWANIA

Prosimy o przesłanie CV wpisując w tytule maila „Specjalista dw. wystaw” na adres k.grabowska@instytutpileckiego.pl do 19 grudnia 2022 r.

Skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi osobami.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych dostępna pod adresem: https://instytutpileckiego.pl/pl/instytut/aktualnosci/specjalista-ds-wystaw-rekrutacja

oferta ważna do: 19.12.22

Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. komunikacji

Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

PEŁNOMOCNIK DYREKTORA ds. MARKETINGU

Zamek Królewski w Warszawie-Muzeum | Warszawa

Konkursy
do 04.03.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 03.03.23

do 02.03.23

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.